PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sanalpazar.com hakkında

xLasdx
13-03-2011, 18:57
Merhaba arkadaşlar Sanalpazar.com sitesi Gittigidiyor gibi bir site. Ben burdan iPod Touch 4g alabilirim ama site hakkında hiçbir bilgim yok.

1. Güvenilir bir site midir?
2. iPod'u alacağım adam yanında faturasını da yollayacağım fatura garanti belgesi yerine geçicektir dedi. Bu doğru mudur?
3. Adamın dedikleri doğruysa diyelimki iPod arızalandı nereye götürebilirim?

Şimdiden teşekkürler. :)

admgnr
13-03-2011, 19:10
1. si güvenilir bir site zaten gold'a bağlı bir şirket.
2 si Apple Türkiye distiribitorlugunu bilkom yapıyor. Faturaya bile gerek yok imei numarası yeter.

FireWalkeR
13-03-2011, 19:29
xLasdx; admgnr arkadaşın dediği gibi seri numarası veya imei numarası yeter ama bilkom tarafından ithal edilmiş ürün ise yeter. yani alacağın arkadaş bilkom tarafından getirilmiş bir cihaz satıyorsa garanti işe yarar eğer yok yurtdışından getirmiş/getirtmiş ise garanti işe yaramaz arıza onarım için para verirsin bilgin olsun.

NeGReDo
13-03-2011, 19:30
bilkom bakmıyor kesinlikle.Ben bizzat gittigidiyor.com'dan aldım.durduk yere ekran gittii.durduk derken yere düşürmüştüm bu etkendi.götürdüm,faturanız yok bizim tedarikçilerimizin getirmediği cihazı ücretli onarım yaparsz dediler.175 dolar verirsem cihazımı yenileyebileceğini söylediler.ne parayı verdim :) ne de yaptırdım.ipod 3g duruyor öyle.4G aldım. sorun yok :)

xLasdx
13-03-2011, 19:57
Adama sormuştum o fatura ile Türkiyedeki yetkili biryerde cihazı tamir ettirebilirmiyiz? Türkiyede yetkili biryer varmı? diye. Cevap vermiş.
Arkadasim Apple urunlerinin tamami uluslararasi garantiye sahiptir. Ben bugune kadar yuzlerce bu urunlerden sattim ve faturan oldugu taktirde hicbir sorun yasanmiyor. Ayrica cihazi Itunes tan aktive ettiginde apple senin urununu kayit altina almis oluyor. Urunlerimi amerikadan amazon ve bestbuy dan aliyorum ki her ikiside yetkili saticilardir. Tr deki Bilkom ( Apple Tr distributoru) faturali oldugu taktirde urununu garanti kapsaminda bakim ve tamirini yapiyor. Ilgin icin tesekkurler.

jealousy
13-03-2011, 21:29
Ben geçenlerde bu konuda bilkoma mail atmıştım onlarda bana şöyle cevap verdiler ( yurtdışı alınan ürünlerin Türkiye'de garanti kapsamında değerlendirilmesi için fatura ile birlikte servisimize başvurmanız gerekmektedir ve bu uygulama Apple ürünleri için tüm dünyada aynı sekilde uygulanmaktadir) diye Cevap aldım. Bu cevaba göre ben iPod 4 için sormuştum garantisi turkiyede gecerli gibi görünüyor.

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

xLasdx
13-03-2011, 21:58
Sadece Apple store'lardan alınan fatura mı geçerli? Bestbuy falan olmaz mı? Vallahi kafam karıştı :)

ankarag3lü
14-03-2011, 20:05
Ben geçenlerde bu konuda bilkoma mail atmıştım onlarda bana şöyle cevap verdiler ( yurtdışı alınan ürünlerin Türkiye'de garanti kapsamında değerlendirilmesi için fatura ile birlikte servisimize başvurmanız gerekmektedir ve bu uygulama Apple ürünleri için tüm dünyada aynı sekilde uygulanmaktadir) diye Cevap aldım. Bu cevaba göre ben iPod 4 için sormuştum garantisi turkiyede gecerli gibi görünüyor.

