PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak Tam olarak Nedir ?

kolorduk
03-04-2011, 19:20
değerli arkadaşlar ben jb yapmaya karar verdim ancak daha önce okumustum jb yi sadece app storeden bedava uygulama indirmek için yapılıyor. JB sadece bumudur ? başka işlemlerde oluyormu yoksa sadece JB app storeden bedava uygulama yüklemek için yapılan gereksiz yöntem mi ?

GKTG
03-04-2011, 19:34
JB sadece bu değil. Tam açıklamasını Tüyo Merkezi'mizden bulabilirsiniz.

Novice
03-04-2011, 19:38
Ben soruna tam karşılık veremicem ama JB yapmış birisi olarak yanıtlayayım. Ben yeni iTouch kullanıcısıyım cihazı aldıktan bir hafta sonra JB yaptım, Jailbreak yapmadan önce cihazda hiç bir uygulama & oyun oynayamıyorsun.. Hepsi Lite(Demo) sürümü bir süre veya bir bölüm oynatıyor. Uygulamalar desen öyle ama Jailbreak yaptıktan sonra herşey free oluyor.. Sen gereksiz bir yöntem demişsin ama bence son derece gerekli bir yöntem AppStore'da ki uygulamalar çok çok güzel... Dersen ki ben para veririm sorun olmaz o senin tercihin ama gel gelelim ki bu devirde bilgisayar oyunlarına para vermiyoruz netten indiriyoruz.. Bana kalırsa da sırf jb bu yüzden yapılıyor olsa bile son derece gerekli :)

MS1983
18-04-2011, 01:46
jailbreak velinimettir :D

burhanss
22-04-2011, 09:31
Jailbreaksiz Apple cihazı agacsiz orman gibidir ;) jailbreak sadece bedava program indirmek değildir jailbreak cihazı özgür birakmaktir. Jailbreak yaptığında cihazına tema yüklersin cihazının göremediğin özelliklerini keşfedersin jailbreak hapisten kacistir...

iRa
22-04-2011, 09:45
Jailbreak i0S gibi içine dönük bir sistemde ROOT sahibi olmak demektir...App indirmek gereksizdir sizin için ona birşey diyemem yalnız Cydiada system dosyalarıda var değiştirebileceğiniz konuyu iyice araştırıp okuyun :)