PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Orjinal , sahte , çakma alışveriş bölümündekiler için yazıyorum

godfather03
08-03-2009, 03:26
Arkadaşlar alışveriş bölümüne girdim ve komisyon düşülerek alım-satım yaptırtan sitelerdeki kullanıcıların fiyatları çok ucuz tuttuğu için ürünlerine kopya sahte imitasyon denildiğini gördüm bunu sadece aydınlatmak için yazıyorum tabiki sahte kopya ürünler olabilir fakat çoğu satıcı şu şekilde satış yapar yurtdışından ürünleri oem olarak alır oem dediğimiz fabrikalardan çıkan ürünlerin kutularında ezik yırtık vb. şeyler olduğunda depolanıp onları toplu halde makul bir fiyata satmasıdır yani aldığımız o ürünün adı oem dir. Türkiyede çok ucuza satılabilir bunun sebebi yurtdışındaki normal kutulu ürün 100 tl iken Türkiyede 250 tl civarıdır. oem ürünleri yurtdışından 50 tl ye aldığını düşünürseniz satıcı 100tlye satıp kar yapmayı amaçlasa 150 tl kazancınız olmuş olur tek yapmanız gereken satıcıya soru sor bölümünden ürünün orjinal fabrika çıkışı mı yoksa oem mi olduğunu öğrenmenizdir..

Kafam esti onun için yazdım çok bilmişlik falan yapmak istemedim yani :P

james_kad
08-03-2009, 11:45
Oem nedir bilmiyordum. Teşekkürler [:'(]

xewor3g
08-03-2009, 12:44
Tecrübelerini bizimle paylaştığın için teşekkürler arkadaşım. Bundan sonra bu konuya dikkat edeceğiz. [:'(]