PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları iphone 3g sim kilit ve firmware sorunu

entropi
08-03-2011, 15:29
merhabalar,

yeni başlık açtım ama umarım acemiliğim mazur görünür.

telefonum arkadaşımın bana kanadadan gelirken bıraktığı telefon ve 3g/3gs olup olmadığını bilmiyorum. sanırsam 3g. dün akşama kadar çalışmaktai id fakat itunetan update yaptım ve sim kilit hatası vermekte. update yaparken back up adı heralde çünkü bir tane backup dosyası buldum. sorularım şnlar:

1- öncelikle 4.2.1 de iken greenposion ile jb yapmadım bir türlü, jb yapıp sim klidi açamadım. bu konu dasıkıntım var.

2- o bulduğum backup dosyasını itunesdan geri yükleyemedim. yüklemeli miyim? ve nasıl olacak?

3- bu cihaz için önerdiğiniz bir firmware srümü var mı varsa nasıl yapabilirim?

şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar

DeDeLi
08-03-2011, 15:33
merhabalar,

yeni başlık açtım ama umarım acemiliğim mazur görünür.

telefonum arkadaşımın bana kanadadan gelirken bıraktığı telefon ve 3g/3gs olup olmadığını bilmiyorum. sanırsam 3g. dün akşama kadar çalışmaktai id fakat itunetan update yaptım ve sim kilit hatası vermekte. update yaparken back up adı heralde çünkü bir tane backup dosyası buldum. sorularım şnlar:

1- öncelikle 4.2.1 de iken greenposion ile jb yapmadım bir türlü, jb yapıp sim klidi açamadım. bu konu dasıkıntım var.

2- o bulduğum backup dosyasını itunesdan geri yükleyemedim. yüklemeli miyim? ve nasıl olacak?

3- bu cihaz için önerdiğiniz bir firmware srümü var mı varsa nasıl yapabilirim?

şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar
Bana sordugunuz soruda sim uyarısı alıyorum dediniz.
Simkilit uyarısı veriyor derken nasıl bir uyarı veriyor?muhtemelen o uyarıyı telefonu tanıtırken alıyorsunuz itunes üzerinden.Su anda telefonunuz acil arama ekranında kaldı mı ?Sizin cihazınız kanada cıkışlıydı galiba o yüzden simkilitli olacagını sanmıyorum anlaşmalı almadıysanız tabiki..
Muhtemelen diye degil de kesin olarak bilirsek 3G mi 3GS mi daha iyi yardımcı olabiliriz.1)Telefonunuz 32GB ise 3Gs dir öncelikle buna bakallım 2)kamera kısmı ac video kısmına direk geciş var ise 3GS dir 3)arka kapakta model numarası yazar kücük yazıyla o numara 1303 ise 3GS tir bunlardan biriyle anlayabilirsini telefonunuzn 3G mi 3GS mi oldugunu.
O buldugum dediginiz backup dosyasında sizin restore etmeden önceki bilgileriniz bulunuyordur.telefondaki kayıtlı numaralar oyun save leri,mesajlar vsvs bunun gibi şeyler yükleyip yüklememek sizin bileceginiz bir şey.Ama yüklemek icin telefonnuzn itunes üzetinden tanınması gereklidir.
Cihazınızın versiyonunu düşürmek istiyorsanız shsh kaydınızın olması gerekli.Eger olmazsa düşürme işlemini yapamazsını buradan detaylı ögrenebilirsiniz http://www.ikaynak.com/forum/21-genel-konular/15487-shsh-nedir-nasil-kayit-yapilir.html
Ama bu konu altında üyemizin birisi shsh kayıtsız 3.1.3 e geçiş yapmıs ama benim kesin bilgim yoktur o konuda isterseniz inceleyin buyrun http://www.ikaynak.com/forum/46-site-arsivi/15870-iphone-3gs-ios-4-0-dan-3-1-3-e-dusurme-shsh-kayitsiz-denendi.html

entropi
08-03-2011, 15:41
telefon acil arama ekranında. 8gb model no: a1241. shsh kaydını da almadım sanırsam. direk 4.2.1 e yükseltmiştim

DeDeLi
08-03-2011, 15:49
telefon acil arama ekranında. 8gb model no: a1241. shsh kaydını da almadım sanırsam. direk 4.2.1 e yükseltmiştim
öncelikle itunes üzerinden ne tür bir hata alıyorsunuz?
Greenposi0n ile JB yapamazsınız bu durumda telefonunuz 3G cünkü

entropi
08-03-2011, 16:12
"The SIM card inserted in this iphone does not appear to be supported." uyarsı veriyor itunes

DeDeLi
08-03-2011, 16:22
"The SIM card inserted in this iphone does not appear to be supported." uyarsı veriyor itunes
Telefonunuz simkilitlidir.O yüzden hangi simkart ile kontratlı ise o kartın olması lazımdır..Şu anda unlock yapamazsınız beklemeniz gerekmektedir ancak ipad basebandı yükleyerek unlock yapabilirsiniz ama bunu ben önermiyorum şahsen yinede kendi düşünceniz.
Bu yöntem ile JB yapabilirsiniz ve acil arama ekranını gecebilirsiniz http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/21369-ios-4-2-1-jailbreak-redsn0w-0-9-6b4-iphone-43gs3g-ipad-ipod-touch-4g3g2g.html

CASUA
08-03-2011, 16:54
Arkadasım cihazın çok basit bir hareketle 3G Yada 3GS olduğunu voice control hareketiyle anlarsın home tuşuna birkaç saniye basili tuttuğunda voice control yani (sesle control ) çıkıyorsa cihaz 3GS, Eğer çıkmıyorsa cihaz zaten 3G dir...
Cihazına 4.2.1 vers.yükleyin jb yapabilirsin...