PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları İpad sarj olmuyor

Stbufer
25-01-2011, 02:52
Arkadaslar selam ipad i bir hafta once istanbul teknosadan aldim onceden siparislee geldi 3g+wifi modeli bugun sarjim bitti ve sarja taktim ama ipad sarj olmadi alali daha 1 haftaa oldu ve bu ikinci sarja takmam oldu ama ipad sarj olmadi cikardim taktim ama yine olmadi prizden kaynaklaniyor diye dusundum evin tum odalarinda denedim olmadi sonra bayagi sinirlendim ve biraktim 3-4 saat sonra tekrar denedim bu sefer sarj oldu su an oluyor korkudan sarjdan cikaramiyorum sizce sorun nedir?
İkinci sorumsa ipade yukledigimiz oyun program vs leri nasil silebilirim mesala app store den yukledigim bir oyunu yada programi silmek istiyorum bunu nasil yapabilirim simdiden herkese tesekkur ederim Allah razi olsun...

MrPau
25-01-2011, 03:05
Şarj olayı kablodan kaynaklanıyor olabilir(eğer pcye bağladığınızda da şarj olmuyor ise) diğer türlü şarj aletinden de kaynaklanıyor olabilir. Genede Aldığınız gibi teknosa ya götürüp teknik servise göndermeniz en sıhhatlisi olur bence.

Diğer sorunuza gelince iki farklı yol var

1.si silmek istediğiniz programın simgesine basılı tutun simgeler titremeye başlayacaktır ve üstlerinde x işareti çıkacaktır. o işarete tıklayarak silebilirsiniz.
2. yol ise bilgisayarınıza bağlayınca itunes'dan o uygulamayı bulup soluncaki tik i kaldırıp senkronize ederek cihazınızdan kaldırabilirsiniz.

XANTHE
25-01-2011, 03:09
Konu uygun bölüme taşınmıştır.

Stbufer
25-01-2011, 03:12
Acikcasi servise verip haftalarca beklemek ve ipadin tamir gormesini istemiyprum daha bir hafta oldu alali sadece bir kere sarja taktim o kadar alirken kasko yaptirmisdim bi faydasi olurmu

MrPau
25-01-2011, 04:14
Kasko olup olmaması sorun değil zaten. Önemli olan garantisinin bulunması. PCye bağladığınızda direk şarj oluyor dimi? Teknosa ya verirken bunu dile getirin ve şarj aletinin bozuk olduğunu söyleyin. Servis notlarına yazarlar. Zaten probleminiz büyük değil en kısa zamanda geri döner cihazınız.

Stbufer
25-01-2011, 17:28
Pc ye takinca ipadi goruyor ama sarj etmiyor diyor.. Garantisi var evet dedigim gibi bir hafta oldu alali bu ikinci sarja takmam oldu bir kere sarj ettm daha o kadar

okaya
29-01-2011, 09:41
PC de sark etmemesi normal, cunku ipad 1000mAh ile sarj oluyor ve pc ler genelde 500mAh den fazla guc veremezler. PC den sarj olayi sadece intelli imac ler de mumkun.

Sarj aleti olarak sadece ipad yaninda verilenimi kullaniyorsunuz yoksa iphone sahibiyseniz yanlislikla bu sarj aletinide kullanmis olabilirmisiniz? Benim size tavsiyem teknosaya gidin ve orada baska bir kablo ve sarj aleti denetin.

SaTuSa
29-01-2011, 15:39
Bu kadar genellemeyelim. Ben macbook, sony ve hp de iPad şarjı gerçekleştirdim. Bu bilgisayarın USB kapıları ile alakalı.

Sent from my iPhone using Tapatalk

cem tanriover
29-01-2011, 16:25
Bir de şöyle bir şey var. iPad 3g'lerde farklımı bilemiyorum. Fakat bende de wifi var. Ve cihaz kutu içeriğinde priz>usb adaptörü yok. Sizde de yoksa ve siz piyasadan iPad için olanlardan almayıp normal iPod veya mp3 çalar için olanlardan aldıysanız sorun yaratır. Bende de böyle bir sorun vardı.

Tavsiyem ise; iPad'inizin kutu içeriğindeki adaptör 2 kısımlıdır. bi tarafından fişe giden kablo çıkar ve bu parça ana kısmından ayrılabiliyordur. Bu parçayı ayırıp oradaki soket yuvasına uygun bir güç kablosu takın. bu kablo çoğunlukla Ps2/3 , elektrikli radyo ve daha birçok evde kullanılan aletlerde bulunur. Bu kabloyu takıp deneyin.

Düzeltme: Yanlış hatırlamışım adaptör var. Ama benimki Amerika gelimli olduğu için çalışmamıştı. Fakat 2.paragraftakileri siz gene de deneyin.

SaTuSa
29-01-2011, 18:16
Bir de şöyle bir şey var. iPad 3g'lerde farklımı bilemiyorum. Fakat bende de wifi var. Ve cihaz kutu içeriğinde priz>usb adaptörü yok. Sizde de yoksa ve siz piyasadan iPad için olanlardan almayıp normal iPod veya mp3 çalar için olanlardan aldıysanız sorun yaratır. Bende de böyle bir sorun vardı.

Böyle bir durum söz konusu bile olamaz diyorum çünkü ilk aldığım iPad sadece wifi idi ve içerisinde USB kablosu ve priz adaptörü de mevcuttu. Daha sonra 3G li olanı aldım onda da aynı şekilde mevcut. Sizin nasıl böyle oldu anlamadım açıkçası, çünkü olması gerekiyor. Apple'ın resmi sitesinde de model ayrımı yapmadan teknik spesifikayson bölümünde kutu içeriğine baktığınız zaman 10W USB güç adaptörünün olduğu görülüyor. Eğer kutusu açılmış falan aldıysanız içerisinden çıkarmış olabilirler. Bunu büyük mağzalar bile yapabiliyor bilginize.

cem tanriover
29-01-2011, 18:20
Hatalı yazmışım Yanlış düzeltildi.

SaTuSa
29-01-2011, 18:27
Anlaşıldı sizin dediğiniz avrupa tipi prizlere uymaması... bende mesela o işi voltaj korumalı adaptör ile çözdüm hem sağlıklı oluyor hemde dilediğim zaman orjinal sarjını kullanıyorum...

http://img200.imageshack.us/img200/2051/48553149.png