PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iTunes - Multimedia Sorunları Other kategorisi bilinmezliği...

DeDeLi
28-02-2011, 23:16
Arkadaşlar son zamanlarda cok sıkça forumumuzda "itunes üzerindeki other kısmı" diye soru aldık.Bende kendi adıma telefon üzerinde cok fazla oynama yaparak araştırma yaptım.Bende de 1.5 GB a yakın other kısmı vardı ve bende de merak başlamıştı..
Araştırmalarım sonucu other kısmının iphone'umuz ile cektigimiz videolar dan oluştugunu gördüm.Cydia'dan indirdigimiz yamalar varmıdır bilmiyorum ona bakma fırsatım olmadı.Büyük bölümünün videolardan oluştugu kesin AMA Ayarlar\Genel\Hakkımda kısmında çektigimiz videolar filmlerle beraber sayılıyor.Orada videoların sayısını fazla görebilirsiniz.itunes üzerinde tamamen farklı gözüküyor yani aynı kategoriye almıyor.
Ben Iphone 4 4.1 kullanıyorum ve benim telefonumda durum budur.Belki bazı arkadaşların kafalarındaki soru işaretlerini kaldırmaya yardımcı olurum.İyi Forumlar..
(Farklı bir şey eklemek isteyen arkadaş olursa buradan ekleyebilir..)

SaTuSa
01-03-2011, 00:37
Other kısmında seninde dediklerinin yanında, cihazdaki mesajlar, telefon rehberi, mail hasepları, cihaz ile çektiğiniz resim&video, cydia dan yüklediğiniz yama vs'ler, bazı uygulamaların ayarları (bunu uygulama kendi belirliyor genelde), not defterindeki veriler, takvimdeki bilgiler vs vs vs.. bunun gibi diğer sınıflara girmeyen bir çok ıvır zıvır burada toplanıyor anlayacağınız...

rasputiyn
18-03-2011, 22:19
The iphone cannot be synced.The required disk cannot be found

11.2 gb other var kalan da sadece free var şu an telefon da gözüken ve yukardaki hatayı alıyorum senkronize de edemiyorum jb yok telefonda başka ne gibi bir sıkıntı olabilir acaba

DeDeLi
18-03-2011, 22:41
Eger other kısmı anormal dısı çok gözüküyorsa
Sorunu yaratan "Rockapp" isimli bir uygulama benim bildiğim kadarıyla ve Log dosyası..

ÇÖZÜMÜ : Winscp,iFunbox vs gibi programla İphone u bağlanıp "var/mobile/Library/RYP/logs/rockapp_{date}.log " log dosyasına ulaşıyoruz bunu silip other kısmından kurtuluyoruz.Tabi bunun icin cihazınızın Jailbreakli ve afc2dd yamasının yüklü olması gereklidir...Umarım sonuç alırsınız..

rasputiyn
18-03-2011, 22:58
rockapp isimli bir uygulama ne daha önce gördüm nede yükledim
şimdi farklı bir data kablosu ile bağlandım ve teldeki herşeyi tekrar sildim other 0.44 gb a kadar düştü sanırım sizin bahsettiğiniz gibi birşey var telefon kendi kendine video foto app gibi içinde ne varsa 1 normal görüyor birde other şeklinde görüyor tek tek yüklücez bakalım sabaha kadar nerde hata vericek şimdi 13014 hatası vermeye başladı gerçi ama en azından synch yapmaya başladı