PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları Iphone 3gs 4.0.1 Elmada Kaldı.

traktor
27-02-2011, 11:47
Dün aksam durup dururken cydia girdim. 7 tane güncelleme vardi. hepsini güncelle dedim. güzelce güncelledi. reboot device dedi. reboot ettim. telefon dün aksamdan beridir elmada takili kaldi. ben yine buradan telefonumu güncellemiştim. jailbreakme.com'u kullanarak güncelleme yapmistim. simdi elma ekrana geliyor ekranda jailnbreak yaparken cikan dönen cubuklar belli süre sonra donuyor ve oyle kaliyor. telefon rehberim cok onemli. onu kurtarmam lazim. telefona herhangi bir zarar vermeden açabilmem ( restore ve update )için bir yontem var mi acaba ?

SalihBxl
27-02-2011, 11:49
Guncelledigin uygulamalar neydi ki? Bu arada tethered mi yoksa untethered mi jailbreak yapmistiniz?

traktor
27-02-2011, 11:57
untethered ile tethered arasındaki farkı inan bilmiyorum :) tek yaptigim jailbreakme.com 'dan cydiayi kurup ultrasnowu source eklemek ve ultrasnowu kurmak.
güncellemeler ise ifile ilacli + blacklist ilacli + weather ile ilgili bisey ve bazi lib paketleriydi.

DeDeLi
27-02-2011, 12:11
untethered ile tethered arasındaki farkı inan bilmiyorum :) tek yaptigim jailbreakme.com 'dan cydiayi kurup ultrasnowu source eklemek ve ultrasnowu kurmak.
güncellemeler ise ifile ilacli + blacklist ilacli + weather ile ilgili bisey ve bazi lib paketleriydi.
Su anda telefonun durumu ne ? Elmada mı hala ? Görünüşe göre restore gerekecek..Telefonun simkilitli mi ?

XANTHE
27-02-2011, 12:23
Cihazı pcye bağlayın ve tinyumbrella programını kullanarak recovery moddan çıkarın, eğer tinyumbrella çalısmazsa iReb programını deneyin. Gene olmazsa restore etmeniz gerekli.

CASUA
27-02-2011, 12:25
Bence muhtemelen cihazının versiyonunun desteklemediği updateleri yapmışsınız yani versiyon yükseltmişin Cydia programlarinda...Buda muhtemelen cihazı kilitlemiş,Eger hiçbir sekilde sorun ortadan kalkmıyorsa Bu işlemi yapabilrsin cihazı iTunes taniyormu ? eğer tanıyorsa backup yap Muhtemelen rehber dahil hepsini yedekler,çünkü versiyon yükselticen. daha sonra sürüm yükselterek cihazı jilbreak yap,ama bu işlemi yapmadan önce SHSH la ilgili forumdaki konuya bir bak...

traktor
27-02-2011, 13:23
bu win 7 adamı hasta eder. takili iken usb hatasi veriyor. sanırım bize int. cafe yolu gözüktü.

traktor
27-02-2011, 13:24
ayrıca telefon sim kilitli. Xanthe usta telefon o modda takilmiyor. takıldıgı tek yer açılırken jailbreak işlemi yapma esnasında donuyor.

XANTHE
27-02-2011, 13:35
O halde cihazınız tethered jb li, cihazı redsnow ile açmayı deneyin.

traktor
27-02-2011, 15:18
ustam redsnow'la nasıl açacağım konusunda bir bilgi verebilirmisin yada link ?

MsTrK
27-02-2011, 15:33
ustam redsnow'la nasıl açacağım konusunda bir bilgi verebilirmisin yada link ?
http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/21369-ios-4-2-1-jailbreak-redsn0w-0-9-6b4-iphone-43gs3g-ipad-ipod-touch-4g3g2g.html [:'(]