PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nintendo DSi Avrupa ile aynı zamanda Türkiye'de

james_kad
04-03-2009, 23:52
Nintendo DSi

http://cnetturkiye.com/images/00_09/03_09/02/dsi_in1.jpg

Nintendo tarafından geliştirilen özgün taşınabilir oyun konsolu DS'in yeni versiyonu DSi, Avrupa ile aynı anda Türkiye'de de satışa sunulacak.

İki adet kamerayla donatılan yeni taşınabilir konsol görüntü-etkileşimli oyun ve uygulamalar sunacak. Geliştirilmiş ses kalitesi, zengin bağlantı seçenekleri ve çok daha istikrarlı çalışan Opera internet tarayıcısı ile eğlence ihtiyacının yanı sıra iletişim ihtiyacını da karşılayacak seviyede. Geriye dönük olarak DS oyunlarını destekleyecek konsol, sunulacak online DSiWare platformu üzerinden doğrudan cihaza oyun indirmeyi de mümkün kılacak.

Merakla beklenen Nintendo DSi, sahip olduğu iki adet dahili kamera ile yüz hatlarındaki değişimleri ve oyuncu hareketlerini eksiksiz olarak algılayabiliyor. Bu özellik sayesinde, vücudun üst kısmı, eller, kollar ve kafa ile yapılan hareketler direkt oyuna aktarılabiliyor, fotoğraflarınızı rahatlıkla çekebiliyorsunuz. Nintendo DSi’nin, Nintendo DS Lite’dan %12 daha ince olması ise taşıma kolaylığını ön plana çıkarıyor.

Nintendo DS

http://www.afjv.com/press0503/050302_nintendo_ds_3.jpg

cnetturkiye.com

by_hope
05-03-2009, 00:35
nedense hiç merak etmedim şu nintendo nedir nasıl bırseydir diye hiç böylebi hevesim olmadı yaa [:)]

james_kad
05-03-2009, 01:10
author=by_hope link=topic=4761.msg26194#msg26194 date=1236206144]
nedense hiç merak etmedim şu nintendo nedir nasıl bırseydir diye hiç böylebi hevesim olmadı yaa [:)]

Dostum, oyunları Türkiye'de pahalı bu aletlerin. Kendisini dahi para verip almak işimize gelmiyorken oyunlarının, aksesuarlarının vs pahalı olması bizi ister istemez uzaklaştırıyor. PSP için de aynı şey geçerli tabi.. Onun dışında merak bende var [:)]

kral_hades
05-03-2009, 14:37
author=james_kad link=topic=4761.msg26209#msg26209 date=1236208258]
Dostum, oyunları Türkiye'de pahalı bu aletlerin. Kendisini dahi para verip almak işimize gelmiyorken oyunlarının, aksesuarlarının vs pahalı olması bizi ister istemez uzaklaştırıyor. PSP için de aynı şey geçerli tabi.. Onun dışında merak bende var [:)]

PSP'nin oyunları çok pahalı ancak her konsoldo olduğu gibi crack var ondada [gl=12.gif] bende hiç merak etmedim gameboy,nintodo filan oyunları atari oyunları gibi geliyor [:D]

iPhoneMania
08-03-2009, 22:01
iPod Touch dan şaşmamak lazım...

godfather03
10-03-2009, 13:22
Oyun konsolların çok fazla merakım var elimden şimdiye kadar tüm konsollar geçti neredeyse fakat şu ninendoyla yıldızlarımız bir türlü barışmadı bizim bunu alana kadar yakında çıkacak olan psp2 yi alırım daha iyi :D gerçi onu zaten alıcam ama olsun :D