PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları Cihaz açılamıyor restart atıp duruyor restore edilemiyor. Problem.

zytnszckrdk
27-02-2011, 14:49
merhaba,

elimde 3g versiyon 3.0 bir telefon var. amerikadan alındı. telefon açılamıyor. elma işareti geldikten sonra yükleme yapıyor ancak restart atıyor sonra tekrar elma işareti çıkıyor yine yükleme simgesi ardından yine restart. telefon şarjı oldugu sürece devamlı aynı işlemi yapıyor.

bu telefonu ben bu durumdayken bilgisayara bağladığımda itunes tarafından görülmüyor hiç bi algılama olmuyor. telefonu DFU moda aldığımda ise itunes görüyor ama sadece restore yapabiliyorum tabii.
ben cihazı restore etmek istiyorum ama direk DFU modda restore edersem son sürümle yapılacak ve unlock yapamamayacağım, türkiye de kullanamayacağım. daha önce SHSH kaydı da alınmadı hiç. düşük firmware ile restore de edemeyeceğim.

SHSH kaydı alayım istedim ama telefonu yine bu restart işlemlerini yapıp dururken bilgisayara taktığımda tiny umbrella göremiyor. DFU moda aldığımda yine aynı şekilde tiny umbrella görmüyor. bu durumda ben DFU modda telefonu itunes dan restore ettiğimde son sürümü yükleyecek ve ben jb ve unlock işlemi yapamayacağım ve tr de kullanamayacağım. bunun başka bir yolu var mıdır ?

bu problemi nasıl aşacağım?

zytnszckrdk
01-03-2011, 10:31
konu hakkında bilgisi olan kimse yok mu ? kimse yol gösteremeyecek mi ?

zytnszckrdk
01-03-2011, 20:53
moderatörler de mi ilgilenmiyorlar ?

DeDeLi
01-03-2011, 20:58
Bu kadar sık mesaj yazmanıza gerek var mı? Bilen birisi olsa mutlaka yardım ederdi.
Bence siz en iyisi http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/24580-ios-4-2-1-jailbreak-pwnagetool-4-2-ve-4-2-1-cfw-linkler.html buradan uygun CFW indirin baseband yükseltmeden restore edin..Şu anda başka yol gözükmüyor..

zytnszckrdk
01-03-2011, 21:34
Bu kadar sık mesaj yazmanıza gerek var mı? Bilen birisi olsa mutlaka yardım ederdi.
Bence siz en iyisi http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/24580-ios-4-2-1-jailbreak-pwnagetool-4-2-ve-4-2-1-cfw-linkler.html buradan uygun CFW indirin baseband yükseltmeden restore edin..Şu anda başka yol gözükmüyor..

bir acelesi olmasa inanın üstelemezdim. tiny ile shsh kaydı hiç yapılmadı olur mu dersiniz?

dean
01-03-2011, 21:51
Malesef shsh kaydınız yoksa restore yapamazsınız. Ama 3glerde unlock sıkıntısı yok. Basebandınız nedir? Baseband yükseltip unlock yapabilirsiniz.

zytnszckrdk
01-03-2011, 22:56
Malesef shsh kaydınız yoksa restore yapamazsınız. Ama 3glerde unlock sıkıntısı yok. Basebandınız nedir? Baseband yükseltip unlock yapabilirsiniz.

ben cihazı abd den aldım ve unlock sıkıntısı vardı. 3.0 versiyon var baseband 04.26.08 bu durumda nasıl bir uygulama yapacağım. telefon hiç açılmıyor restart atıp duruyor.

dean
01-03-2011, 23:21
O bb yi daha önce duymadım desem yalan olmaz. :) Yanlış bilgilendirme yapmamak için bilen arkadaşların cevaparını beklemeni öneririm ;)

ByWanT
02-03-2011, 22:36
Size yukarida linki verilen pwnagetool konusunda CFW yi kurunuz.