PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları iphone 2g 3.1.3 jb+unlock sorunu

marule
20-01-2011, 02:30
Merhaba,

iphone 2g telefonumu 3.1.3 ile jb ve unlock yapmak istedim ama redsnow 3.1.3 ü görmedi ben de 3.0 için jb ve unlock yaptm, 1 haftadır sorunsuz çalışıyor. şimdi bir uygulama yüklemek istiyorum, min 3.1 istiyor. Ben de 3.1.3 e update edim diyorum.

Şimdi sıkıntı şu, forumdan okuduğum kadarı ile redsnowun hiç bir versiyonu 3.1.3 ü görmüyor unlock ve jb yaparken 3.1.2 seçip öyle yapıyorsunuz. Yine forumdan anladığım kadarı ile bunun sebebi redsnow un baseband a göre jb+unlock yapması fw versiyonuna göre değil (%100 emin değilim).

şimdi ben itunes üzerinden 3.1.3 e restore etsem, jb+unlock um gider mi? (fake imei değil telefon)

jb+unlock un gitme durumunda, redsnow kullanıp fw olarak 3.0 ı seçsem (3.1.2 yerine) yine jb+unlock yapabilir miyim? (böylece yeni bir 250 mblık ipsw indirmemiş olacağım)

not: forumun jb bölümüne konu açma yetkim olmadığı için buraya yazıyorum.

ByWanT
20-01-2011, 02:35
Konu yeriniz dogru, onu söyleyerek baslayayim.

3.1.3 e restore ettiginizde jb de gider, unlock da gider, tüm icerik de gider.

Ilk olarak 3.1.3 Fw bilgisayarinizda yok ise indirerek itunes üzerinden shift+restore ile 3.1.3`e yükseltin cihazi.

Sonrasinda redsnow ile unlock+jb yaparken 3.0`i secmeniz bilmiyorum ise yarar mi fakat sorun cikarma ihtimali var.

Isi garantiye almak icin 3.1.2 FW yi indirin ve islem sirasinda bu FW yi gösterin redsnowa

james_kad
20-01-2011, 13:51
Konu yeriniz dogru, onu söyleyerek baslayayim.

3.1.3 e restore ettiginizde jb de gider, unlock da gider, tüm icerik de gider.

Ilk olarak 3.1.3 Fw bilgisayarinizda yok ise indirerek itunes üzerinden shift+restore ile 3.1.3`e yükseltin cihazi.

Sonrasinda redsnow ile unlock+jb yaparken 3.0`i secmeniz bilmiyorum ise yarar mi fakat sorun cikarma ihtimali var.

Isi garantiye almak icin 3.1.2 FW yi indirin ve islem sirasinda bu FW yi gösterin redsnowa

Ben 3.0. seçmeyi denedim ve görmemişti. 3.1.2. indirdiğimde sorun yaşamadım. ( cihaz iphone 2g )