PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uygulama Sorunları Game Center Sandbox Sorunu

emrahegrek
08-02-2011, 11:17
Arkadaslar bugun basima gelen bu sorunu ve ihtiyaci olacak olanarkadaslar icin cozumunu anlatacagim sizlere. Bildiginiz gibi Game Center uyumlu bir uygulamaya girdigimizde bizleri hosgeldin diye karsilayan bir mesaj alirdik. Ancak bugun ben bunla karsilasmadim, onun yerine game center kullanici adimin soruldugu bir menu cikti karsima. Menude;
use existing account
create existing account
cancel
vardi ki burdan anlayacagimiz Game Center a giris yapmamiz gerektigidir ve bende oyle yaptim ancak oyundan cikip Game Center a girince daha onceden kayitli arkadaslar, oyunlar, basarilar gibi istatistiklerin olmadigini gordum. eger sizinde basiniza bu gelirse izleyeceginiz yontem sudur;
arka plandaki herseyi kapatin
herhangi bir game center uyumlu uygulamayi acin
yukarida bahsettigim menu ekrana gelince
create existing account deyin ve yeni bir Game Center id olusturun adim adim ilerleyerek yapabilirsiniz bu islemi
ondan sonra olusturdugunuz bu yeni id ile game center a giris yapin ve ardindan cikis yapin. arka plani tamamen kapatin ve
yeni bir oyun acin ve bu sefer gelen menude use existing account secenegini secerek eski id niz ile girin sorun duzelecektir...

Yazi da bazi hatalar varsa affola iki dakikada iphone ile yazmaya calistim.
Ayrica bu yazi iKaynak.com icin benim tarafimdan yazilmistir. iKaynak gosterilmeden kullanilmamasini rica ederim. :))

GKTG
08-02-2011, 11:19
Anlatımın için teşekkürler Emrah abi. Game Center da başka bir sorun var (Pek sorun gibi durmuyor ama) cihazın dili Türkçe olmasına rağmen 4.2.1 Game Centerin dili ingilizde bir türlü bunu Türkçe yapamadım. Bunu nasıl yapabiliriz bilgin var mı?

emrahegrek
08-02-2011, 11:26
o konumla alakali olabilir Goktug hesap acarken soruyo ama yok yok benim ki ABD ama menu Turkce

GKTG
08-02-2011, 11:28
o konumla alakali olabilir Goktug hesap acarken soruyo ama yok yok benim ki ABD ama menu Turkce

Evet abi benimde hesabım ABD. 4.1 de olmayan sorun 4.2.1 de olmasına şaşkınım. Artık İngilizde olarak idare edeceğiz. Cevabın için ayrıca teşekkür ederim abi.

emrahegrek
08-02-2011, 11:30
Ya bu Apple da bazen sasiriyo once anten, sonra saat, sonra alarm sonra Game Center yazilimi dur bakalim basimiza baska ne gelecek en iyisi boyleyse android neler yapiyo kim bilir...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Coolcat2019
11-02-2011, 04:34
Tesekkurler bu yöntemle sorun düzeldi.