PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları Iphone 4 4.1 jailbreak sonrası kendi kendine kapandı. Diğer konularla alakalı değil.

emyazici
09-01-2011, 22:56
Yaklaşık 8 gün önce limerain ile jailbreak yaptım. Bu güne kadar da sorunsuz olarak kullandım. Fakat nfs shift oynarken ekran titremeye başladı ve kendisini zart diye japattı.Bu olduğu esnada evde değildim ve elimden geldiğince bildiklerimle açmaya çalıştım fakat açılmadı. Daha sonra son denememde itunes a bağlamam gereken logo ekranda göründü ama tekrar kapandı. Daha sonra ekranda elma logosu gözüktü ve üstünde dos ekranı gibi yazılar çıktı. Eve geldim restore yi kafaya koydum 4.1 ile tekrar restore etmeye çalıştım 3194 hatası aldım araştıdım aynı sürüm olduğu için olmuyormuş. Bunn üstüne 4.2.1 olsun bari jailbreaksız kullanayım dedim bu seferde 1601 hatası aldım. Device Support diye bir klasörün içine koymama gereken bir dosya indirdim ama bende öyle bir klasör olmadığı için onuda yapamadım. En sonunda ireb 4.1 diye bir programla itunes'a sorunsuz bağlayabileceğimi ve 16xx lü hataları almayacağımı yazan bir sitenin dediklerini harfiyen yapmama rağmen tel hala açılmıyor. Servise göndermeden yapabileceğim son bir şey kalmışmı ? Bu konuda herkesten yardım bekliyorum. Biraz uzun oldu kusura bakmayın. teşekkürler.

XANTHE
09-01-2011, 23:31
Cihazınızı DFU moda alın ve itunese bağlayıp, direkt olarak itunes üzerinden restore edin. DFU moda alamazsanız 16xx kodlu hatalar alabilirsiniz.

emyazici
10-01-2011, 00:09
Ozaman DFU moda geçmiyor demektir. Ekran simsiyah ve hiç bir hareket yok.

XANTHE
10-01-2011, 00:19
DFU modda ekran simsiyah olur zaten, hiçbir yazı resim olmaz ekranda.

emyazici
10-01-2011, 08:52
DFU modda ekran simsiyah olur zaten, hiçbir yazı resim olmaz ekranda. İyi güzel söylüyorsunda bu bahsettiğim dos ekranı gibi yazılar için ne diyeceksin. Hatırladığım kadarıyla 24 threats found gibi bişiler yazıyordu.

XANTHE
10-01-2011, 09:02
İyi güzel söylüyorsunda bu bahsettiğim dos ekranı gibi yazılar için ne diyeceksin. Hatırladığım kadarıyla 24 threats found gibi bişiler yazıyordu.
yazılar hakkında bi fikrim yok, restoreden sonra düzelmezse cihazdaki sorun büyük demektir.

emyazici
10-01-2011, 09:50
Artık yapacak birşey yok. Aldığım Timi aradım getirin bakalım olmazsa servise göndeririz dediler.Bakalım hayırlısı. İnşallah jailbreak yaptığımı farketmezler.

iSylar
10-01-2011, 15:20
Cihazi dfu moda aldiktan sobra baska bilgissayarda restore etmeyi deneyin

kartalilyas
10-01-2011, 16:12
Cihazi dfu moda aldiktan sobra baska bilgissayarda restore etmeyi deneyin

Şimdi aynı sorunla karşılaştım. Bir farkla, benim cihaz 3G 4.1 FW. Sorunu da, cihazı DFU moda alarak aştım. Bunu da Redsn0w_win_0.9.6b5 ile JB yapar gibi yapıp, sadece Cihazı DFU moduna al seçeneğini tıklayarak yaptım.

Cihaz DFU moda gelince, iTunese orjinal 4.1 FW gösterdim, şu anda cihaz restore ediliyor. CFW leri kesinlikle tavsiye etmiyorum. 4.1 FW'in BB yüksek değilse normal JB yapabilirsin. Ki anladıüım kadar zaten unlocka ihtiyacın yok.