PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uygulama Sorunları CYDIA'yı kaldırırsak ne olur?

defected
07-02-2011, 12:59
Arkadaşlar cihazı dün JB yaptım. Installous'tan kurduğum uygulamalaı sildiğim halde cihazda durup dururken 1.8GB OTHER dosya oluştu. ITUNES'ta OTHER kısmı 1.8GB görünüyor.

Az önce cihazda 1 tane bile uygulama bırakmadım. ITUNES'tan senkronize olan tüm uygulamaları, videoları, resimleri, müzikleri

analyacağınzı herşeyi sildim.

o 1.8GB gitmedi

yani %1.000.000 CYDIA yüzünden

ki cydia'dan gram birşey indirmedim ve yüklemedim

şimbi bana bir yol gösterebilir misiniz?

cydia'yı silersem ne olur? JB gider mi? baştan tekrar mı yapmam gerekir? cihazda bir sıkıntı yaşar mıyım acaba. [gl=55.gif]

Canavar
07-02-2011, 13:02
bende cydia varken sırf cok az yer kaplarken sizde neden o kadar cok yer kaplıyor onu anlayamadım isterseniz birdaha restore yapıp jaılbreak yapın ama baska kısılerdede bu kadar yer kaplıyorsa farklı bir durum var demektir. cok garip.

defected
07-02-2011, 13:08
bende cydia varken sırf cok az yer kaplarken sizde neden o kadar cok yer kaplıyor onu anlayamadım isterseniz birdaha restore yapıp jaılbreak yapın ama baska kısılerdede bu kadar yer kaplıyorsa farklı bir durum var demektir. cok garip.

restore yapayım zaten itunes'ta hiçbirşey yok şu an.

peki cydia ve installous'u menüden siliyorum di mi? sorun olmaz yani.

sonra tekrar JB yapabilir miyim?

SaTuSa
07-02-2011, 13:10
Restore ediyorsanız zaten cydia, install0us falan kendiliğinden yok olur JB gider.

defected
07-02-2011, 13:15
Restore ediyorsanız zaten cydia, install0us falan kendiliğinden yok olur JB gider.

hmmm... 1-2 gün önce backup alıp farklı bir yere yedeklemiştim sanırım onu bi kontrol edeyim. peki eski restore edebileceğim dosyaları bulamazsam. menüden sildim diyelim. sizce o other kısmındaki dosyalar silinir mi?

Canavar
07-02-2011, 13:16
hmmm... 1-2 gün önce backup alıp farklı bir yere yedeklemiştim sanırım onu bi kontrol edeyim. peki eski restore edebileceğim dosyaları bulamazsam. menüden sildim diyelim. sizce o other kısmındaki dosyalar silinir mi?
cydia yı silebilirmisiniz tam bilmiyorum ama instollous cydiadan siliniyor

defected
07-02-2011, 13:21
eveett installous'u da kaldırdım 2.2 GB oldu şu an OTHER dosya boyutu :)

başka önerisi olan :)

defected
07-02-2011, 14:32
http://i51.tinypic.com/rc67lz.jpg

eScape
07-02-2011, 15:31
Konuyla alakasiz, baslikla alakali bir soru sorabilirmiyim bende :) JB yaptiktan sonra Cydia dan appsnyc vs. gerekli paketleri kurduktan sonra cydia yi silebilirmiyiz? Silinebiliyorsa tabi? Silinebiliyorsa eger, sildikten sonra paketler de silinir mi ?

tangox
07-02-2011, 15:45
Other kısmında problem olan arkadaşlarım installous ile yüklediğiniz uygulamaların kurulum dosyalarını silin download bölümünden Other file leri dolduran onlar

tangox
07-02-2011, 16:43
konu başına dikkat etmemişim özür dilerim ama cydia yı silmeye çalışan arkadaşa az önce tecrübe ettiğim kadarıyla bilgi veriyim tekrar cydia yüklemek imkansız :D restore jailbreak yaptım ben mecburen cydiadan yüklediğin herşey kalıyo ama bidaha cydiayı kullanamıyorsun