PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları iphone 4 acilmiyor

plare
21-01-2011, 19:27
jb`li 4.1 Iphone 4ümü cekme sorunu sebebiyle apple store´a götürmeden önce fabrika ayarlarina dönmek icin sifirlarken cihaz elma simgesinde takili kaldi. Daha sonra Restore yapmaya calistim ancak 3194 numarali hata geldi. Host dosyasini degistirdim bir ise yaramadi. en son sürüm 4.2.1e yükseltmeye calistim itunes 4.2.1´i sonuna kadar indiriyor ancak yine hata verip indirmeyi iptal ediyor.

Bu sekilde sanirim garanti kapsaminin da disinda, ne yapmam gerekiyor acil yardim lütfen...

snalsnop
21-01-2011, 19:31
udf modta 4.2.1 yüklemeyi deneyin zaten tek çözümünüz büyük ihtimalle 4.2.1 yüklemek olacaktır shsh blobunuz varsa 4.1 yüklemeyide deneyebilirsiniz.4.1 yükleme işlemini tinyumbrelladaki sanal serverı çalıştırarak yapınız.

plare
21-01-2011, 19:33
olayin ciddiyetini tasvir etmeme gerek yok heralde, kullanilmayan bir iphone 4 yatiyor masanin üzerinde su an. bir sekilde recovery mod´ta falan kaldigi icin restore yapamiyor olabilirmiyim acaba? cikarmak icin hangi programi kullanmam lazim, lüten acil yardim

snalsnop
21-01-2011, 19:36
recovery modtan çıkarmak için ya redsnow la jailbreak yapacaksınız ardından tethered boot yapacaksınız yada ireb ile recovery modtan çıkarmayı deneyebilirsiniz

ByWanT
21-01-2011, 19:37
tinyumbrella exit recovery tusuna basara recovery moddan cikarabilirsiniz. Eger restore islemi uzun surdu ve sonrasinda hata mesaji verdiyse cihaziniz restore olmustur buyuk ihtimalle, recovey moddan cikincada normal bir sekilde acilir

Ator
21-01-2011, 20:11
fabrika ayarlarına döndürülen bazı telefonlar açılmıyor.büyük ihtimallede firmware hasar görmüş oluyor ki restore edilmeden açılmıyorlar."ancak yine hata verip indirmeyi iptal ediyor." dediğinizden anladığım kadarıyla internet bağlantınızla alakalı bir sorun.iTunes'dan yapılan bazı indirmelerde böyle sorunlar olabiliyor,ben de itunes'dan indirme yapamıyorum,sürekli kesiliyor.o yüzden başka bir yerden indirip kurun firmware'i.recovery mod'da kaldığı için restore yapamıyor olamazsınız,zaten restore yapmak için recovery moda almanız gerekir çoğu zaman.
firmware'i indirdikten sonra shift tuşuna basarak restore'a tıklayın,indirdiğiniz firmware dosyasını seçin.gerisi itunesdan indirmişsiniz gibi kurulacaktır

plare
21-01-2011, 20:47
cabuk cevaplar icin tesekkür ederim. Kendi indirdigim firmware dosyasindan restore yapinca da 1013 hatasini aliyorum. recovery moddan cikarak falan da denedim olmadi. Bunun cözümü nedir acaba?

ByWanT
21-01-2011, 21:04
Host dosyasindaki "gs.apple.com" ile ilgili satirlari silerek deneyiniz.

plare
22-01-2011, 00:28
basardim, elinize saglik tesekkür ederim. 4.1 olayini unutmam mi gerekir shsh falan almadim, önceden yoktu öyle seyler:) simdi tinyumbrella´yla alayim mi? o ne ise yariyor?

ByWanT
22-01-2011, 00:30
VideoRehberler kategorimizde shsh ile ilgili uc video var, seyredebilirsiniz.