PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları ıpod touch 3g jailbreak sonrası açılmıyor?

karacata
11-02-2011, 10:21
Daha önce de başıma gelen kapanma sorunu sonrası yine sizlerden yardım istemiştim. Cihazı 2. el aldım ve cihaz aldığımda jailbreakli olarak geldi. Sizlerin direktifleri doğrultusunda redsn0w adlı programı ve iPod3,1_4.2.1_GM_8C148_Restore u indirip tarif edilen Şekilde programı çalıştırdım. daha sonra cihaz içindeki tüm bilgilerle birlikte sorunsuz bir şekilde açıldı. Şuan aynı sorun tekrar başıma geldi ve aynı işlemleri tekrarladım. program çalıştı ipod ekranında "downloding jailkbreak" "installing" gibi yazılar çıktıktan sonra siyah zemin üzerine beyaz yazılar çıktı tüm ekranda. bilgisayar ilk açıldığında çıkan yazılar gibi hızlı bir şeklide üzerine. Geçen sefer yaptığımda bu yazıları görmemiştim.
Şuan işlem bittikten sonra yine elma amblemi çıktı ve açılmıyor. Acaba geçen sefer ile bu sefer arasında ne gibi farklılıklar olabilir. Sizce cihazın açılması için ne yapmalıyım. TEŞEKKÜRLER..

berkaymen
11-02-2011, 11:30
Cihazı Restore edebiliyormusunuz ? Eğer edebiliyorsaniz restore edip greenpois0n ile jailbreak yapın konu forumda mevcut eğer greenpois0n ile jb yaparsanız internette jb olacak ve cihazı kapatıp açtığınızda jb gitmeyecek eğer restore edemiyorsanız ben okadar tecrübeli değilim yardımcı olamiyicagim :)

karacata
11-02-2011, 11:32
Restore ettiğimde içindeki bilgiler de gidecek mi peki?

berkaymen
11-02-2011, 11:35
Evet sıfır almış gibi olacaksınız

emrahegrek
11-02-2011, 11:36
Restore ettiğimde içindeki bilgiler de gidecek mi peki?

Eger onceden itunes ile backup yapti iseniz en son yedekleri geri yukleyebilirsiniz onun disinda gider onlarda evet siz 4.2.1 icin itunes e direk restore deyip greenpois0n ile jb yapin ve sonra itunes ile sync edin

Sent from my iPhone using Tapatalk

berkaymen
11-02-2011, 11:39
Eger onceden itunes ile backup yapti iseniz en son yedekleri geri yukleyebilirsiniz onun disinda gider onlarda evet siz 4.2.1 icin itunes e direk restore deyip greenpois0n ile jb yapin ve sonra itunes ile sync edin

iTunesdeki yedekler uygulamaları yedeklemiyor diye biliyordum değiştimi ?

emrahegrek
11-02-2011, 11:42
iTunesdeki yedekler uygulamaları yedeklemiyor diye biliyordum değiştimi ?

uygulamalari itunes e aktardiysaniz onlari da sync yapar.

karacata
11-02-2011, 13:33
Peki greenpois0n ile jailbreak nasıl yapılıyor? ben geçen sefer redsn0w ile tarif üzerine yapmıştım çokta bilgim yok bu konularda yani..

GKTG
11-02-2011, 13:38
Peki greenpois0n ile jailbreak nasıl yapılıyor? ben geçen sefer redsn0w ile tarif üzerine yapmıştım çokta bilgim yok bu konularda yani..

Forumda konusu mevcut. Yapılışı çok basit. Sadece konuda anlatılanları harfiyen ve dikkatlice uygulamanız gerekiyor. http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/24013-greenpois0n-rc5-untethered-jailbreak-4-2-1-yayinlandi.html

karacata
11-02-2011, 14:03
ya arkadaşlar hepinizden özür dilerim ama sorun bendeymiş daha önce yaptığım da " just reboot" kısmını işaretlemiştim çünkü benim cihazım jailbreakliydi ve cydia kurulydu. o şeklide tekrar denedim çalıştı ve cihazım eski haline geri döndü. ilgilenen yardım eden arkadaşlara çok teşekkür ederim..