Sadece Apple store'lardan alınan fatura mı geçerli? Bestbuy falan olmaz mı? Vallahi kafam karıştı :)

bende geçenlerde bilkomu aradım dedim cihazımda bir sorun var gibi cihazımı amerikadan aldım uluslararası 1 yıl garantisi var olduğu söyleniyor henüz 1 yıl olmadı dedim. getirsem bakar mısınız garanti kapsamında dedim. evet bakarız dediler fakat faturayı getirmeniz lazım dediler. bende faturayı amerikada gelen kargoyla beraber atmıştım. lakin e-mail adresime yaptığım alış veriş detayları ücretler gönderi adresi vs. gelmişti apple dan o olur mu dedim olur dediler. tabı onun da olması için apple dan hesabınız olması gerekıyo zaten alışverişi de oyle yapabılıyorsunuz.
neyse kısacası ılla faturaya gerek yoko e mail de olur ancak onun çıktısını alıp gitmek gerekıyormuş

best buy olayına gelecek olursak bestbuy faturası da olur çünkü bestbuy wallmart tarzı yerlerın appple urun satma yetkısı var sonucta ve ayrıca verilen faturada vcıhazınızın seri nosy mb/mc nosu her şeyı yazıyıor yanı faturanın o cihaza ait olup olmadığı anlaşılır

BaN
14-03-2011, 21:40
peki ingiltereden iphone getirdik bilkom onada bakarmı garanti kapsamaına alırmı ?

tyrail
14-03-2011, 22:36
Apple tüm ürünlerine bir yıl Türkiye de dahil olmak üzere uluslararası garanti veriyor. Normalde fatura istemeleri tamamen duygusal bence çünkü New York'ta 5. Caddede ben ürün alırken mail mi atayım çıktı mı alayım dediler iphone 4 alırken bana bende mail atın dedim. Anladığım kadarıyla Apple bunu imei numarasına bağlamak istiyor ama bilkom garanti işini zorlaştırmaya çalışıyor.

Bu arada normalde çok pahalı değil apple'ın ekstra garanti hizmeti ama şöyle bir uygulamaları var. Eğer ürün Amerika'dan alındıysa garanti paketi Amerika'da Türkiye'den alındıysa Türkiye'de uzatılabiliyor. Eğer ürünüm Türkiye'den olsaydı ben direk Apple'dan garantimi uzatırdım. Çünkü home tuşu en basitinden %50 ihtimalle ilk günkü performansı vermiyor apple ürünlerinde ilk güne göre ya da ben çok şanssızım

xLasdx
14-03-2011, 22:48
Arkadaşlar Gittigidiyor'da bugüne özel 10% indirim var tam olarak 389 Tl'ye geliyor cihaz indirim ile. Saat 00:00'a kadar vaktim var acil cevap yazarsanız sevinirim.
Alacağım arkadaş faturasınıda yollarım Türkiyede geçerli olacak dedi garantisi. Nereden aldınız dediğimde ise sadece Usa dedi. Nereden alırsa alsın fatura olunca Türkiyede geçerli oluyor mu?

xLasdx
15-03-2011, 16:45
Arkadaşlar dün sizin cevaplarınızı bekleyim derken Gittigidiyor'da alacağım ürün bitti :) Kısmet değilmiş her işte bir hayır vardır. Sanalpazar.com sitesinden alıcam mecburen. Şimdi size sadece birşey sorucam. Alacağım adam Amazon veya Bestbuy faturası vericek sizce hangisini seçmeliyim. Bestbuy faturasını mail ile yollayacakmış. Amazon faturasını ise ürünün yanında.

Şimdiden teşekkürler.

