PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları iPhone Arama !!!

Tra4nce
17-01-2011, 19:06
iPhone ile görüşme yaparken ekran normalde kulağımıza yaklaştırınca kapanıyor, ama bendeki iPhone'da ekran kapanmıyor. Sorun ne olabilir acaba ?

SaTuSa
17-01-2011, 19:09
Cihazınızın ön yüzünde sticker gibi bir şey varmı? kulaklık yanındaki sensörleri kapattıysanız algılaması kaybolur...

Tra4nce
17-01-2011, 19:13
Cihazınızın ön yüzünde sticker gibi bir şey varmı? kulaklık yanındaki sensörleri kapattıysanız algılaması kaybolur...

Sticker yok ekranda. Kulaklık yanında sensör derken onu anlamadım tam. Kulaklık girişi yanında ses açma kapama tuşu var.

SaTuSa
17-01-2011, 19:16
Kulaklık girişi değil telefon ile konuşurken sesin geldiği noktadan bahsediyorum.. onun az yanında sensörler bulunur

Tra4nce
17-01-2011, 19:21
Kulaklık girişi değil telefon ile konuşurken sesin geldiği noktadan bahsediyorum.. onun az yanında sensörler bulunur

Evet sensörler var. Onların açılıp kapanmasını sağlayan telefon içinde yer varmı acaba ?

SaTuSa
17-01-2011, 19:23
Ayarlarda böyle bir durum yok, eğer cydia dan farklı bir program vs yüklemediyseniz...

Tra4nce
17-01-2011, 19:28
Ayarlarda böyle bir durum yok, eğer cydia dan farklı bir program vs yüklemediyseniz...

Yok hocam yüklemedim. Şimdi sorunu çözecek bir yöntem varmıdır ?

SaTuSa
17-01-2011, 19:32
Eğer yazılımsal bir durumdan dolayı oluşmadıysa sorun donanımsaldır muhtemelen. Bir şey de yüklemedim diyorsunuz, eğer unlock gibi sıkıntılarınız yoksa sıfırdan temiz bir restore atıp backup'ı geri yüklemeden yeni bir cihaz olarak tanıtın ve durumu tekrar gözden geçirin halen sorun devam ederse o zaman sensörlerde problem var demektir.

Tra4nce
17-01-2011, 19:35
Eğer yazılımsal bir durumdan dolayı oluşmadıysa sorun donanımsaldır muhtemelen. Bir şey de yüklemedim diyorsunuz, eğer unlock gibi sıkıntılarınız yoksa sıfırdan temiz bir restore atıp backup'ı geri yüklemeden yeni bir cihaz olarak tanıtın ve durumu tekrar gözden geçirin halen sorun devam ederse o zaman sensörlerde problem var demektir.

Cihaz YURTDIŞI ve unlock'lu..

SaTuSa
17-01-2011, 19:40
Dediğim gibi eğer kesin olarak bir şey yapmadığınıza eminseniz tek yol bu kalıyor benim aklıma gelen şuan. Cihaz sizin elinizde olduğundan ne yapıp yapmadığınızı da sadece siz biliyorsunuz, farazi konuşmak durumunda kalıyoruz bizde..

Tra4nce
17-01-2011, 19:55
Dediğim gibi eğer kesin olarak bir şey yapmadığınıza eminseniz tek yol bu kalıyor benim aklıma gelen şuan. Cihaz sizin elinizde olduğundan ne yapıp yapmadığınızı da sadece siz biliyorsunuz, farazi konuşmak durumunda kalıyoruz bizde..

Tamam teşekkür ederim.. Ben bişeyler yapmaya çalışıyım yinede