PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Modeme Reset Atmak

cem tanriover
07-01-2011, 19:47
Zyxel model modemim var. TTnet kullanıcı adımı ve şifremi biliyorum. Modemimin kullanıcı sayfasına giremiyorum. Eskiden giriyordum, fakat bir süre sonra sayfa görüntülenemiyor demeye başladı. Bu yüzden reset atıcağım. Fakat daha önce atmadım. Modemimin bütün belgeleri elimde tam olarak bulunuyor. Sırasıyla yapmam gerekenler nedir? Bilgisi olan varmı?

KaleXitus
07-01-2011, 19:59
internete girebiliyorsan reset atma derim ben.

feyz34
07-01-2011, 20:02
modemin arkasında yuvarlak içerde ufak bir düğme vardır iğneyle veya kibritle 15 sn basılı tut işlem tmmdır

cem tanriover
07-01-2011, 20:02
internete girebiliyorsan reset atma derim ben.

İnternete girebiliyorum, fakat ttnetten internet pakedimi 2 ay önce yenilememe rağmen modem üzerinden DNS lerimi manuel olarak ayarladığım için 2 aydır yeni pakedimden yararlanamıyorum. Ayda 20 liram çöpe gidiyor. Ve dahası Warcraft için Modemden port açmam gerekiyor fakat sorunum yüzünden bunun pek imkanı yok gibi.

modemin arkasında yuvarlak içerde ufak bir düğme vardır iğneyle veya kibritle 15 sn basılı tut işlem tmmdır

O işlemi yapmak kolay da, sonrasında ne yapmam gerekiyor?

ByWanT
07-01-2011, 20:09
Modem acikken üzerindeki lambalar sönüp tekrar geri gelene kadar arkadaslarin bahsettigi o dügmeye bas. Bazi modemler kapaliyken resetlenir, lambalarda bir degisiklik olmazsa yada isini garantiye almak istiyorsan sonrasinda modemin elektirik baglantisini kes ve tekrar 10-15 sn kadar resete basili tutup sonra elektirige bagla.

Modemin ayar sihirbazi vardir buyuk ihtimalle ve sana sadece modemin ip adresi üzerinden giris yapip, modemin standart kullanici adi ve sifresini yazdiktan sonra, ttne kullanici adini ve sifreni girmek kalir.

cem tanriover
07-01-2011, 20:22
Modem acikken üzerindeki lambalar sönüp tekrar geri gelene kadar arkadaslarin bahsettigi o dügmeye bas. Bazi modemler kapaliyken resetlenir, lambalarda bir degisiklik olmazsa yada isini garantiye almak istiyorsan sonrasinda modemin elektirik baglantisini kes ve tekrar 10-15 sn kadar resete basili tutup sonra elektirige bagla.

Modemin ayar sihirbazi vardir buyuk ihtimalle ve sana sadece modemin ip adresi üzerinden giris yapip, modemin standart kullanici adi ve sifresini yazdiktan sonra, ttne kullanici adini ve sifreni girmek kalir.

Saol abi de bu modemin ip adresi dediğin markalara göre değişen 168.192.1.xx diye giden şeydir işallah. Birde modemin kullanıcı adı ve şifresi dediğin nedir acaba?

ByWanT
07-01-2011, 20:29
Evet modemin ip adresi ile konu kastediyorum... Eger bilmiyorsan ip yi, modeme bagli iken consola ipconfig komutunu yazarakda Gateaway- Ag gecidi seklinde görebilirsin.

Hemen hemen tüm modemlerde, modem ayarlarina girince modemin kullanici adi ve sfiresini ister. Simdiye kadar istemeyen sadece airties modemleri gördüm. Eger senin modemde ayarlara girince kullanici adi ve sifre istiyorsa, bu kullanici adi ve sifreyi modemin kitapciginda bulabilirsin. Yada google da "Zyxel XXXXX Standart password" gibilerinden arama yaparak da bulabilirsin.

cem tanriover
07-01-2011, 20:36
He anladım teşekkürler şu modem kullanıcı adı dediğiniz yani biz modemin sayfasına girerken sorduğu şey. Peki bu kullanıcı adı reset sonrasında sıfırlanırmı yoksa benim normal kullanıcı adım ve şifrem aynı kalır mı? Sıfırlanmaktan kastım ilk haline mi döner yoksa reset öncesi değiştirdiğim haldemi kalır?

ByWanT
07-01-2011, 20:41
He anladım teşekkürler şu modem kullanıcı adı dediğiniz yani biz modemin sayfasına girerken sorduğu şey. Peki bu kullanıcı adı reset sonrasında sıfırlanırmı yoksa benim normal kullanıcı adım ve şifrem aynı kalır mı? Sıfırlanmaktan kastım ilk haline mi döner yoksa reset öncesi değiştirdiğim haldemi kalır?

Ilk haline döner, modem fabrika cikis ayarlarina döner tamamen yani