PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları ipad 2 restore sırasında error (9) iletisi alıyorum cihaz kilit halinde

serkan41400
03-04-2011, 14:10
Selam arkadaşlar ipad2 32 gb 3g cihazıma appstoreden uygulama indirdim kredi kartımla ücretli olarak aldım fakat cihaz kapandı ve itunes kablo bağlatısı gösteriyor. itunese bağlayınca açılmıyor. restore ederken de tam ipad 2 ekranında elma ve işlem barı açıldığında itunes error (9) hatası verir restoreyi tamamlamıyor. bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden tşk. ederim

ByWanT
03-04-2011, 14:24
Yanlis hatirlamiyorsam 9 ve 21 numarali hatalar NAND GATTER kapisinin bozuk yada sorunlu oldugu anlamina geliyor. Hatta apple store`a bu cihazi götürdügünüzde 9 yada 21 diyince hic ugrasmadan yeni cihaz veriyorlar, bizzat kendim sahit oldum.

Ama simdiye kadar 4 kisinin denemis oldugu ve 4ündede calisan baska bir yöntem var. Cihazi 2 gün hic acmadan kenarda bekletin. Sonra tekrar deneyin bu sefer restore olacaktir.
Eger yine restore den bir kac gün sonra ayni hata mesajini tekrar verirse o zaman cihazi garantiye vermekten baska careniz yok, cunku yine bekletip restore yapabilseniz dahi bir süre sonra tekrar ayni sorun ortaya cikacaktir. Garantiniz var ise direk garantiye verin derim ben

serkan41400
03-04-2011, 14:42
peki turkiyede nerede var uluslararası garati işlemini yapan. bir yer tavsiye edebilir misiniz?

ByWanT
03-04-2011, 18:33
Türkiyede yasayan ve bu konuda basindan bir tecrübe gecmis olan arkadaslar size daha iyi yardimci olacaklardir.

SaTuSa
03-04-2011, 20:08
Bilkom müşteri hizmetlerini arayıp en net bilgiye ulaşabilirsiniz. Yarın mesai saatleri içerisinde arayınız.

Tapatalk ile gönderilmiştir......