CASUA
15-03-2011, 21:59
Benim bildiğim kadarıyla yurtdışında apple'lardan alınan cihazların faturası yada imei kaydı herneyse var ise mesela türkiyedeki apple bakıyor ama bilkom bakmaz bütün apple'larda 1 yıl garanti var biliyorum..geçen apple'a sordum istanbulda, bir tane cihazım var ipad ABD'den aldım dedim apple faturası var dedim.garantisi burada devam edermi gibisinden bana donanımsal garanti vermiyoruz, ama yazılımsal olarak garantilerini veriyoruz dedi.bende yerim öyle uluslararası garantiyi dedim...

cem tanriover
15-03-2011, 22:08
Benim bildiğim kadarıyla yurtdışında apple'lardan alınan cihazların faturası yada imei kaydı herneyse var ise mesela türkiyedeki apple bakıyor ama bilkom bakmaz bütün apple'larda 1 yıl garanti var biliyorum..geçen apple'a sordum istanbulda, bir tane cihazım var ipad ABD'den aldım dedim apple faturası var dedim.garantisi burada devam edermi gibisinden bana donanımsal garanti vermiyoruz, ama yazılımsal olarak garantilerini veriyoruz dedi.bende yerim öyle uluslararası garantiyi dedim...

O nedir ya! Yazılımsal garantiyi ben de sana veririm ne olcak sanki. Önemli olan donanımsal değilmi. Yanlış mı düşünüyorum.

CASUA
15-03-2011, 22:13
haklısın cem bunu senin bana dediğin gibi bende adamlara diyemedim tabii :)
xLasdx arkadşım cihazın türkiye fiyatı nedir? internet'ten alacağın fiyat nedir ? eğer 50-100 tl felan ise hiç riske girme,çünkü fiyat %10 ucuz demişsin...

xLasdx
15-03-2011, 22:24
haklısın cem bunu senin bana dediğin gibi bende adamlara diyemedim tabii :)
xLasdx arkadşım cihazın türkiye fiyatı nedir? internet'ten alacağın fiyat nedir ? eğer 50-100 tl felan ise hiç riske girme,çünkü fiyat %10 ucuz demişsin...
Evet %10 indirimli demiştim ama 1 günlüktü indirim 380 Tl oluyordu.

xLasdx
15-03-2011, 23:19
Arkdaşlar ne yapıcam kafam o kadar karıştı ki :( Bilkom'a mail attım bakalım cevap vericekler mi

NeGReDo
16-03-2011, 02:52
bence al.ben 5 cihaz kullandım ipod touch & iphone olarak.Garantiye sadece 1 defa telefon çekmiyor diye gönderdim.onu değiştirdiler.başka donanımsal bir arızaya rastlamadım

xLasdx
16-03-2011, 11:35
Arkadaşlar Bilkom'a mail attım cevap geldi;

Sayın Kullanıcımız,

Yurtdışından alınan ürünlerin Türkiye'de garanti kapsamında değerlendirilmesi için fatura ile birlikte servislerimize başvurmanız gerekmektedir.

Amazon faturası olur mu? Mail atarken onuda yazmıştım Bestbuy veya Amazon faturası ile olur mu diye. Bişey yazmamışlar.

NeGReDo
16-03-2011, 11:41
faturada telefon yada ipod'un imei/seri numarası yazıyorsa olur

xLasdx
16-03-2011, 19:59
Onu satan arkadaşa sorayım ben. Bestbuy faturalı olanı almak istiyorum ama onu mail olarak yolluyormuş online aldığı için. Amazon faturasını ürünün yanında yolluyormuş. Ne yapmalıyım ?

xLasdx
17-03-2011, 00:34

Cevap yazdı arkadaş. Seri numarası yok dedi faturada :(

Novice
20-03-2011, 10:31
Bende Gittigidiyordan alıcaktım ordaki kredi kartına taksit seçenekleri çok kısıtlı olduğu için sanalpazar'ı gezmeye başladım hangi satıcıdan almayı düşünüyordunuz hocam ?

