PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları 3.0 FW jailbreak

p.pr
10-03-2011, 17:10
Merhaba,
Bende jailbreaksiz 3g 8 gb 3.0 fw 4.26.08 basebandli telefon var.Itunestan 3.1.3 e yukseltmeye calıştım olmadı sonra siteden bakınca ıtunes un bu ozelliği kapattığını ogrendim.
Telefonu 3.1.3 e yukseltip jailbreak yapabilir miyim böyle birşey şu anda mümkün müdür yardımcı olursanız sevinirim.

MsTrK
10-03-2011, 17:44
Merhaba,
Bende jailbreaksiz 3g 8 gb 3.0 fw 4.26.08 basebandli telefon var.Itunestan 3.1.3 e yukseltmeye calıştım olmadı sonra siteden bakınca ıtunes un bu ozelliği kapattığını ogrendim.
Telefonu 3.1.3 e yukseltip jailbreak yapabilir miyim böyle birşey şu anda mümkün müdür yardımcı olursanız sevinirim.
3.1.3 için SHSH kaydiniz yoksa, mecburen en güncel sürüme yükseltemeniz gerekiyor.

p.pr
10-03-2011, 17:52
3.1.3 için SHSH kaydiniz yoksa, mecburen en güncel sürüme yükseltemeniz gerekiyor.

Peki en son sürüme yükselttikten sonra geri donebilir miyim?Telefon jailbreaksiz.hiç mi yolu yok acaba:)

DeDeLi
10-03-2011, 18:01
Peki en son sürüme yükselttikten sonra geri donebilir miyim?Telefon jailbreaksiz.hiç mi yolu yok acaba:)

Shsh kaydınız yoksa malesef olmuyor hiç bir şekilde...hiç bir yolu yordamı yok kısacası

p.pr
10-03-2011, 18:33
Shsh kaydınız yoksa malesef olmuyor hiç bir şekilde...hiç bir yolu yordamı yok kısacası
Aslında shsh kaydıyla ilgili başlığı okuduktan sonra açmıştım başlığı.O başlıktan anladığım kadarıyla shsh kaydı alınabilmesi sadece jailbreakli telefonlarda yapılabiliyor.Yanlışta anlamış olabilirim.Yani bu iphone jailbreak yapılmamış orjınal yurtiçi bir telefon bunun shsh kaydı olması için 3.0 fw ye yukseltildiği zaman jailbreak yapılıp cydia dan shsh kaydı mı yapılması gerekiyordu?
Cevaplarınız için teşekkür ederim dünden beri.

DeDeLi
10-03-2011, 18:42
Aslında shsh kaydıyla ilgili başlığı okuduktan sonra açmıştım başlığı.O başlıktan anladığım kadarıyla shsh kaydı alınabilmesi sadece jailbreakli telefonlarda yapılabiliyor.Yanlışta anlamış olabilirim.Yani bu iphone jailbreak yapılmamış orjınal yurtiçi bir telefon bunun shsh kaydı olması için 3.0 fw ye yukseltildiği zaman jailbreak yapılıp cydia dan shsh kaydı mı yapılması gerekiyordu?
Cevaplarınız için teşekkür ederim dünden beri.
JB yaptıktan sonra cydia üzerinden de alabiliyorsunuz ya da tinyumbralla programı ile cihazı bilgisayara bagladıktan sonrada alabiliyorsunuz...Apple her zaman güncel versiyona teşvik ettigi icin her yeni sürümden sonra bir önceki versiyonun imzasını durduruyor shsh kaydı ile geçiş yapılabiliyor.

p.pr
10-03-2011, 20:48
Tinyumrella ile son olarak 4.0 4.0.1 4.0.2 4.1 4.2.1 4.2b3 için shsh kaydı aldım. Artık bu yazdığım versiyonlardan herhangi birine yükselteblir miyim?
Shsh kaydı kullanılarak restore etmek diye bir video vardı onu kullanarak sorunu halledebilir miyim?

DeDeLi
10-03-2011, 20:58
O yazdıgınız versiyonların istediginize geciş yapabilirsiniz ama önce telefonu nereren aldınız daha dogrusu telefonunuz simkilitli mi biliyor musnuz?Ona göre yardımcı olayım size

CASUA
10-03-2011, 21:04
Arkadaşım bu dediğin versiyonlar 4.0 4.0.1 4.0.2 4.1 4.2.1 4.2b3 dönebilirsin zaten jilbreak işleminden sonra, cydia'nın ana sayfasında belirecektir..

mesela bendekinden örnek veriym:

http://img851.imageshack.us/img851/580/img0201.png

p.pr
10-03-2011, 21:07
Telefonu yurtiçi 2.el olarak almıştım simkilitli mi bilmiyorum.İMEİ sini İMEİ kontrolu yapılan bir siteden kontrol etmiştim ithalat yazıyordu bi anlamı var mı bilmiyorum konuyla alakalı.Başka yutdışı olan telefonu aynı siteden kontrol ettiğimde taşıma yoluyla gelen yazılı bir açıklama vardı.

