PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları iPhone3G 3.1.2 baseband05.11.07 jb+unlck cihazda PushNoti. Çalşmıyor.Upg ile ilgili

togo
27-02-2011, 01:23
Merhabalar, başlık biraz garip olduysa şimdiden üzgünüm.
Arkadaşımın yurt dışından gelme yaklaşık 2 yıldır kullandığı iPhone 3G 3.1.2 versionunda unlock'lu cihazı var, kendisi fazla anlamadığından benden yardım istedi. Tahmin edeceğiniz üzere uzun süredir restore ve ya upgrade etmediği için oldukça yavaşlamış (insanı çileden çıkarırcasına 30-40saniye de ancak Contacts'den aradığı kişinin numarasına ulaşıyor, bunun gibi vs. vs.), yeni farketmiş Push Notification'ları çalışmıyor (şuan hatırlamadığım bir cydia source ekledikten sonra Push Doctor adlı tweek'i yüklediği halde sorun giderilmedi). Aklıma gelen en güzel çözüm cihazın 4.2.1 sürümüne yükseltilmesi ancak hala ultrasn0w'ın en üst baseband sürümü çıkmadığı için bu konuyu açmış bulunmaktayım, yardım eden olursa (çok ümitli değilim, kim uğraşmak istesin ki..neyse) teşekkür etmeyi borç bilirim.
Saygılar

TuRkHoT
27-02-2011, 01:28
Konu basliginizi düzenlermisiniz lütfen?

Konu başlığı mesajınızla ilgili olmalıdır ve tamamı büyük harflerle yazılmamalıdır. Başlıklarında "Acil, yardım, lütfen..." vb. kelimeler bulunan konular silinir.

Bunu yapabilmek için en alta "Mesaji düzenle" ardinda "Gelismis" e basarak yapabilirsiniz.

togo
27-02-2011, 01:32
öneriniz nedir sayın deneme yönetici?
bu arada, büyük harf konusunda sorun olduğunu sanmıyorum, sadece baş harfler büyük, forumdaki neredeyse bütün konularda öyle, adı üzerinde başlık, baş harflerin büyük olması doğal bence, tabi angut gibi caps lock açık yazılmadığı sürece.

DeDeLi
27-02-2011, 01:33
İyi geceler oncelikle.neden yardım etmeyelim ki?bu yüzden buradayız.forum bu yüzden var.http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/24580-ios-4-2-1-jailbreak-pwnagetool-4-2-ve-4-2-1-cfw-linkler.html bu konuyu inceleyin cevabınız burada.3GS cfw yi indirin restoreden sonra Unlock yapabilirsiniz.gerekli açıklama 1. Sayfada Emre (ByWanT) tarafından güzelce ve anlaşılır bir sekilde yapılmış.rehberdekini uygulayın yeterli

DeDeLi
27-02-2011, 01:36
Restoreden sonra burayı okumanızı tavsiye ederim http://www.ikaynak.com/forum/21-genel-konular/9-tuyo-merkezi-ana-sayfa.html kolay gelsin..

togo
27-02-2011, 01:37
http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/24580-ios-4-2-1-jailbreak-pwnagetool-4-2-ve-4-2-1-cfw-linkler.html bu konuyu inceleyin cevabınız burada.3GS cfw yi indirin restoreden sonra Unlock yapabilirsiniz.
link için teşekkür ederim, hemen bakacağım, ancak cihaz 3G, 3G S değil.

TuRkHoT
27-02-2011, 01:39
link için teşekkür ederim, hemen bakacağım, ancak cihaz 3G, 3G S değil.

Siz o zaman 3G CFW yi indirin ;)

DeDeLi
27-02-2011, 01:40
Pardon 3g diye görmüşüm.sorun değil verdigim linkte 3G olanıda mevcut...

togo
27-02-2011, 01:43
Son küçük bir sorum olacak, Custom firmware'ı bir kaç kere kullanmıştım ama, önemsiz şeyler içindi, yok işte boot logosu değişik olsun da, şu programlar yüklü gelsin falan gibilerinden. Benim asıl sorunum baseband sanırım, CFW'yi baseband'ı yükseltmeden, iOS yükseltmek için kullanabilir miyim?

DeDeLi
27-02-2011, 01:49
Indireceginiz cfw baseband yükseltmeden iOS 4.2.1 yapıyor.o sekilde hazırlanmış.Bu yüzden Unlock yapabileceksiniz zaten...

togo
27-02-2011, 01:53
Yardımlarınız için teşekkür ederim :)
iyi geceler