PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları The iphone could not be restored 28 hatası

dejenere
15-02-2011, 13:00
Merhabalar,

Forum içerisinde arama yaptım ama benzer konu bulamadığım için başlık açıyorum.
Sim kilitli 4.2.1 fw 3GS kullanmaktayım. Daha önceden JB'li bi şekilde kullanmaktayken cihazın donması üzerine resetledim ve haliyle açılmayınca konu hakkında çok fazla bilgim olmayaraktan itunes üzerinden custom olmayan yani normal 4.2.1 firmware ile restore yapmaya çalıştım. Tabi ki işlem gerçekleşmedi, sonrasında anladığım kadarıyla cihaz pwned dfu moduna girdi(siyah ekran) redsnow üzerinden tekrar jailbreak ve baseband upgrade yaptım cihaz normal olarak açıldı. Sonrasında kısa süreli bir kullanımın ardından cihaz kendini kapattı. Şu an cihaz gene pwned dfu modda, bu sefer redsnow üzerinden tekrar jb yapmaya çalışıyorum rebooting olurken ekran beyaz oluyor ve bu şekilde kalıyor. itunes üzerinden de restore yapınca gene makine reboot olurken 28 hatası alınmakta. İnternette araştırırken ibooty diye bir program gördüm ama onu da indirecek herhangi bir link bulunmamakta.
recboot ile ireb ile bu looptan çıkarmayı denedim gene sonuç alınamadı.

DeDeLi
15-02-2011, 13:37
%100 emin degilim ama okudugumu hatirliyorum.hata 28 alinmasi cihazin donanimsal Bir sorunu oldugunu gosteriyor.hatta apple 28hatasi alanlarin cihazlarini degisime kabul ediyor.yabanci kaynakli sitede cozum olarak sunu soylemisler:Cihazi 2gun boyunca kapali tutacaksin sonra tekrar acmayi deneyeceksin.sonuc alinmistir diye de belirtmisler.Tabi garanti cozum mu bilemiyorum.

GKTG
15-02-2011, 13:39
%100 emil degilim ama okudugumu hatirliyorum.hata 28 alinmasi cihazin donanimsal Bir sorunu plaiting gosteriyor.hatter apple 28hatasi alanlarin cihazlarini degisime Kabul ediyor.yabanci kaynakli sitede cozum olarak sunu soylemisler:Cihazi 2gun boyunca kapali tutacaksin sonra tekrar acmayi deneyeceksin.sonuc alinmistir diye de belirtmisler.Tabi garanti cozum mu bilemiyorum.

Error 1, 2, 3, 6 ya da 99′dan küçük bir sayı: Bu hata mesajı telefonunuzun Restore Mode’a alınamadığı anlamına geliyor.Bu durumda telefonu kendiniz DFU Mode’a alın. Kimi zamanlarda 6 numaralı hata telefonunuzu kırdığınız zaman ayarladığınız partition büyüklüğünden de kaynaklanıyor olabilir. Bu 6 numaralı hatayı, UPGRADE işlemi sırasında alıyorsanız, telefonunuza önceden kurduğunuz firmware’in partition büyüklüğünden kaynaklı bir problem olabilir. Bu durumda eski firmware’i farklı bir partition büyüklüğü ile yeniden telefonunuza kurup sonra UPGRADE işlemini deneyebilirsiniz.
iTunes was unable to load dataclass information from sync services
Bu hata, cihazınız ile ilgili değildir. iTunes ile ilgilidir. iTunes’ı tamamen kaldırıp baştan kurmak sorununuza çözüm olacaktır.

Diğer hata kodları için: http://www.ikaynak.com/forum/52-sorunlar-%7C-cozumler/16355-cogunlukla-karsilastigimiz-hata-kodlari-ve-cozum-yollari.html

ByWanT
15-02-2011, 13:51
28 Numarali hata cihazdaki NAND Gatter da sorun oldugu anlamina gelir ve donanimsaldir. Apple in bu hata kodunu alan cihazlari degistirdigine iki kere sahit oldum.

Forumda iki kisinin daha basina gelmisti, onlarada yukarida size söylenildigi gibi cihazlarini iki gün bekletmelerini sonra restore etmeye denemelerini önermistik ve sonuc basarili olmustu.

dejenere
18-02-2011, 03:20
Evet 2 gün boyunca beklenince sorun çözülmüştür. Teşekkürler.

DeDeLi
18-02-2011, 12:19
Evet 2 gün boyunca beklenince sorun çözülmüştür. Teşekkürler.
Sorunu hallettiğinize sevindim.Dedigimiz gibi bu çözüm kesin çözüm değildir.Sonuc alındıgını duymustuk birkac defa sizin sayenizde daha da netlik kazandı.Aynı sorunu tekrar yaşamamanız dileğimle.İyi forumlar..

dejenere
18-02-2011, 13:47
Çok teşekkürler, yalnız aynı sorun tekrar etti. şöyle bir durum söz konusu. Cihaz açıldı, dfu moduna alp unlock için baseband upgrade olduğundan dolayı 4.2.1 cfw yükledim işlem başarılı olarak bitti ama makine yeniden recovery modda kaldı. redsnow üzerinden tekrar jb yaptım, bir kaç denemeden sonra makine açıldı, sonrasında bir kaç saat sonra kendiliğinden kapanarak tekrar eski haline geldi. şimdi ne dfu modda cfw ile ne restore oluyor ne de jb olmakta. acaba donanımsal bir sorun mudur? cihazın değiştirildiği yazılmış yukarıda yalnız abd'den gelme bir cihaz ve baseband upgrade olmuş, bu şekilde garanti koşullarına gireceğini pek sanmamaktayım aslında.

DeDeLi
18-02-2011, 14:14
Çok teşekkürler, yalnız aynı sorun tekrar etti. şöyle bir durum söz konusu. Cihaz açıldı, dfu moduna alp unlock için baseband upgrade olduğundan dolayı 4.2.1 cfw yükledim işlem başarılı olarak bitti ama makine yeniden recovery modda kaldı. redsnow üzerinden tekrar jb yaptım, bir kaç denemeden sonra makine açıldı, sonrasında bir kaç saat sonra kendiliğinden kapanarak tekrar eski haline geldi. şimdi ne dfu modda cfw ile ne restore oluyor ne de jb olmakta. acaba donanımsal bir sorun mudur? cihazın değiştirildiği yazılmış yukarıda yalnız abd'den gelme bir cihaz ve baseband upgrade olmuş, bu şekilde garanti koşullarına gireceğini pek sanmamaktayım aslında.
Yukarıda belirttiğimiz gibi "28" hatası donanımsal sorunun oldugunun habercisi.Apple bu hatayı alanların cihazlarını değişime alıyor garanti kapsamında.Malesef Apple'nın uluslararası garantisi Türkiye'de gecerli degil.Eger Amerika'ya gidecekseniz ya da yakın cevrenizden gidip gelecek varsa gerekli belgeleri verip değişim yaptırabilirsiniz ya da yaptırabilirler.