PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları iphone 4 ekran sorunu...

DeDeLi
12-03-2011, 21:25
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar ama benim için hiç de iyi bir akşam değil başıma gelen olaydan dolayı canım çok sıkkın ve yardımlarınızı bekliyorum.
Durum şu; ders calısmak icin telefonu kapattım rahatsız etmesinler diye 2 saat sonra actıgımda telefon bu haldeydi.Sadece masanın üstünde durdu telefon.Resimde de göreceginiz gibi sag tarafında sanki eski telefonlarda oldugu gibi oturunca ya da cepte telefon cok sıkışında ekranda olan karanlık gibi bir şey oluştu.Telefon acık su anda ama görüntüm böyle.dokunmatigi vs calısır durumda.Bence ekran değişikligi gerekli umarım daha büyük bir şey cıkmaz telefon yurt dısı oldugu icinde garantisi gecerli degil.Şu anda Bakü'deyim Salı günü Antalyaya gidecegim eger işin ehli teknik servis bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi?Bir de ekran değiştiren arkadaş varsa bana ne kadara mal olur ya da bilen arkadaşlar söylerlerse iyi olur. Antalya Denizli ve Ankara bu üç sehirden elden götürüp teslim edebilirim.Şimdiden teşekkürler

http://img710.imageshack.us/img710/1336/dscn2827q.jpg
http://img717.imageshack.us/img717/2329/dscn2833e.jpg

SalihBxl
12-03-2011, 21:34
Kardesim gecmis olsun, inan cok uzuldum. Bende yurtdisinda oldugum icin Turkiye'den kimler yapabilir fikrim yok. O yuzden insallah isine yarayacak birseyler yazarlar. Tekrar gecmis olsun.

Tra4nce
12-03-2011, 21:47
Ben Ankaradayım fakat ne kadara yaptıkları hakkında bir fikrim yok sormak lazım

DeDeLi
12-03-2011, 21:51
Ben Ankaradayım fakat ne kadara yaptıkları hakkında bir fikrim yok sormak lazım
Ankarada var mı işin ehli teknik servis biliyor musn ?

Tra4nce
12-03-2011, 21:57
Kızılay'da iPhone teknik servisiyle uğraşan çok kişi var ama ne kadar ehliler orasını bilmiyorum

DeDeLi
12-03-2011, 22:30
Acaba sorunum sıvı temasıyla ilgili olabilir mi ?

SalihBxl
12-03-2011, 22:33
Sivi temasi oldu mu ki?

DeDeLi
12-03-2011, 22:41
Yok abi olmadı benim aklım başka yere gitti.Dokunmatigin oldugu sıvıdan bahsetmiştim.Çok sinirliyim ne yazdıgımı bilmiyorum su anda

SalihBxl
12-03-2011, 22:44
Hayirlisi kardesim SIKMA canini bu kadar. Insallah isin ehli birini bulursun.

kuti51
12-03-2011, 22:53
Ayarlarda "siyah üzeri beyaz" ayarı var.Ondan olmuş olabilir mi?Bu arada inşallah yaptırabilirsin.

DeDeLi
12-03-2011, 22:57
Ayarlarda "siyah üzeri beyaz" ayarı var.Ondan olmuş olabilir mi?Bu arada inşallah yaptırabilirsin.
Yok ekran gitti tamamen ayarlarla alakası yok.Donanımsal kesinlikle cünkü belli.Teşekkür ederim

DeviLJoN
12-03-2011, 23:14
istanbul'da olsaydınız. Burada yapan cep telefoncular çok ama onların yapacağını size söyleyim ya dokumatiği yada lcd ikisinden birini değişirler ve baya bir fiyat çıkartırlar.

DeDeLi
12-03-2011, 23:18
istanbul'da olsaydınız. Burada yapan cep telefoncular çok ama onların yapacağını size söyleyim ya dokumatiği yada lcd ikisinden birini değişirler ve baya bir fiyat çıkartırlar.
Anladım işte bana o fiyat lazım tamamiyle kalp krizi gecirmem icin..Dedigim gibi hayırlısı olsun

DeviLJoN
12-03-2011, 23:28
doğru söylüyorsunuz.Ben telefoncu değilim ama işin nasıl döndüğünü biliyorum. Sadece LCD değişirse 200 lira alırlar rahat. Dokumatikten 150-200 lirayı geçmez bir fiyat verirler.

IBurak
13-03-2011, 00:28
aaa çok geçmiş olsun çok üzüldün :(

gungormegu
13-03-2011, 01:54
Kardes ben i4 umde su an 3 ncu ekranımı kullanıyorum ve maalesef Buda kırık ! Burada cok pahalı ama ben ilkini NY dan aldim92$ ikincisini honkong dan aldim53$ kendim değiştirdim!

