PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları iTunes ve bilgisayar iphone 4'ü görmüyor..

erjunt
19-01-2011, 02:17
Arkadaşlar, iPhone 4'ümü bilgisayara bağladığım zaman cihazın takıldığına dair uyarı sesini alıyorum. Fakat iTunes'ta cihaz gözükmüyor. Bilgisayarımda da çıkarılabilir disk olarak silik bir şekilde gözüküyor. Tıkladığım zaman ise "Çok birime bölünmüş yeni bir teybe erişirken güncel blok boyutu hatalı" şeklinde bir hata alıyorum. Cihazı bilgisayara bağlamayalı yaklaşık 1 ay olmuştu ve uygulamaları sürekli installous 4 üzerinden yüklüyordum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim..

Cihaz: iPhone 4 4.1 Turkcell Jailbreak

Saygılar...

MrPau
19-01-2011, 04:15
Başka bilgisayarda denedinizmi? Bende de aynı sorun vardı iOS 4.2.1 versiyonda. Format attım PC ye sorun ortadan kalktı. Wi-Fi sync kullanıyorsanız o da etkili oluyor bu problemde.

erjunt
19-01-2011, 13:23
Başka bilgisayarda da denedim. Sonuç aynı...

ByWanT
19-01-2011, 13:51
Cydiadan en son hangi paketleri kurdunuz? Barisin da dedigi gibi, wifi sync yada cihazi usb disk olarak kullanmanizi saglayan herhangi bir paket kurdunuz mu?

erjunt
19-01-2011, 22:34
PDAnet kurdum en son.. Bir de installous 4.. Cihazı USB bellek gibi kullanmamı sağlayacak bir program da kurdum, adı USB Drive...

Edit: Sorunum çözüldü. USB drive kurulduğunda drive only seçiliymiş. Onu iTunes+Drive yaptım düzeldi.. Cevap veren arkadaşlara teşekkürler ;)