xLasdx
20-03-2011, 12:55
Bende Gittigidiyordan alıcaktım ordaki kredi kartına taksit seçenekleri çok kısıtlı olduğu için sanalpazar'ı gezmeye başladım hangi satıcıdan almayı düşünüyordunuz hocam ?
Lordofseller nickli arkadaştan aldım. Yanında Faturasınıda yolluyor. Amazon veya Bestbuy faturası :)

Arkadaşlar yakın bir zamanda iPodum gelicek şuan yolda. Diğer iPodum gibi olsun istemiyorum. Kılıf falan almam lazım hangi kılıfı öneriyorsunuz.
Şu kılıfları Türkiyede nerde bulabilirim?
Amazon.com: iPod Touch 4 4th Gen TPU skin case MiniSuit case for iPod Touch 4th Generation, 4th Gen + MiniSuit Microfiber Key Chain - Clear: Electronics (http://www.amazon.com/Touch-MiniSuit-Generation-Microfiber-Chain/dp/B0042I9P8O/ref=pd_sbs_a_5)
Amazon.com: iPod Touch 4th Gen case MiniSuit TPU Diamond skin case for iPod Touch 4, 4th Generation, 4G + MiniSuit Key Chain - Smoke: Electronics (http://www.amazon.com/Touch-MiniSuit-Diamond-Generation-Chain/dp/B0043L2LRW/ref=pd_sbs_a_32)
Amazon.com: iPod Touch 4 4th Generation case MiniSuit TPU Bubble skin case for iPod Touch 4, 4th Gen, 4G + MiniSuit Key Chain - Clear: Electronics (http://www.amazon.com/Touch-Generation-MiniSuit-Bubble-Chain/dp/B0042IHGF8/ref=pd_sim_e_25)

Novice
20-03-2011, 17:25
Bu sanalpazar'da gg deki gibi sıfır risk sistemi var mı ? Ben mi göremedim :S

jealousy
20-03-2011, 17:39
Bu sanalpazar'da gg deki gibi sıfır risk sistemi var mı ? Ben mi göremedim :S

Aynen sıfır risk var.

tunx
16-02-2012, 11:43
Selam

Ekranı kırık olan cihaz duruyormu sizde hala,ve satmayı düşünürmüsünüz acaba.

tunx
16-02-2012, 11:45
Selam

Ekranı kırık olan cihaz duruyormu sizde hala,ve satmayı düşünürmüsünüz acaba.

ekaragozlu
16-02-2012, 12:54
Apple tüm ürünlerine bir yıl Türkiye de dahil olmak üzere uluslararası garanti veriyor. Normalde fatura istemeleri tamamen duygusal bence çünkü New York'ta 5. Caddede ben ürün alırken mail mi atayım çıktı mı alayım dediler iphone 4 alırken bana bende mail atın dedim. Anladığım kadarıyla Apple bunu imei numarasına bağlamak istiyor ama bilkom garanti işini zorlaştırmaya çalışıyor.

Bu arada normalde çok pahalı değil apple'ın ekstra garanti hizmeti ama şöyle bir uygulamaları var. Eğer ürün Amerika'dan alındıysa garanti paketi Amerika'da Türkiye'den alındıysa Türkiye'de uzatılabiliyor. Eğer ürünüm Türkiye'den olsaydı ben direk Apple'dan garantimi uzatırdım. Çünkü home tuşu en basitinden %50 ihtimalle ilk günkü performansı vermiyor apple ürünlerinde ilk güne göre ya da ben çok şanssızım

Home tuşu için kalibrasyon seçeneği mevcuttur. forumda aratabilirsiniz.

kaza
29-02-2012, 16:45
kesinlilkle sıfır risk falan yoktur başıma gelmedik kalmadı şikayetim vara bile ilan verdim ürünü aldım bozuk çıktı satan adam kargocuya sağlam raporu tutturmuş param çöpe gitti