PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları iphone sapıttı,pc bir görüyor bir görmüyor..

bravo32
19-10-2008, 02:38
arkadaslar,dün aynen buradaki jailbrake yöntemleri ile iphone 3g 16gb ımı jailbroken hale getirdim,bugün winscp yi yükledim pc me ve bağlanmaya çalıştım ki openSSH ve openSSL yüklemeliymişim,neyse mutlu mutlu hiç problem değil çünkü installer var diye sevinerekten installer dan ikisinide yükledim..işte ne olduysa o andan sonra oldu,pc şuanda iphone u bir görüyor hemen bağlantı kesiliyor sonra tekrar görür tekrar kesiliyor böyle akıp gidiyor.. [gl=4.gif] neyapıcam bilmiyorum arkadaşlar..zaten bu telefonu aldığım günden beri kendimi nasıl cahil hissettiğimi anlatamam [:)]
tecrübesi olan bir arkadas varsa lütfen yardım edebilir mi?

[JW]
19-10-2008, 02:44
Eğer fazla bir şey yüklemediyseniz restore en garanti çözüm olur. [:)] Dfu moduna alıp restore yapın.

bravo32
19-10-2008, 03:30
durum o kadar vahim yani [gl=4.gif] hocam peki bu dediğin işlemin nasıl yapıldığını araştırıp yapıcam yapıcam ama tekrar en başa dönmüş mü olucam şimdi yeniden jb yeniden uygulamalar yükle vs vs vs [X(]

[JW]
19-10-2008, 03:33
Forumda hepsini anlattık.Tüyo merkezinden bakabilirsiniz fakat restore yaptıktan sonra dediğiniz gibi malesef en başa dönmüş olacaksınız..

bravo32
19-10-2008, 05:36
hocam aynen dediğin gibi restore yoluna gittim ama tel pskopat gibi recovery moduna girdi imkansız çıkmıyor [gl=8.gif] kafayı yedirtti bana bu yaa..
aynen şu yolu takip ediyorum;
1. Aygıtı tepedeki butona basılı tutarak normal şekilde kapatın.
2. USB kablonuzla aygıtınızı bilgisayara bağlayın.
3. iTunes'i açın.
4. Kapandığından emin olduktan sonra tepedeki butona ( Power Button ) ve
ekranın altında yeralan butona ( Home Button ) birlikte basın.
5. 10 saniye bu şekilde basılı tutun.Bu esnada ekran halen siyah olacaktır.
6. 10 saniye sonunda elinizi tepe düğmeden çekin; home düğmesine basılı
tutmaya devam edin.
7. Bu esnada da halen ekran siyah olacaktır.
8. Eliniz halen home düğmesine basılıyken iTunes'te bir hareketlenme
olacaktır.
9. Elinizi home düğmesinden de çekin.
10. Artık aygıtınız DFU mode'dadır.

yoookk..olmuyooo [gl=8.gif]

recovery modunda restore et dio itunes,restorea tıklıyorum iphone could not be restored ....... (9) hatası veriyor.shift restore'a basıyorum 2.1 zipli dosya halinde firmware m olmasına rağmen itunes görmüyo..
ne recovery moddan çıkıyo nede restore ediyo kısacası tel komaya girdi :(((
biri bana yardım etsin nolur yaa

bravo32
19-10-2008, 07:38
saat 07:10 arkadaslar! sonuç : pozitif [:'(] ama nasıl bir de bana sorun canımmmm çıktı yemin ederim.Peki birönceki mesajda dediğim problemi halledebildim mi?kesinlikle hayır!asla çıkmadı recovery dan birtürlü başaramadım :((nasıl gerçekleştiğini açıklayayım.
Yine bir şanstır deneyeyim dedim sadece recovery moddayken hiçbir şeye basmadan itunes üzerinden restore tuşuna bastım yine hata verdi the iphone could not be restored vırt zırt diye.. baktım ekrana o an ya laptopu kırıcaktım yada itunes a gelen o hata mesajının sonunda help yazıyor ona tıklayacaktım,neyse help e tıkladım ve apple ın kendi sitesi üzerinden yardım sayfası actı.Restore edemiyosam vay başka pc den denicekmişim vay pc me restart atacakmışım vay amuda kalkıp restore diye bağırcakmışım vay usb leri kontrol edip yer değiştirip denicekmişim falan yazıyodu..bende o an hadi bi deniyim diyip usb nin yerini değiştirdim..Haydaaaaaa OLDU!! iphone has been restored!!!! hocam bukadr sinirlendiğim bir gece daha olmamıştır herhalde,tam ohhh yaaa Allah ım telefon değil nasa bağlantı üssü şükür demeye kalmadan hop ekran emergency call dedi benim iphone slx yine stop etti sim kartı kabul etmiyo!
O an aklıma teli alırken 3g at&t hattıda aldığım geldi [gl=5.gif] son bi kuvvetle onu takıp tekrar denedim veeee işte hikayenin sonu itunes aracılığı ile back up alıp aynen telefon ilk haline geldi.. jailbrakesizz installersızz cydiasızz.. [X(] ama yinede mutluyum sonunda yine telefon aktif.Şu sinir harbini birara atlatabilirsem artık tekrardan jb yaparım ama beyler inanın hiiççç kolay değil hemde hiç [8D]

aytacsifiralti
21-10-2008, 14:41
arkadaslar ıphone kullanıyorsanız mecbur yedekte bır telefon kullanacaksınız bu 1 bıre sabırlı olacaksınız , sınır stres heyecan karıştırmadan halledersenız sabredıp bekler yorumlara gore ıslemlerı takıp edersenız ve anlatıldıgı gıbı sakınce uygularsanız problemsızcozersınız sorunlarınızı .

[JW]
21-10-2008, 14:51
Bu konuyu üst konu yapacağım.Karşılaşılan sorun nasıl anlatılır örnek teşkil etsin.[:D] Hikaye gibi yazmışsın be arkadaşım.İlk kez böyle güzel bir anlatımla karşılaştım. [gl=9.gif]

hodja27
21-10-2008, 15:02
Hehehe çok güzel anlatmışsın kardeşim. Ancak bu gibi durumları görünce insanın gözü korkuyor. Bizim gibi acemilere kötü örnek oluyor. Ne JB yapasımız geliyor ne Update upgrade. :D

Yine de sağ salim kurtulmuşsun eline koluna emeğine sağlık geçmiş olsun diyelim.
Peki ben başka bir şey sormak istiyorum app oyunlar ve themelerin hepsini saklayabileceğimiz bir yer yokmu? Mesela 2.1 geçmek istedik fakat olmadı tekrar 1.1.4 ten eski haliyle devam etmek istiyoruz, ancak 2.1 e geçicez diye hepsi gitti şimdi hepsini bir anda tekrar alabileceğimiz bir backup dosyası olsa süper olmazmı?

Ya da var ben mi bilmiyorum :P

bravo32
21-10-2008, 19:20
yapma hocam yaa insanlar milyarın üstünde para veriolar alıyorlar bu cihazı yetmiyo bide 2.sini mi alcaklar telefon ciddi anlamda bir cep bilgisayarı ve teknoloji ile aramın müthiş olmasına rağmen bu cihaz daha öncede dediğim gibi insana kendisini cahil hissettiriyor.Şükür ki o problemi atlattık,ama şunuda biliyorum ki jailbreak olmadan iphone nun bir özelliği kalmıyor!! Müsait olduğum ilk anda yine yapacağım vee gelsin app ler , themes ler vs vs.. [:'(]