DeDeLi
10-03-2011, 21:16
Telefonu yurtiçi 2.el olarak almıştım simkilitli mi bilmiyorum.İMEİ sini İMEİ kontrolu yapılan bir siteden kontrol etmiştim ithalat yazıyordu bi anlamı var mı bilmiyorum konuyla alakalı.Başka yutdışı olan telefonu aynı siteden kontrol ettiğimde taşıma yoluyla gelen yazılı bir açıklama vardı.
ithalat yazıyorsa yurtiçidir ama emin olmak icin ayarlar>genel>hakkında kısmından model numarasına bakın sonunda TU yazıyorsa yurtiçidir

p.pr
10-03-2011, 21:20
Evet TU yazıyor..TU yazması restore ettiğimde unlock problemi olmayacak anlamına geliyor galiba

p.pr
10-03-2011, 21:22
Arkadaşım bu dediğin versiyonlar 4.0 4.0.1 4.0.2 4.1 4.2.1 4.2b3 dönebilirsin zaten jilbreak işleminden sonra, cydia'nın ana sayfasında belirecektir..

mesela bendekinden örnek veriym:

http://img851.imageshack.us/img851/580/img0201.png

Once jailbreak yapıp sonra mı yukseltmem gerekiyor?

DeDeLi
10-03-2011, 21:23
Evet TU yazması TUrkiye anlamına geliyor.Siz şimdi istediginiz versiyona geçiş yapabilirsiniz tabi shsh kaydı olan versiyonlarınıza.4.3 e gecmeyin çünkü henüz JB mevcut değildir.Restore ettikten sonra hangi versiyonu yüklediyseniz ona göre JB icin yardımcı oluruz forumda.Sizin unlock probleminiz yoktur o acıdan rahat olun

Önce restore edip sonra JB yapmanız gerekiyor...

p.pr
10-03-2011, 21:26
Anladım çok teşekkür ederim.Kendim yapabilirim galiba bundan sonra.Anlamadığım yer olursa forumda bulamazsam yine size sorarım.Tekrar teşekkür ederim.

p.pr
10-03-2011, 23:14
Anlattıklarınıza göre 4.0.2 ye sorunsuzca yukselttim.Birşey daha soracağım.
Buradan sonra 4.1.2 CFW yapmak istiyorum snowbreeze ile oluşturdum.Ama bu telefonu once jailbreak mi yapmam gerekiyor.Çünkü CFW yi yüklemeye çalıştığımda 1604 hatası aldım

DeDeLi
10-03-2011, 23:21
Anlattıklarınıza göre 4.0.2 ye sorunsuzca yukselttim.Birşey daha soracağım.
Buradan sonra 4.1.2 CFW yapmak istiyorum snowbreeze ile oluşturdum.Ama bu telefonu once jailbreak mi yapmam gerekiyor.Çünkü CFW yi yüklemeye çalıştığımda 1604 hatası aldım
Sizin CFW yüklemenize gerek yok ki.İndirme merkezinden 4.2.1 fw sini indirip restore edebilirsiniz.
iOS 4.2.1 - ?ndirme Merkezi - iKaynak.com (http://www.ikaynak.com/forum/downloads.php?do=file&id=221) buradan orjinal 4.2.1 i indirebilirsiniz
bence yukarıdaki dedigim gibi yapın ama ısrarla kendi yaptıgınız cfw yüklemek istiyorsanız
http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/23003-ireb-kullanimi.html bunu deneyin 1604 hatasını almayacaksınız

p.pr
10-03-2011, 23:28
Sizin CFW yüklemenize gerek yok ki.İndirme merkezinden 4.2.1 fw sini indirip restore edebilirsiniz.
iOS 4.2.1 - ?ndirme Merkezi - iKaynak.com (http://www.ikaynak.com/forum/downloads.php?do=file&id=221) buradan orjinal 4.2.1 i indirebilirsiniz
bence yukarıdaki dedigim gibi yapın ama ısrarla kendi yaptıgınız cfw yüklemek istiyorsanız
http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/23003-ireb-kullanimi.html bunu deneyin 1604 hatasını almayacaksınız
Aslında içinde multitasking vb şeyler olupta telefon kullanılamaz hale gelmesin diye yapmak istiyordum.Yavaşlamaz mı telefon?
Evet bende gördüm sonradan o başlığı teşekkür ederim.

DeDeLi
10-03-2011, 23:41
Aslında içinde multitasking vb şeyler olupta telefon kullanılamaz hale gelmesin diye yapmak istiyordum.Yavaşlamaz mı telefon?
Evet bende gördüm sonradan o başlığı teşekkür ederim.
Yavaşlama konusuna bir şey diyemeyecegim bende 3G 4.1 kullandım benim cihazım fazlasıyla hızlıydı.Ama aynı versiyon kullanan arkadaslardan cok yavas diyen de oldu.4.2.1 icin de aynı şekilde bu.Ama 4 serisi icinde en hızlısı 4.2.1 diye biliyorum deigim gibi cihazın keyfine kalmıs birazcık heralde

p.pr
11-03-2011, 00:24
Yavaşlama konusuna bir şey diyemeyecegim bende 3G 4.1 kullandım benim cihazım fazlasıyla hızlıydı.Ama aynı versiyon kullanan arkadaslardan cok yavas diyen de oldu.4.2.1 icin de aynı şekilde bu.Ama 4 serisi icinde en hızlısı 4.2.1 diye biliyorum deigim gibi cihazın keyfine kalmıs birazcık heralde

Yavaşlayıp yavaşlamayacağını yüklemeden anlayamayacağım galiba.Yavaşlarsa da eğer CFW yüklerim artik.Siz bişey demeseydıiniz hiç uğraşmayacaktım çok teşekkür ederim verdiğiniz bütün cevaplar için.