PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları Jailbreak sonrası Elmada kalıyor

Danisman
16-02-2011, 09:20
Arkadaslar iPhone 3GS 4.2.1 telefonuma jailbreak yapıyorum, tarif edildiği sekilde 1. Kısmını yapıyorum cydia,yı yüklüyorum sonra 2. Kısmını yapıp cydia,yı aktiflestiriyorum, cydia,ya girip appsync,yı yüklüyorum installousu yüklüyorum itunesden oyunları filan yüklüyorum telefona oynuyorum buraya kadar herhangi bir sorun yok, fakat telefonu kapatırsam açılışta elmada donuyor, pc telefonu görüyor resimleri aktarayimmi diye soruyor. Ama masaüstü görünmüyor telefonda. İtunesde görmüyor ama. Cydia,yı kurduktan sonra aktif etmek için yapılan işlem varya, onu uygularsam ancak öyle açılıyor telefon. Hani cydia,yı yükle diye başlayan seçeneklerin 3.sunu seçerek yaptığımız işlem. Acaba niye donuyor elmada, bunun bir çözümü varmı.

ByWanT
17-02-2011, 03:57
Sorunu cözdunuz mu?

KaleXitus
17-02-2011, 08:46
Restore edip tekrar jail break yapın. RC6 yöntemiyle. RC6 daha stabil çalışıyor RC5 e göre.

Ben iphone4 te çok sorun yaşadım JB yaparken 2 kere tıkandı sonra 3. sünde yapabildim.

Danisman
17-02-2011, 18:03
Suanda bilgisayarım yok, arkadasın makinada orjinalini yükledim. Ama en azından 8-10 kez denedim. Jialbreak yaptım olmadı restore yaptım tekrar jailbreak yaptım, ama nafile. Bı türlü bu sorunu aşamadım.

ByWanT
17-02-2011, 18:54
Redsnow ile yapiyorsaniz normaldir.

Greenpoison RC6 yöntemi var forumda, onunla yapin, cihaziniz sorunsuz bir sekilde acilip kapanacaktir

Danisman
17-02-2011, 19:14
Laptopum garantide, gelince deneyeyim yeni yöntemi.