PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları İpod Touch ile bluetooth internet?

Yusuf Turan
23-02-2011, 11:34
İlk defa İpod kullanacağım( o da bu akşam geçiyor elime) onun için dalga geçmeyin merakımdan soruyorum bu soruyu.
Benim Sony PSP go var bilirsiniz belki. Onun bluetooth'u üzerinden telefona bağlanıp telefonun internetiyle psp'den internete girebiliyorum. ( Vodafone aylık 8tl :P )
ama bildiğinz gibi psp internet için yapılmamış ve randımanlı değil.
İpod touch'ta bluetooth üzerinden böyle birşey yapılabilir mi? programla filan?
teşekkürler şimdiden

Yusuf Turan
23-02-2011, 22:26
çok saçma bir konu mu oldu? yoksa imkanı mı yok? neden kimse cevap vermemiş merak ettim dogrusu :D

ByWanT
23-02-2011, 23:56
Tam olarak yapmak istediginiz sey nedir, telefondaki interneti ipod ile kullanmak mi?

Yusuf Turan
24-02-2011, 00:17
evet.
sonuçta yeni telefonların çoğunda modem var.ortam şartlarımdan dolayı bunu hem bilgisayarla hemde psp ile çoğu kez kullandım.
ipodda da başarabilirsem ipod parasının hakkını fazlasıyla verir bence. yapılabilir mi?

ByWanT
24-02-2011, 00:19
BT üzerinden olacagini sanmiyorum ama telefonunuz büyük ihtimalle net paylasimini wireless üzerinden de yapiyordur.

Eger bu sekildeyse internet paylasimini actiktan sonra ipod`dan normal bir modeme baglanir gibi telefonunuza baglanarak interneti kullanabilirsiniz.

Yusuf Turan
24-02-2011, 00:22
bildiğim kadarıyla telefon modellerinin çoğunda (bkz nokia 5800 xpmsc) wireless modülü var.Ancak sınırlı. Sadece mevcut wirelesslere bağlantı yapabiliyor.Bi bağlantı tanımlayıp çevreye paylaşım veremiyor galiba. BT'den önce onu denemiştim çünkü pc 'de

Yusuf Turan
24-02-2011, 00:23
yine de cevap için teşekkürler.. en azından boşa uğraşmamam gerektiğini öğrendim :)

ByWanT
24-02-2011, 00:23
bildiğim kadarıyla telefon modellerinin çoğunda (bkz nokia 5800 xpmsc) wireless modülü var.Ancak sınırlı. Sadece mevcut wirelesslere bağlantı kapabiliyor.Bi bağlantı tanımlayıp çevreye paylaşım veremiyor galiba. BT'den önce onu denemiştim çünkü pc 'de

BT ile olacagini sanmiyorum acikcasi fakat kesin birsey söyleyemem. iOS kullanan cihazlarda BT sadece headset vb. donanimlar icin kullanilir.

Yusuf Turan
24-02-2011, 00:26
evet onu da forumu tararken öğrendim. dosya paylaşımı yapan bi program çıkmış mucize gibi anlatılıyordu. bende direk send diyip gönderilir sanırdım

fatihmazi
05-08-2011, 16:36
ibluever diye bir program var belki işine yarar

Hagonta
10-10-2011, 23:31
Bluever programı sanırım iPhone üzerinden internet bağlantı paylaşımı bunun icinde wi-fi kullanıyor. Yani cihazınız telefonunuzu modem olarak kullanamıyor. Ama ben bir program buldum ve 5800 ile çalışabilir. Ben E72 kullanıyorum JoikuSpot programı Nokia telefonunuzdaki internetinizin wi-fi üzerinden başka cihazlarla paylaşmanızı sağlıyor. Ovi story de mevcuttur. Bana ücretsiz geldi. Yalnız bu tarz kullanım telefonunuzu çok ısıtıyor şarjı da epey hızlı tüketiyor. Bu normal birsey. Bilginiz olsun. telefon içindeki 3g modem ve wireless bağlantıyı aynı zamanda kullanıyor..