PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları Tecrübeli iPhone'culara birkaç soru...

cassano18
05-01-2011, 19:14
4.2.1 untethered JB çıkmadan önce birkaç şey sormak istiyorum. Yeni bir iPhone'cuyum. Cihazım 3gs.

Tethered JB yapmıştım ama vazgeçip restore ettim, untethered'i bekliyorum.

1-) Jailbreak yaptıktan sonra yine Apple & iTunes Store'dan bir şeyler indirebilirim değil mi?
2-) Jailbreak yaptıktan sonra iTunes programıyla tekrar haşır neşir olabilir miyim? Yani oradan sync yapıp, müzik, application alışverişi falan yapabilir miyim? Yoksa cihaz kırılmış olduğu için iTunes'dan transfer yapamaz mıyım?
3-) İnternetten Fifa 11 vs. gibi .ipa uzantılı oyunlar indiriyorum ancak iTunes ile kurmaya çalıştığımda çeşitli hatalar alıyorum. JB yaptıktan sonra bu hataları almayacak mıyım? Ya da bu tarz bilgisayara indirdiğim iPhone uygulamalarını nasıl kurabilirim?
4-) Telefon hafızasını sim kart'a aktarmak için ne yapmalıyım? İlla JB sonrası sim karta aktarım için program mı kurmam gerek?
5-) Rehberin iTunes ile yedeklenebildiğini duydum ama, ilerde farklı bir telefona geçmek mecburiyetinde kalsam oradan nasıl alacağım?

Şimdiden teşekkürler.

ygtgngr
05-01-2011, 19:21
1-) Evet JB yapmış olmanız App Store da bir sorun çıkartmaz
2-) iTunes taki her fonksiyonu kullanabilirsiniz ama upgrade ya da restore yaparsanız JB gider
3-) JB'ten sonra AppSync isimli uygulama bu oyunları aktarmanıza yardımcı olacaktır
4-) Cydia da bu işlevi gören uygulamalar var bu işlemide JB sonrası yapabilirsiniz
5-) Eğer Turkcell kullanıcısıysanız Turkcell Yedekleme uygulamasını kullanabilirsiniz

cassano18
05-01-2011, 19:26
1-) Evet JB yapmış olmanız App Store da bir sorun çıkartmaz
2-) iTunes taki her fonksiyonu kullanabilirsiniz ama upgrade ya da restore yaparsanız JB gider
3-) JB'ten sonra AppSync isimli uygulama bu oyunları aktarmanıza yardımcı olacaktır
4-) Cydia da bu işlevi gören uygulamalar var bu işlemide JB sonrası yapabilirsiniz
5-) Eğer Turkcell kullanıcısıysanız Turkcell Yedekleme uygulamasını kullanabilirsiniz

Öncelikle çok teşekkürler. Kafamdaki soru işaretlerinin neredeyse tamamı temizlendi.

3-) AppSync bilgisayara mı iPhone'a mı kurulan bir uygulama acaba?
4-) Bu programlar tek tek veya tamamen sim karta kopyalama işine izin veriyor mu? Bir de sim kartın içine girip orayı da düzenleyebiliyor muyuz Nokia vs. telefonlarda olduğu gibi. iPhone'un bunu düşünmemiş olması gerçekten büyüt eksiklik.

emrahegrek
05-01-2011, 19:30
3- appsync iphone a kurulur...
4- cihazdaki kisileri sim karta tasiyan uygulama var ancak bildigim kadariyla tek tek degil, ama diger telefonlardaki gibi degil iphone da isler

Sent from my iPhone using Tapatalk

cem tanriover
05-01-2011, 19:32
Appsync, cydia'dan cihaz uzerine kurulan bir pakettir. Bedava olarak cydiadan firmware versiyonlarina gore guncellenir. Sim kartindaki butun kayitlari telefona kopyaliyacak app'ler bildiim kadari ile app store da da bulunuyor. Kopyaladiktan sonra da gerekli duzenlemeleri normal olarak yapabilirsiniz.

cassano18
05-01-2011, 21:30
Appsync, cydia'dan cihaz uzerine kurulan bir pakettir. Bedava olarak cydiadan firmware versiyonlarina gore guncellenir. Sim kartindaki butun kayitlari telefona kopyaliyacak app'ler bildiim kadari ile app store da da bulunuyor. Kopyaladiktan sonra da gerekli duzenlemeleri normal olarak yapabilirsiniz.

Ben çok aradım ancak bulamadım. Program ismi verebilir misiniz?

eScape
05-01-2011, 21:38

Simkarttan telefona tasinabiliyo normalde iPhone uzerinden. Arkadasin sordugu Telefondan Sim karta. Ben bugune kadar hic rastlamadim AppStore da.