PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları Iphone 4 Kulaklık Sesi ile ilgili.

maglortelrunya
08-04-2011, 01:07
Sizdede oldumu yada farkettiniz mi bilmiyorum Iphone 4'üme kulaklık taktığımda son seste müzik dinlerken tam anlamıyla ses yüksekliğinden tatmin olamıyorum.Aynı şekilde Ipod 3g'ye kulaklığımı taktığımda aynı şarkıyı son seste dinlediğimde rahatsız oluyorum.bir kaç yerde araştırmalarım sonucu bazı soru işaretleri oluştu kafamda...

1)IOS 4 'de ses seviyesini düşürdüklerini duydum ama ipod da IOS 4'te ve ses gayet tatmin edici.
2)Teknik bir problem olabilir mi?
3)Ses yükseltme programlarını kullanmamda sakınca varmı?

Not: iphone 4.3.1 ipod 4.2.1 yazılımında ipod'ta jailbreak yok.ikiside aynı kulaklıkla aynı ses seviyelerinde ve aynı ayarlarda test edilmiştir.

HunterUnicorN
08-04-2011, 01:10
Benim cihazim 4.2.1 de ben gayet memnunum sesinden ve dediginz gibi son seste rahatsizlik verecek derecede yuksek.. Birde tamami kalin harflerle msj yazmak kurallara aykiri duzeltmek istersin belki ;)

maglortelrunya
08-04-2011, 01:14
Teşekkür ederim uyarınız için:) sizin kullandıgınız kulaklık nedir?ya acaba sorun teknikmi anlamadımki gerçekten aynı sesi ipodta daha yüksek duyuyorum açıkçası biraz sinirimi bozdu bu durum.
Benim cihazim 4.2.1 de ben gayet memnunum sesinden ve dediginz gibi son seste rahatsizlik verecek derecede yuksek.. Birde tamami kalin harflerle msj yazmak kurallara aykiri duzeltmek istersin belki ;)

HunterUnicorN
08-04-2011, 01:15
Orjinal Iphone kulakligi.. Walmarttan satin almistim 30$ a :)

maglortelrunya
08-04-2011, 01:21
bende creative ep 630 var ses sondayken normalde ipodta rahatsız oluyorum yani şöyle kıyaslıyım daha iyi anlarsınız..ipodta yüzde 70-80 ses açıklıgı iphone'nun son sesine denk geliyor.ilk başlarda önemsemedim ama sonuçta bu cihaz sesi ile ün yapmış bir cihaz olduğundan servise gitmeden sizin fikirleriniz almak istedim açıkçası:)

DeviLJoN
08-04-2011, 01:54
iPod sadece müzik üzerine kurulu bir cihaz olduğu için iyi ses vermesi normal. iPhone 4 ile iPod arasında ses farklılık olabilir. Ama sağlam bir kulaklığınız varsa daha iyi anlarsınız. Bende 4 çeşit kulaklık var hepsinden ayrı net ses alıyorum.

maglortelrunya
08-04-2011, 18:57
Iphone ipod üzerine kurulan bir cihaz olduğundan ses seviyesindede bir farklılık olmaması gerektiğini düşünüyorum maksimumda ses kulağımı rahatsız etmiyor ama ipodta ses gayet tatmin edici 3g'lerdede aynı şekilde seste bir kısıklık sözkonusumu bununla ilgili bir bilginiz varmı?
iPod sadece müzik üzerine kurulu bir cihaz olduğu için iyi ses vermesi normal. iPhone 4 ile iPod arasında ses farklılık olabilir. Ama sağlam bir kulaklığınız varsa daha iyi anlarsınız. Bende 4 çeşit kulaklık var hepsinden ayrı net ses alıyorum.

DeviLJoN
08-04-2011, 19:43
kullandığınız kulaklıklarla alakası olabilir. Yada jack girişinde de sorun olabilir. Başka bir kulaklık ile test edin.

maglortelrunya
08-04-2011, 21:23
kulaklıgı yeni aldım tam açılmadı sanırım ama aynı kulaklıkla ipodta denedim ses çok tatmin edici,ayrıca orjinal kulaklığı ile test ettiğimde dısarının sesini müzikten daha fazla duyuyorum ses sonda olmasına ragmen
kullandığınız kulaklıklarla alakası olabilir. Yada jack girişinde de sorun olabilir. Başka bir kulaklık ile test edin.