PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları ıphone 4 clone imei sorunu!!!

arizaates
15-03-2011, 22:24
Arkadaslar amerikadan best buydan alinma sim kilitli iphone 4 32 gigabayt telefonum var. Unlock 4.3 de cikacagi icin pasaport kaydini da bekletiyordum. Arkadasimin 2 yil boyunca baska bir telefon kayit ettirilmemis ve daha yurd disina cikali 1 hafta olmus pasaportuyla birlikte vodefone bayisine gittik. Gerekli islemler yapildi sistem hata verdi ve sonuc: iphone 4 ün imei si clonmus ve baska bi cihazda kullaniliyormus. Telefon sifir kutusunda geldi ilk ben acmistim imeisi nasil calinmis olabilir anlamiorum çözüm için yardimlarinizi bekliyorum...

CASUA
15-03-2011, 22:57
Pasaporta kayıt olayı çözemiyormu, sordunuzmu ? yapmanız gereken IMEI değiştirtmek olacaktır,ama iphone 4 lerde bu olay oluyormu, eğer oluyorsa nasıl hallediliyor bir fikrim yok açıkcası...

(senin orjinal cihazındaki İMEİ'ni bilgisayarda sorguladığında hangi cihaza verildiği görülüyor baktınmı hiç)

DeviLJoN
15-03-2011, 23:01
öncelikle geçmiş olsun. Olay bana çok tuaf geldi, kaydı yapıyorsunuz ve o an görüyorsunuz imei kopyalanmış, eğer ürünü ilk siz açıyorsanız ve kontrol ediyorsanız.İmei çalınması vodofone bayiisindeki kayıdı yapan arkadaşla ilgisinin olabileceği düşünüyorum,İyice araştırın bence. Ve Yurt dışı cihazlarda iphone 3g,3gs ve 4 gibi cihazların imei kopyalınmışsa telefon kullanılanamaz ve yeni imei eklenemez.

arizaates
15-03-2011, 23:10
öncelikle geçmiş olsun. Olay bana çok tuaf geldi, kaydı yapıyorsunuz ve o an görüyorsunuz imei kopyalanmış, eğer ürünü ilk siz açıyorsanız ve kontrol ediyorsanız.İmei çalınması vodofone bayiisindeki kayıdı yapan arkadaşla ilgisinin olabileceği düşünüyorum,İyice araştırın bence. Ve Yurt dışı cihazlarda iphone 3g,3gs ve 4 gibi cihazların imei kopyalınmışsa telefon kullanılanamaz ve yeni imei eklenemez.

Vodefondeki bayan olamaz cunku kaydi yaptirdiktan 5 dakika sonra bizi aradilar ve cagirdilar dedilerki imei clone olarak gorunuyo 5 dk yapabiliyorsa bravo bayana :)

arizaates
15-03-2011, 23:13
Pasaporta kayıt olayı çözemiyormu, sordunuzmu ? yapmanız gereken IMEI değiştirtmek olacaktır,ama iphone 4 lerde bu olay oluyormu, eğer oluyorsa nasıl hallediliyor bir fikrim yok açıkcası...

(senin orjinal cihazındaki İMEİ'ni bilgisayarda sorguladığında hangi cihaza verildiği görülüyor baktınmı hiç)

Bilgisayarda nasil sorgulayacagiz acaba?

DeviLJoN
15-03-2011, 23:16
.:MCKS-Mobil Cihaz Kayt Sistemi:. (http://www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php)

burada sorgulayabılırsınız. Bu işlerde kadın erkek ayrımı olmaz imei aklında yada bilgisayarda tuttuysa anlaştığı bir telefoncu varsa bir dakikada gönderir ve imei kopyalanır.

arizaates
15-03-2011, 23:23
Sorgulattırdım kayıt bulunamadı diyor bu ne anlama geliyor tam olarak?

DeviLJoN
15-03-2011, 23:28
siz tam yapamadınız sanırım. iphone 4 lerde son rakam ayrı yazılır onu eklememiş olabilirsiniz.

arizaates
15-03-2011, 23:39
Ekledim tami tamina 15 hane girdim ve kayıt bulunamadi diyor yani acaba imei clonlu deil mi? Yani vodefone bayisi bana bir oyun mu oynuyor?

DeviLJoN
15-03-2011, 23:43
görmeden birşey diyemem ama imei klonlandıysa o telefon sadece iPod olarak kullanırsınız yada satarsınız parça niyetine. Umarım klonlanmamıştır.

arizaates
15-03-2011, 23:45
Elektronik Kimlik Bilgisi Değiştirilmiş Cihaz

Elektronik kimlik bilgisi (IMEI numarası) değiştirilmiş ya da kopyalanmış olan cihaz anlamına gelmektedir.

5809 sayılı Kanunun 57. maddesinde yer alan “İşletmeciler, kayıp, kaçak veya çalıntı cihazlara, elektronik haberleşme hizmeti veremezler. Ancak, Kurumun MCKS’ında kayıtlı iken elektronik kimlik bilgisi kopyalanmış gerçek cihazlar sadece eşleştirme yapılan abone numaraları ile kullanılmak üzere kullanıma açılır.” hükmü uyarınca elektronik kimlik bilgisinin değiştirilmiş olduğu tespit edilen cihazlar haberleşmeye kapatılmaktadır.

Ancak; elektronik kimlik bilgisinin değiştirildiği tespit edilen cihaz; yasal olarak ithal edilmiş ve ilgili ithalatçı firma tarafından cihazın gerçek IMEI numarası olduğunun belirtildiği hallerde kullanılan abone numarasının ve cihaza ait IMEI numarasının eşleştirilmesi sureti ile tek hatta kullanılmaya devam edilebilmektedir.

Eşleştirme işlemi yalnızca elektronik kimlik bilgisi değiştirilmiş cihaz için geçerlidir. Elektronik kimlik bilgisi değiştirilmiş cihazla eşletirme yapılmış bir hat, kayıtlı olan herhangi bir cihazda sorunsuz olarak kullanılabilmektedir. Ancak, elektronik kimlik bilgisi değiştirilmiş cihazla birlikte sadece eşleştirilmiş olan hat kullanılabilir.

RESMİ SİTEDEN ALINTI

En kötü böyle yapabilirm galiba...

CASUA
15-03-2011, 23:48
Ekranda çıkması lazım anlamadım, benim İPHONE 2G fake imei kullanıyorum bilgisini girdiğimde panasonic GD90 çıkıyor, eğer sendede kopyalanıp başka bir cihaza senin İMEİ'ni verdi iseler ,verdikleri cihazın marka ve modeli çıkması lazım...

arizaates
15-03-2011, 23:57
Demekki vermemisler o vodefondaki bayanlari guzel sevmek lazim töbe töbee :D Artik türkcell e gidip kaydetircez arkadaslar :)

DeviLJoN
16-03-2011, 10:55
pasaportun kayıt edildiği kağıda bakın hangi imei numarasına kaydedilmiş belkide başka bir numaraya kayıt etmiştir:)