DeDeLi
13-03-2011, 09:53
Buradan servise götürdüm yani Bakü'de..Bizim Genpa Kvk gibi bir yer diyeyim..Baktılar ekranın değişmesi gerek dediler.Yukarıda resimde görünen siyah nokta var o git gide büyüyecek zamanla dediler.Bana hepsi dahil 100$ masraf cıkardılar..Verdiğim takdirde 1 günde alabilecekmişim cihazı.Tamam düşüneyim dedim ve şu anda düşünüyorum hala

HunterUnicorN
13-03-2011, 10:06
kardes 100$sa hic durma hemen yaptir bnce turkiyede emin ol cok daha fazla para alirlar..

DeDeLi
13-03-2011, 10:20
kardes 100$sa hic durma hemen yaptir bnce turkiyede emin ol cok daha fazla para alirlar..
Ben de onu araştırıyordum Çarşamba günü de Türkiye'ye geleceğim.Orda mı burada mı yaptırayım diye.Ama görünüşe göre burası daha uygun.iyice araştırayım ona göre hareket edecegim.Teşekkür ederim[&:]

DeviLJoN
13-03-2011, 13:10
burada bu fiyata yapan yer zor bulursunuz. Bencede Bakü'de yaptırın.

SalihBxl
13-03-2011, 13:13
Kardes bencede Baku'de yaptir Turkiye'de 2 kati fiyat cekerler sonra Baku'de yaptirmadim diye pisman olmayasin. Tabi karar senin bence Turkiye'den birileri bulunsada sana fiyat verebilse. Hayirlisi.

DeDeLi
13-03-2011, 13:21
Bana da burada yaptırmak mantıklı geliyor abi dedigin gibi.Soruşturuyorum etrafa fiyat ne kadara gelir diye en az 200 250 alır diyorlar ama kesin de dgil tahmini.Bencede öyle alırlar ya da daha fazla.Ekran Komple değişecek çünkü iphone 3 deki gibi ayrı ayrı değil bunda.Ekranıyla sensorü bir oldugu icin sıkıntı oluyor böyle.En ufak bişyde hepsi değişiyor mecburen

DeviLJoN
13-03-2011, 14:06
ekranlar bunda ayrılabiliyor.Digitizer ayrı lcd ayrı ama takıcak arkadaş yapıştırması iyi yapamıyorlar bazen. Komple ekran seti 65 dolardan başlıyor. Komple ekran daha iyidir. El beceriniz iyi ise kendinizde komple ekran alıp takabilirsiniz.

DeDeLi
14-03-2011, 18:56
Arkadaşlar telefonumu yaptırmış bulunmaktayın gayet yakışıklı gözüküyor..Şu an çok rahatım tahmin ettiginiz gibi.İlgilenen arkadaşlarıma,abilerime çok teşekkür ederim.Bana 125$ a mal oldu.Dedigim gibi Türkiye'de Genpa KVK gibi kaliteli bir serviste yaptırdım Bakü'de.
Bugun aldıgım mailden sonra iyiki yaptırmışım dedim İstanbulda bir teknik servise mail atmıştım cevap olarak şunu demişler;
Merhaba
iPhone 4 cihazlarda LCD ekran düşme, çarpma gibi olaylarda veya sıvı teması olduğundan dolayı bu şekilde hasarlar meydana gelebilir.
iPhone 4 LCD ekran değişimi 390 TLdir.
İşlem süresi yaklaşık 1 saat sürmektedir.

SalihBxl
14-03-2011, 23:27
Arkadaşlar telefonumu yaptırmış bulunmaktayın gayet yakışıklı gözüküyor..Şu an çok rahatım tahmin ettiginiz gibi.İlgilenen arkadaşlarıma,abilerime çok teşekkür ederim.Bana 125$ a mal oldu.Dedigim gibi Türkiye'de Genpa KVK gibi kaliteli bir serviste yaptırdım Bakü'de.
Bugun aldıgım mailden sonra iyiki yaptırmışım dedim İstanbulda bir teknik servise mail atmıştım cevap olarak şunu demişler;
Merhaba
iPhone 4 cihazlarda LCD ekran düşme, çarpma gibi olaylarda veya sıvı teması olduğundan dolayı bu şekilde hasarlar meydana gelebilir.
iPhone 4 LCD ekran değişimi 390 TLdir.
İşlem süresi yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Gozun aydin gule gule kazasiz belasiz kullan artik :)

DeviLJoN
17-03-2011, 01:44
Yeniden hayırlı olsun. Umarım bir daha sorun çıkarmaz.