PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları iphone 4 Wi-Fi sorunu...

DeDeLi
24-01-2011, 13:26
herkese iyi forumlar arkadaşlar öncelikle...
Ben Iphone 4 4.1 3.10.01bb kullanıcısıyım..sorunum şu;
Düne kadar problemsiz wifi ile internete girebiliyordum.dünden beri sinyal gücünde düşme hatta bazen baglantıdan kopma ile karşı karşıya kalıyorum.ne modemin yerini değiştirdim ne de başka bir şey yaptım her şey eskisi gibi.Ağ ayarlarını sıfırlayıp yeniden denedim düzelmedi.Arkadaşında iphone 4 ü var onun full cekerken benimki görmüyor bile ve telefonlar yanyana..bunu nasıl düzeltebilirim restore'nin dısında?birde acaba donanımsal olabilir mi sorun teşekkür ederim

emrahegrek
24-01-2011, 13:38
Restore etmeniz gerek anlamaniz icin duzelmezse donanimsaldir...

Sent from my iPhone using Tapatalk

DeDeLi
24-01-2011, 14:05
bende restore diye tahmin ediyordum ama bir umut sormak istedim.umarım donanımsal degildir.su anda başladım restore işlemine bakalım ne olacak...

DeDeLi
24-01-2011, 14:27
restore ettim ama sonuc yine aynı..görmüyor bile baglantıyı,gmrdügü zamanda sinyal gücü az modemin yanına kadar gidersem full oluyor..dün serviste camerası değişmişti acaba işlem sırasında wifi zarar görmüş olabilir mi?donanım konularında bilgim yok sadece aklıma geldi

emrahegrek
24-01-2011, 15:03
olabilir tabi ki tekrar gosterin onlar halleder...

Sent from my iPhone using Tapatalk

meder94
24-01-2011, 17:27
iphonunuzu heryere tamire vermeyin güvenilir biyer olsun öncelikle wifi sorunu tahminimce içindeki wifi bağlantı kablosu çıkmışırtır eğer serviste çıkarmışlarsa bidaha hep çıkar durmadan bn de öyle olmuştu iphon 3 g var ken bnde her çıktığında içini açıp tekrar takıyorum dum :)

DeDeLi
24-01-2011, 17:49
eger kablo cıkarsa wifi baglantısını hic görmez degil mi?bende öyle sorun yok baglantıyı görüyor.gecim gücü azaldı fark edebiliyorum...Dediginiz dogru iphone u herheye vermemek gerek

MrPau
24-01-2011, 18:01
Uğur telefonu direk git servise ver onlar halletsin. Gitmeden bi restore at temiz bi şekilde götür. Donanımsal problem var gibi duruyor cihazında.

meder94
24-01-2011, 18:08
benim demek istediğim şöyle birşey bizzat iphonun içini açmış biri olarak kablo çıkıkken yani bu kablo wifi anteni görevi görüyor eğer çıkmışşa wifi sinyali az çeker yani modemi görebilidği yerlerden çeker en fazla bndede bu sorun oldu ama dediğim gibi gene de bi gösterin yada açabilirsen içini sen aç basit bişey

Wuzo
04-02-2012, 16:56
İyigunler neti gezinirken sizin geçen sene yasadiginiz problemi ben suanda yasiyorum.Telefonum parcalanmisti yaptirdim onu yaptirdim hicbir sorun yok fakat wifide sikinti yasiyorum.Modemin dibinde super cekiyor uzaklasinca cekmiyor bu sorunu siz hallettinizmi bana bu konu hakkinda bir yol gosterebilirmisiniz.Tesekkurler...

DeDeLi
04-02-2012, 17:20
Muhtemelen Wifi alıcısını tam monte edememiştir servis. Yani restore ettikten sonra düzelmiyorsa büyük ihtimal dediğim gibidir.

Ama önce ayarlar > genel > sıfırla dan ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyin. Eğer cihaz jbsiz ise içerik ve tüm ayarları sıfırla diyebilirsiniz ama jb li ise bunu denemeyin

Ogzhnozcn
04-02-2012, 21:29
Ugur ve wuzo cihazlari dusurmus olup commboarda zarar vermis olmaniz muhtemel yapacak birsey gozukmuyor,yetkili servise gonderin,gecmis olsun

DeDeLi
04-02-2012, 21:33
Ugur ve wuzo cihazlari dusurmus olup commboarda zarar vermis olmaniz muhtemel yapacak birsey gozukmuyor,yetkili servise gonderin,gecmis olsun

Benim eski cihazdaydı sorun,zaten konuyu açalı 1 sene oldu o cihazı da satmıştım :) Benim sorunum wifi soketindeki temassızlıktan kaynaklıymış. Açıp yerli yerine oturtunca sorunum ortadan kalktı. Yukarıda da belirttiğim gibi restore ve sıfırlamak işe yaramıyorsa donanımsal olması yüksek ihtimal

Ogzhnozcn
04-02-2012, 21:38
Benim eski cihazdaydı sorun,zaten konuyu açalı 1 sene oldu o cihazı da satmıştım :) Benim sorunum wifi soketindeki temassızlıktan kaynaklıymış. Açıp yerli yerine oturtunca sorunum ortadan kalktı. Yukarıda da belirttiğim gibi restore ve sıfırlamak işe yaramıyorsa donanımsal olması yüksek ihtimal

Hmm neyse artik bu problemle karsilasan yada karsilasicak kisilere yardimimiz dokundu ugur,evet donanimsaldir sen yere dusurmusundur commboard oynamistir problemle karsilasan arkadaslar da neyapacagini kestirmistir heralde.. :)

Wuzo
04-02-2012, 22:08
Bu commboard parçasinin fiyati hakkinda bir bilginiz varmi

Ogzhnozcn
04-02-2012, 22:23
Bu commboard parçasinin fiyati hakkinda bir bilginiz varmi

Onceki nesillerinin 230 tl gibi bir fiyati var.