PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : XQUISIDE HD tema

groupin
27-01-2011, 22:52
Forumda bir arkadaşımızın paylaştığı SleepFX adlı programın tanıtım videosunda gördüğüm güzel bir tema vardı.Uzun bir uğraş sonucu temayı bulmuştum fakant videodaki ile aynı değildi ayrıca ücretli satılıyordu fakat yine uzun uğraşlar sonucu temayı tam olmasada videodakine eş değer bir şekilde yapmaya çalıştım ve oldu.

Öncelikle temanın tanıtımı şu şekilde...

http://www.youtube.com/watch?v=2mydvYzqqRk&feature=player_embedded

Bunlarda kendi telefonumdan çekilmiş resimler...
http://img89.imageshack.us/img89/2447/img0003e.png

http://img255.imageshack.us/img255/9979/img0004x.png

XQUISITE 1.75
XQUISITE PHOTOFLOW
XQUISITE LOADING SCREENS
XQUISITE SOUNDs
http://www.mediafire.com/?ax9fvdsulqfmao0

hayriyetten animasyonlu hava durumu eklentiside yüklendi..

gerekli dosyaları indirdikten sonra arşivlerinden çıkararak ifunbox v.b. bir programın yardımıyla library/themes klasörüne atıyoruz.

daha sonra winterboard yardımıyla xquisite isimli ne kadar seçenek varsa hepsini seçip cihazı winterboard yardımıyla respring yapıyoruz...Respring sonrasında temamız yüklenmiş olacak ama işimiz daha bitmedi
CYDIA üzerinden "BARREL" "GRIDLOCK" isimli iki uygulamayı yüklüyoruz...
BARREL springboard üzerinde sayfadan sayfaya geçişlerdeki animasyonu değiştirmemize yarayacak
GRIDLOCK ise yine spring board üzerindeki uygulamarı istediğimiz yere yani gördüğümüz her boş alana bir uygulama iconu koymamızı sağlayacak...

gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra tema videodakine benzeyecektir

saygılarımla...

XANTHE
27-01-2011, 22:56
Bu tema zaten dün veya bugun forumda paylaşılmıştı yanlış hatırlamıyorsam.

groupin
27-01-2011, 23:00
aradım fakat göremedim eğer paylaşılmışsa konuyu silebilirsiniz...

XANTHE
27-01-2011, 23:04
Ben yanlış görmüşüm farklıymış..

emrahegrek
27-01-2011, 23:42
resimler gelmedi nasıl yaptın?

groupin
28-01-2011, 00:49
resimler gelmedi derken bütün hepsini indirdiysen eğer çalışıyor olması gerek ayrıca winterboarddan aktif ettin mi hepsini ?

BaN
28-01-2011, 01:34
arkadaşım bendede spring boraddaki resim slaytı elmedi diğer herşey geldi ama mağlesef o gelmedi ve hepsi seçili winterboardda

BaN
28-01-2011, 02:41
resim slaytı çıkmayan kişiler hd klasörüne girip 2 tane olan wallpaper dosyalarını silin ve artık çıkacaklar

groupin
28-01-2011, 03:21
link dğeiştirildi kendi kullandığım dosyaları upload ettim ayrıca animasyonlu hava durumu eklentisi yüklendi

KaleXitus
28-01-2011, 07:00
Resimleri nasıl değiştircez? Anlayamadım :(

groupin
29-01-2011, 02:09
resimleri değiştirmek için öncelikle boyutlarınıu 640*960 yapın uzantısı png olmalı daha sonra LockBackground1.png LockBackground2.png LockBackground3.png LockBackground4.png ya da LockBackground5.png olmak koşulu ile isimlendirin "ifunbox" yardımıyla resmi library/themes/xQuisitePhotoFlow.theme/userPhotos içine atabilirsiniz...

MMMacit
30-01-2011, 23:05
Tema Çok Güzel Ama Biraz Ağır Kaldı Tabi Bu Kadar Yüklemeye Ağır Kalması Normal Yavaşlığı Sorun Etmeyen Olursa Çok Güzel Gerçekten.

FireWalkeR
31-01-2011, 00:28
emeğine ve ellerine sağlık groupin temayı yükledim sorunsuz ama cydia,ifile ve installous ikonları değişmedi acaba neredeki hangi ikonun ismini değiştirmem gerekir veya nasıl düzeltebilirim! birde 5 adet springboard olan (bende nedense 4 tane) "LockBackground1.png LockBackground2.png LockBackground3.png LockBackground4.png LockBackground5.png" resimlerinden 3 tanesi ok! 1 tanesi alakasız iphone 4'ün damlacıklı ekran resmi nasıl düzeltebiliriz tesekkürler

groupin
31-01-2011, 01:07
emeğine ve ellerine sağlık groupin temayı yükledim sorunsuz ama cydia,ifile ve installous ikonları değişmedi acaba neredeki hangi ikonun ismini değiştirmem gerekir veya nasıl düzeltebilirim! birde 5 adet springboard olan (bende nedense 4 tane) "LockBackground1.png LockBackground2.png LockBackground3.png LockBackground4.png LockBackground5.png" resimlerinden 3 tanesi ok! 1 tanesi alakasız iphone 4'ün damlacıklı ekran resmi nasıl düzeltebiliriz tesekkürler

öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim sorununuza gelince...Sorunsuz ikonlar için XquisiteHD'nin seçili olması gerek.Yada şöyle açıklayayım; winterboard'dan sırasıyla 7 tanesi seçilmiş olması gerek "XquisitePhotoFlow,XquisiteSounds,XquisiteDockFlow, Xquisite(alt.Mediaplayer),Xquisite(HD),Xquisite(An ils),Xquisite(2ndAnils)"
Resimlere gelince toplamda 5 adet görünmesi gerek ayrıca resimlerin uzantısı ".png" boyutları ise "640*960" olması gerek bunları yapabilmeniz için "IrfanView" adlı programı önerebilirim sizin için
Iphone'nun kendi resmine gelince yukarıda anlattıklarımı harfiyen yaptıysanız damlacıklı resim yerine springboard'ta sizin resimlerinizin görünmesi gerek eğer yoksa bir yerde hata yapmış olabilirsiniz.

trangels
01-02-2011, 16:03
Bende ise iconlar cok buyuk kaldi. Ne yapmaliyim?

GKTG
01-02-2011, 16:04

Yanlış görmüyorsam siz iPhone 2G kullanıyorsunuz ve bu ikonlar iPhone 4 ve iPod touch 4G ye göre ayarlanmış. Oyüzden büyük kalabilir.

INihat
01-02-2011, 16:07

Cydia'dan XQUISIDE diye arattır çoğu repoda var ;)

muzzy61
14-02-2011, 14:31
Merhabalar bendede cydia ikonu ve kendi oluşturduğum klasörler olmadı birde klavye halen orjinal klavye değiştirmenin bir yolu varmı acaba?

GKTG
14-02-2011, 14:36
Merhabalar bendede cydia ikonu ve kendi oluşturduğum klasörler olmadı birde klavye halen orjinal klavye değiştirmenin bir yolu varmı acaba?

Klavye temalarının çoğu orjinal klavyeyi değiştirmiyor kod yüzünden. Bunlar Cydia nın ikonu için kosunu "icon.png" yapacaksınız. Cihazınızı 3Gs olarak görüyorum ikon boyutunuzda 59x60 olmalıdır.