PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları üstteki tuş tamamen çalışmıyor..

LethaL
17-03-2011, 21:47
arastirmalarima gore bole bir ariza ilk defa benim telefonumda olmus bu tusa alternatif olarak bişey kullanabilirmiyim ? ayrica jb yapiyim dedim ama dfu modunada alamiyorum hic bir sey yapamiorm bi alternatifi olan varsa lutfen cevap yazsin tesekkurler..

CASUA
17-03-2011, 22:32
Anlattığınıza göre power tuşundan bahsediyorsunuz,
Bildigim kadarıyla çözümü tamir ettirmek...
Geçici çözüm olarak ayarlar-genel-otomatik kilit'ten en düşük olanını (1 dakika) seçin. en azından ekran fazla açık kalmayacağı için şarjı kolay bitirmez.
Ayrıca şarjı bitse de şarja taktığınızda siz hiçbirşeye basmadan telefon kendiliğinden açılacaktır.
Tabiki dfu Yada recovery moda alma durumunda sorun olacaktır ...

Tra4nce
17-03-2011, 22:40
arastirmalarima gore bole bir ariza ilk defa benim telefonumda olmus bu tusa alternatif olarak bişey kullanabilirmiyim ? ayrica jb yapiyim dedim ama dfu modunada alamiyorum hic bir sey yapamiorm bi alternatifi olan varsa lutfen cevap yazsin tesekkurler..

Cydia'dan Quicklock kurun olay biter...

LethaL
17-03-2011, 22:55
işte oyle bi program oldugunu tahmin ediyorum fakat mesele JB atmakta varmidir ust tusu kullanmadan jb aticagim bi version ?

Tra4nce
17-03-2011, 22:58
işte oyle bi program oldugunu tahmin ediyorum fakat mesele JB atmakta varmidir ust tusu kullanmadan jb aticagim bi version ?

Onun icin tusu yaptirmaniz lazim

CASUA
17-03-2011, 23:00

QuickLock (Tek dokunma ile tuş kilidi ve ekranın kapanması)
Ama dfu Yada recovery moda almada bir işe yaramaz...

LethaL
17-03-2011, 23:10
bu sorun icin garanti kapsaminda depil dediler 500 kusur lira daha ver yenisini verelim dediler bu iphone teknik servis adi altindaki kuruluslar bu sorunu halledebilirmi acaba ?

CASUA
17-03-2011, 23:44
Cihazın iPhone 3G mi? Ya bu sorun değişebilir servistekiler kullanıcıdan kaynaklanıyor der Yada garantiden değiştirir orasına bir şey diyemem ama sonuçta bir düğmeniin basılma ömrü vardır.oda kolay kolay dolmaz,senin bu sorun yazilimsal olamazmı,kısa süre önce calisyorda bir anda gitti ise cihaz yazılımı restore at derim,zaten cihazı garantiye vereceksen jailbreak'li olarak vermiyeceksin tekrar orjinal versiyonunu at bir dene, ondan sonra servise verirsin...

LethaL
20-03-2011, 00:31
sorunu yarim saatte teknik serviste hallettim bilginize...

sskteam2
30-05-2011, 00:41
Hocam bndede iphone 2g var alçak bir mesafeden yere dusurdum kilit tusu calısmıyor artık parcamı degıstırıorlar kac tlye yaptırrım saygılar

husdogar
13-12-2011, 08:47

Bilgi için teşekkürler.