PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iPad film altyazı sorunu

lakin1907
07-01-2011, 00:11
VLC ve Oplayer ikisini de denedim ama aynı isimle altyazı dosyasını da göndermeme rağmen altyazı çıkmıyor bu sorunu nasıl çözebilirim acaba

MrPau
07-01-2011, 00:13
Bildiğim kadarıyla altyazı gömülü olmak zorunda videoya. iPhone/iPod da denedim altyazı gömmeden çıkmıyor.

ByWanT
07-01-2011, 00:17
Vlc nin external srt altyazi destegi yok, Oplayerin var ama ayarlarini bilmiyorum. Avplayeri tavsiye ederim, sorunsuz bir sekilde avi+srt seyredebilirsiniz, ipad versiyonu var mi bilmiyorum ama. CineXPlayer da gayet iyi fakat altyazilarda türkce karakter destegi yok. En iyisi yine AVPlayer, eger ipad versiyonu var ise onu kullanmanizi tavsiye ederim

lakin1907
07-01-2011, 00:41
Şimdi baktım AVplayer varmış ipad için fakat 4.2 için var yalnızca artık 4.2 düzgün jb çıkınca denerim teşekkürler.

Bu konuda bir sorum daha var şimdi ben bir filmin (Batman) DVD sini aldım içinde video_ts dosyası var ve onun içinde bir çok dosya var bildiğiniz gibi bunu ne şekilde dönüştürürsem ipadimde izleyebilirim acaba?

ByWanT
07-01-2011, 00:51
Şimdi baktım AVplayer varmış ipad için fakat 4.2 için var yalnızca artık 4.2 düzgün jb çıkınca denerim teşekkürler.

Bu konuda bir sorum daha var şimdi ben bir filmin (Batman) DVD sini aldım içinde video_ts dosyası var ve onun içinde bir çok dosya var bildiğiniz gibi bunu ne şekilde dönüştürürsem ipadimde izleyebilirim acaba?

Dvd lerin icinde film .vob formatinda olur. Boyutuda yüksek olur, yani hem vob hemde boyutu yüksekse film odur. PC de acmayi deneyrek de görebilirsiniz. Onu converter ile cevirerek atabilirsiniz.

lakin1907
07-01-2011, 00:54
Dvd lerin icinde film .vob formatinda olur. Boyutuda yüksek olur, yani hem vob hemde boyutu yüksekse film odur. PC de acmayi deneyrek de görebilirsiniz. Onu converter ile cevirerek atabilirsiniz.

Evet şimdi baktım 10 dan fazla vob uzantılı dosya var çoğu da 100mb gibi boyutlarda ama bunları tek tek convert etsem bile içlerinden dili altyazıyı falan seçmem mümkün olmayacak galiba?

ByWanT
07-01-2011, 00:56
Evet şimdi baktım 10 dan fazla vob uzantılı dosya var çoğu da 100mb gibi boyutlarda ama bunları tek tek convert etsem bile içlerinden dili altyazıyı falan seçmem mümkün olmayacak galiba?

Eger elinizde dvd nin diski var ise, direk dvd den convert edeblieceginiz ve bu sirada altyaziyi secebileceginiz converterlar var, onlarla teker teker ugrasmadan halledebilirsiniz.

demente
07-01-2011, 04:53
iPad'de alt yazılı filmde aşağıda verdiğim linkten de yararlanabilirsin.
http://www.ikaynak.com/forum/6-multimedia/22973-iphone-icin-handbrake-ile-film-donusturme-video-anlatim.html
Kullanımı aynı, sadece sağ taraftaki presets menüsünden "iPhone & iPod Touch" yerine normal'i seçmeniz gerekiyor. filmi bu şekilde çevirirseniz iPad'in kendi video oynatıcısıyla tüm filmleri izleyebilirsiniz. tek şart var, o da alt yazının str uzantılı olması.

SaTuSa
07-01-2011, 09:11
Oplayer ile sorunsuz şekilde izlenebilir, altyazı seçeneklerinden kodlamayı değiştirmeniz yeterli oluyor, altyazılar düzgün karakterlerle görünüyor.. Tam hatırlamıyorum bende ama windowslatin5, isolatin5 gibi seçenekleri deneyerek bulabilirsiniz. ayarlarda altyazı seçeneklerinde mevcut olması gerekiyor.

lakin1907
07-01-2011, 11:07
Windowslatin5 yaptim ve turkce karakterleri dahi gayet guzel goruntuledi cok tesekkur ediyorum.