PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peşin Olarak Iphone4 Nererden Alınmalıdır?

oneal_84
27-01-2011, 09:19
Arkadaşlar Merhaba,

Iphone4'ü Vodafone'dan almak için yaklaşık 4,5 aylık bekleme süresinden sonra teslim bayrağını çekmiş bulunuyorum.

Peşin olarak almaya karar verdiğim bu cihazı sizce nereden, hangi koşullarda, hangi önemli ayrıntıları atlamadan ve ortalama ne kadar bir fiyata almalıyım?

Ya da yeni bir sürüm gelecek gibi bir söylenti vardı, anten sorunun giderildiği yeni parti Iphone4'ler. Bunu mu beklemeliyim ya da bu cihazlar piyasaya sürülmüş müdür, nerelerde satılıyordur?

Çünkü Doğubank'tan tutunda çeşitli sanal alışveriş sitelerine, GSM operatörlerinin cep merkezlerine, oturduğunuz muhitteki yerel telefonculara kadar birçok farklı fiyat ve unsur var?

Bunların arasından doğru tercihi yapmak için, tecrübelerinize ve bilgilerinize danışmak istedim. Bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum.

Herkese iyi forumlar.

kinkong
27-01-2011, 10:01
Türkiyede olanların zaten geneli yurtdışından Gelen cihazlar.Tr olanlar 1800 1900 diye gidiyor. Factory unlock yani kilitsiz yurtdışı cihazı alman mantıklı olan.Tabi senin fikrin.Şuan finlandiyadayım düşünürseniz 1400 tl kilitsiz iphone 4 16 gb Gönderebilirim.

oneal_84
28-01-2011, 13:32
Merhaba,

kinkong cevap için teşekkür ederim. fakat daha başka tavsiyelere de ihtiyacım var.

Arkadaşlar forumda sesimi duyan yok mu, bu konuyla ilgili tavsiye edebileceğiniz bir yer ya daverebileceğiniz bir fikir yok mu?
[:(]

cem tanriover
28-01-2011, 13:38
Kadıköy'de bir kaç yerde Turkcell bayii olmamasına rağmen Turkcell'den alınmış cihazlar vardı. Yanlış hatırlamıyorsam 16gb olanlar 1600-1700 tl civarı idi. Tabi turkcelle alımlı olduğu için de garanti vb. herşey mevcut.

ozgurozt
28-01-2011, 14:27
Genpanın sitesinden iphone 4 talep formunu doldurun hemen dönerler. Ben iki kez karar verip doldurdum ve her ikisinde de hemen arandım ve telefonu istersem satın alabileceğim söylendi ama ben her ikisinde de çeşitli nedenlerle olumsuz yanıt verdim.(Sebep: 3GS alıp İphone 5'i beklemeye karar vermem)

palio76
29-01-2011, 00:14
Cihaz bulunan herhangi bir t.cell bayisine git kontratlı olarak cihazını al, 1 ay dolmadan kontratını iptal ettir, bir sonraki faturanda cihaz bedeli olan 1640 tl (yaklaşık ) yi 1 ay sonra peşin olarak ödersin, ben sahibinden.com sitesinden sıfır 2 yıl garantili 16 gb 1430 tl ye 1 hafta önce aldım, eğer şanslı isen sende bulabilirsin, ama dikkat et piyasa deli gibi dolandırıcı kaynıyor,
Saygılarımla

cq483
29-01-2011, 11:24
amerika dan getirilen iphone da pasaport kaydı yapıldıktan sonra unlock sorunu kesinlikle yaşar mıyız peki?

XANTHE
29-01-2011, 11:56
amerika dan getirilen iphone da pasaport kaydı yapıldıktan sonra unlock sorunu kesinlikle yaşar mıyız peki?
Kesinlikle yaşarsınız, pasaport kaydı ve simlock ayrı şeyler. Unlock olmadan kullanamazsınız.

feyz34
29-01-2011, 13:13

sim free cihaz olursa unlock sorunu olmaz

DeDeLi
29-01-2011, 13:45
sim free cihaz olursa unlock sorunu olmaz
Yanlış bilgi verip arkadaşların kafalarını karıştırmayalım.amerikadan gelen bütün iphonelar simkilitlidir.at&t ve 10gun sonra da verizon eklenecek buna.telefonu Amerika'dan aldım simkilitSİZ diye bir şey yoktur.

oneal_84
29-01-2011, 20:26
Kadıköy'de bir kaç yerde Turkcell bayii olmamasına rağmen Turkcell'den alınmış cihazlar vardı. Yanlış hatırlamıyorsam 16gb olanlar 1600-1700 tl civarı idi. Tabi turkcelle alımlı olduğu için de garanti vb. herşey mevcut.

İşte bana o bayilerin tam olarak nerde olduğu ya da isimleri lazım ve telefon turkcell garantili ise belgesinde KVK falan mı yazıyor? açıkçası kadıköye pek yolum düşmediği için çok net bilmiyorum hangi bölgede olduğunu.

Yardımlarınızı rica ediyorum?

KaleXitus
29-01-2011, 22:08
1850 liraya iphone4 32GB aldım. Simfree. Kayıt işi uğraştırsada yapıldı (fiyata dahil) Ankaradan aldım işyerimin orda bir Avea bayi. Çok güvenilir bir abi. Şu an çok iyi muhabbetimiz oldu. Böyle güvenilir birini bulursan alabilirsin.