PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları iPad 3G'ye Geçmiyor

berkaymen
11-02-2011, 11:01
iPhone 4 aynı yerde 3g şebekesine geçiyor fakat aynı kartı iPade taktığımda iPad sadece Edge şebekesinde kalıyor bildiginiz gibi edge çok yavaş nasıl çözebilirim bu problemi ?

Edit:Sorunu cozdum son mesajda nasil cozdugum var.

emrahegrek
11-02-2011, 11:29
Ayni kart derken! bildigim kadariyla ipad sim karti sadece data hatti olan farkli bir kart

Sent from my iPhone using Tapatalk

berkaymen
11-02-2011, 11:33
İphonede kullandığım sim kart internet paketimde var İphonede 3g üzerinden sorunsuz girebiliyorum Köse'de ise Edge üzerinden 3g etkinlesmiyor İnternet'e girebiliyorum fakat çok yavaş 3g olmadıgı icin

emrahegrek
11-02-2011, 11:46
İphonede kullandığım sim kart internet paketimde var İphonede 3g üzerinden sorunsuz girebiliyorum Köse'de ise Edge üzerinden 3g etkinlesmiyor İnternet'e girebiliyorum fakat çok yavaş 3g olmadıgı icin

dedim ya ben iphone ile ipad sim karti farkli diye biliyorum eger oyleyse boyle bir hataya sebebiyet vermis olabilir...

mawrick
11-02-2011, 12:12
farkli degil ikiside micro sim kart olmasi lazim..

emrahegrek
11-02-2011, 12:25
farkli degil ikiside micro sim kart olmasi lazim..

ikisi de micro sim evet ancak ipad olan sadece data hattina acik

mawrick
11-02-2011, 12:41
iphone da Data hatti acik oldugunu soylemiyormu?? yani sorun iPad'te senin dedigin gibi olsaydi iPhone'da 3G'ye gecmezdi..

emrahegrek
11-02-2011, 12:57
iphone da Data hatti acik oldugunu soylemiyormu?? yani sorun iPad'te senin dedigin gibi olsaydi iPhone'da 3G'ye gecmezdi..

bakin bence iphone a ait sim kart ipad de calismaz tabi bence calissa da arkadasta oldugu gibi hatali calisabilir

SaTuSa
11-02-2011, 13:29
hatların her ikiside data'ya açıksa ve ikisi de micro sim olduktan sonra her ikisinde de çalışır. ben kendi iPad 3G cihazıma gidip özel kart almadım mesela, elimde net paketi olan fazlalık bir hattımı kesip taktım ve gayet güzel kullanıyorum...

berkaymen
11-02-2011, 13:29
Ben mevcut hattımı ipadde kullanamayacaksam neden 3g li iPad aldım ki ayrıca vodafoneun sitesindde hattımı iPade takip kullanbilecegim yazıyor Edge sorunsuz çalışıyor suan zaten Edge ile bağlanıyorum fakat çok yavaş ağ ayarlarında 3gyi aktiflestir gibi bir seçenek yok iphonedeki gibi apn ayarlariylada oynadım yine çözüm yok Edge ile bağlanıyor

mawrick
11-02-2011, 14:13
hatların her ikiside data'ya açıksa ve ikisi de micro sim olduktan sonra her ikisinde de çalışır. ben kendi iPad 3G cihazıma gidip özel kart almadım mesela, elimde net paketi olan fazlalık bir hattımı kesip taktım ve gayet güzel kullanıyorum...
katiliyorum bende bunu demistim.. @emrahegrek (http://www.ikaynak.com/forum/members/25809.html)

emrahegrek
11-02-2011, 14:19

dogrudur abi direk Turkcell i aradim hatta uygun programla sms bile atilabiliyormus ogrenmis olduk peki niye 3g calismaz

berkaymen
11-02-2011, 14:48
Yabanci sitelerde jb oncesi 3g calisirken jb sonrasi 3gnin calismayip sadece edgenin calistigini soleyenlervar aynen benim durumum jb oncesi deneme yapmadim jbde benim icin onemli turkcellde calismiyor vodafoneda calismiyor sorunlumu acaba ipad ? Yada yabanci forumlarda dedikleri gibi jb bozuyor artik mywi ile kullanicam ipadden interneti fakat ozmnda 3g olmasinin hicbir farki kalmiycak acaba sbsettings tarzi bir program yukleyip 3gyi kapatip acsam duzelir mi acaba ? (tarzi diyorum cunku sbsettings yuklenmiyor activatordan dolayi) sadece 3g swich gibi bir program varmi yada ipadde calisicak sbsettings ?

berkaymen
12-02-2011, 08:33
Tamam arkadaslar cozdum sorunu sbsettings yukledim 3g yi kapayip actim duzeldi sonra sildim sbsettingsi suan bir sorun yok yardimci olmaya calisan arkadaslara tesekkur ederim

mawrick
12-02-2011, 23:18
onu vodafone ile gorusmeniz gerekiyor olabilir..