PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bilen Kazanır 17. Ödüllü Bilgi Yarışması

yarismaci
14-02-2011, 12:29
SORU 1
Şubat ayının 29 gün olduğu bir yılda kaç ayda 30 gün vardır

SORU 2

BİR+İKİ=DÖRT
DÖRT+YEDİ=YEDİ
BEŞ+SEKİZ=YEDİ
SEKİZ+DOKUZ=SEKİZ
ONYEDİ+YİRMİDÖRT=?
? yerine kaç gelmelidir

SORU 3

Bir ülkenin başkenti, o ülkedeki yönetim işlerinin yapıldığı merkez yerdir. Buna göre ülkemizin (Türkiye) yönetim merkezi olan yeri neresidir?

SORU 4

5. sınıf öğrencisi Kenan, Sosyal Bilgiler dersinde görecekleri Doğal Afetler konusuyla alakalı ders öncesi çalışma yaparken afetlerden bir tanesini pek anlayamamış ve salonda haberleri izleyen babasına;
- Baba bana bu konuda bilgi verir misin? diye sorması üzerine, babası bu konunun görsel olarak anlatılmasının kalıcı olacağını düşünerek tam o sırada haberlerde geçen konuyla alakalı haberi izletir ve sonrasında;
-İşte bu şekilde rüzgar, yağmur ve diğer bazı sebeplerden dolayı meydana gelen toprak kaymasına .... denir, der. Buna göre Kenan hangi doğal afeti pek anlayamamıştır?

SORU 5

Birçok spor dalından meydana gelen, kültür ve spor festivali olarak dünyanın en önemli spor etkinliği niteliğinde isimlendirilen Universiade (Üniversite Oyunları) iki yılda bir düzenlenip Kış Oyunları ve Yaz Oyunları olmak üzere ikiye ayrılır. 2011 Universiade - Kış Oyunları nerede düzenlenmiştir?

ÖDÜLLER

1. Sıra Ödülü ---> Caillou (Kayu) Çalışma Masası (Çekmeceli)

25. Sıra Ödülü ---> Elektrikli Yarış Seti (322 cm.)

50. Sıra Ödülü(Bayan İçin) ---> Barbie Ayakkabı Paten (Kaykay)

50. Sıra Ödülü(Erkek İçin) ---> Hot Wheels Ayakkabı Paten (Kaykay)

75. Sıra Ödülü ---> Eğlenceli Tren Seti

100. Sıra Ödülü ---> Katlı Otopark

ByWanT
14-02-2011, 12:38
3. Foruma başka sitelerin isimleriyle üye olmak, imzada farklı site adresi bulundurmak, paylaşım şifrelerinde site adresi kullanmak vb. reklam yapmaya yönelik tutumlar kesinlikle yasaktır.

Tekrarlanmamasi dilegi ile.

ankarag3lü
14-02-2011, 14:23
cevap 1 : artık yılda yani şubat ayının 29 çektiği yılda 4 ay 30 gün çeker
cevap 2: ON DÖRT
cevap 3: ANKARA
cevap 4 : erezyon
cevap 5 : Erzurum - TÜRKİYE

kazanırsam küçük kuzenim için güzel bir hediye olacak [;)]