PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kesin Cozum Iphone`a istediginiz Melodiyi Yuklemek Cok Basit

evolution007
27-02-2011, 01:41
Arkadaslar ben bugun denedim ve sonuc basarili.. Anlatim uzun gelebilir gozunuze ama uygulayinca cok da uzun olmadigini goreceksiniz.
Oncelikle kullandigim program itunes 10 ve iphonebrowser 1.9.3.0
isletim sistemi Windows 7 ultimate, uygulanan telefon iphone 4 ver. 4.1

Oncelikle bu programlari pc`nize yukleyin

itunes 10
iphonebrowser 1.9.3.0

1.ADIM

itunes i acin ve melodi yapmak istediginiz sarkiyi soldaki ve en ustteki music klasorunun icine atin..

2.ADIM

Sarkinin uzerine gelip sag tusla tiklayin ve ` GET INFO ` ya tiklayin. Acilan yeni pencerede ustten 5. bolum olan ` OPTIONS ` sekmesine gelin.. burada sarkinizin istediginiz bolumunu secebilirsiniz..` start time `ve` stop time `yazan yerden tabiki dakika ve saniyeleri belirledikten sonra centik atmayi unutmayin.. burda isiniz bittikten sonra` OK `diyin

3.ADIM

Sectigimiz sarkinin uzerine sol tusla 1 kere tiklayin ve ust menudeki Advanced yazan yere girerek` create AAC version ` a tiklayin. oraya melodiniz olan muzigi eklicek. eklenen yeni muzigin uzerine gelip sag tiklayin `Show in Explorer` a gelip yeni yaptigimiz dosyanin bulundugu klasore geliyoruz. Burdaki islem dosya uzantisini iphone a uygun olacak dosya uzantisiyla deistirmek. mevcut uzanti .m4a siz .m4r olarak deistirin. Muhtemelen dosya uzantilari gizli ve siz goremiyorsunuz ve deistiremiyorsunuz normal olarak. Hemen onu da tarif edeyim ( windows gezgini, Duzenle, Gorunum, bilinen dosya turleri icin uzantilari gizle centigini kaldirin.) simdi gorebilirsiniz.

4.ADIM

Artik son adimdayiz, Iphone umuzu pcmize baglayip iphonebrowser i calistiriyoruz.
program aciinca biraz bekleyin. daha sonra ust menuden` Goto Location` sekmesine tiklayin orda` Ringtones ` yazan yere tiklayin sizi melodilerin bulundugu klasore goturucek. ve artik tek yapmaniz gerekn sey hazirladiginiz melodiyi surukleyip o klasorun icine atmak.. artik melodiniz hazir kullanabilirsiniz.. silmek isterseniz de iphonebrowser yardimiyla o klasore giderek ordan silebilirsiniz.

KOLAY GELSIN

KaleXitus
27-02-2011, 10:01
iphonebrowser kullanıyorsan telefonun jailbreaklidir. cydia'dan unlimtones indir. telefonun içinden aç programı ve telefondaki müziklerden bir tanesini seç. Make a ringtone de ve 40 sn süre sınırlamanda olmasın ;)

Ayrıca başlığınızı küçük harflerle değiştirirseniz daha şık durur. Az sonra yöneticilerde uyarır.

evolution007
27-02-2011, 14:24
bu yontemle 40 sn. sinirlamasi yok istedigin uzunlukta olabiliyor. Ilk defa konu actigim icin kurallari bilmiyorum, kuculturum sorun degil

CASUA
27-02-2011, 15:12
Arkadaşım bu kadar uğraşmana gerek yok,iPhone ringtone maker ile zil sesini yap,en sorunsuz ve iyi olan iFunBox ile de yaptığın ringtoneları içine at hepsi bu kadar iTunes üzerinden o kadar uğraşmanıza gerek yok...

evolution007
27-02-2011, 15:34
Arkadaşım bu kadar uğraşmana gerek yok,iPhone ringtone maker ile zil sesini yap,en sorunsuz ve iyi olan iFunBox ile de yaptığın ringtoneları içine at hepsi bu kadar iTunes üzerinden o kadar uğraşmanıza gerek yok...

Ben sadece bir alternatif sundum illaki kolay yollar var.. tesekkur ederim yorumunuz icin..