PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları 3GS DFU'dan cikamiyor, en fazla beyaz ekran oluyor

saydin19
28-01-2011, 09:29
Bende yurtdisi 3GS var, new bootrom. 4.0 vardi, shsh kaydini kullanarak 4.1'e restore yaparken tethered oldu, sadece redsn0w ile aciliyordu, sonra kendi kendine kapanmalar basladi, simdi de gitti, hic gelmiyor. itunes goruyor ama restore yapamiyor, 4.2.1'e bile alamiyor. herseferinde bir hata veriyor. iphone restore yaparken enfazla beyaz bir ekran cikiyor, isirilmis elma goruntusune bile hasret kaldik o bile yok, ne yapmak lazim?
en eski 4.0 shsh kaydi var.
su halde ipod olarak bile kullanmaya raziyim, yardimlarinizi bekliyorum.

XANTHE
28-01-2011, 09:58
Cihazı açılır dert etmenize gerek yok. Tek yapmanız gereken cihazınızı dfu moda almak ardından tinyumbrella programını çalıştırıp start tss server ı açarak, itunes üzerinden 4.1 firmware i yüklemek ardından greenpoison ile jb yaparsınız. Eğer simkilitliyse ultrasn0w ile unlock edebilirsiniz.

saydin19
28-01-2011, 11:11
Hepsini denedim, tss server'a baslattigimda da hata veriyor, once kuruluma basliyor sonra 1600 hatasi veriyor. restart yaptim, baska portta baska bilgisayarda denedim, sonuc ayni.
hatta itunes'tan shift'e basmadan restore butonuna bastim, internetten kendisi indirdi firmware'i kurmaya basladi yine beyaz ekran geldi ve "28" hatasi verdi.

XANTHE
28-01-2011, 11:36
İşlemlerden önce cihazınızı dfu moda alın, ayrıca kullandığınız ara usb kablosu yan sanayi veya arızalı olmasın. 1600 hatası genelde dfu moddan kaynaklanır. Ama 28 hatası ciddi bi hata olabilir.

saydin19
28-01-2011, 11:51
iki farkli kablo ile denedim.
28 ne kadar ciddi olabilir?

XANTHE
28-01-2011, 12:23
28 hatası benimde öğrendiğim kadarıyla Nand Gatter diye bir donanımsal sorun, bi kaç gün sonra yeniden restore etmeyi denediğinizde geçmezse ve cihaz garantiliyse apple direkt olarak cihazı değiştiriyor..

saydin19
28-01-2011, 13:12
Durum vahim yani, cunku garanti falan yok.
o zaman birkac gun bekleyelim, deneyelim, duzelmezse hangi parcasini degistirmek gerek? mainboard yetiyor mu?

XANTHE
28-01-2011, 13:18
Durum vahim yani, cunku garanti falan yok.
o zaman birkac gun bekleyelim, deneyelim, duzelmezse hangi parcasini degistirmek gerek? mainboard yetiyor mu?

Siz 2-3 gün sonra yeniden restore etmeyi deneyin eğer olmazsa hangi parçanın değişeceğini araştırırız.

saydin19
31-01-2011, 11:58
Evet, oncelikla sukurler olsun ki problem cozuldu.
Birkac gun bekleme olayini sevdim ama biraz ileri gidip, icini acip, mainboard'u batarya'dan ayirdim. Ama bu gereklimiydi ya da faydasi oldu mu bilmiyorum o yuzden birsey diyemecegim. Elektronigin genel mantiginda bataryadan ayirmak iyi gelir herzaman.

ikincisi, Laptoplarin usb enerjisi desktoplara gore biraz daha iyi diye dusunuyorum o yuzden laptopla yaptim,
onceden hep windows 7'de yapiyordum bu sefer XP kurdum.
Yeni bir usb kablosu kullandim.
Sonra redsn0w ile dfu mode'a aldim, tiny umbrella'dan tss server baslattim, ilk seferinde 1600 hatasi verdi, bilgisayari yeniden baslattim.
- redsn0w ile dfu mode (orjinal 4.1 firmware ile)
- tiny umbralla "start tss server"
- son version itunes ile customized 4.1 firmware.
yine beyaz ekran cikti, biraz ugrasti, yeni donanim falan filan derken (burda iBoot diye yeni donanim da buldu) isirilmis elma gorundu sonunda.
sonra da devam etti.
su anda tethered da degil, normal canavar gibi unlocked 3GS.
Satlik degildir ona gore [:)]

Herkese cok tesekkurler.