PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iPhone 4 1.59.00 Baseband`i yükseltmeden iOS 4.3.1 yüklemesi

ByWanT
04-01-2011, 10:01
Bu yöntem ile 1.59.00 Baseband`li iphone 4 sahipleri baseband versiyonunu yükseltmeden cihazlarini 4.3.1`e yükseltebilir, ardindan da cydia üzerinden ultrasn0w`u yükleyerek cihazlarina unlock yapabilirler. Bu sekilde iOS 4.3.1`e sahip, unlock yapilmis cihaz sahibi olabilirsiniz.

Yukaridaki uyarida da belirttigimiz gibi tek sart cihazinizin su anda 1.59.00 baseband`a sahip olmasidir.

Eger bilgisayarinizda FW 4.3.1 yoksa indirme merkezimizden indiriniz.

iPhone 4 - Baseband yükseltmeden 4.3.1 Update

Eger iPhone 4 cihazinizda unlock`u mevcut bir basebanda (BB) sahipseniz (1.59.00 gibi) yada su anda mevut olan BB`yi yükseltmeden cihazinizi 4.3.1`e yükseltmek istiyorsaniz asagida anlattigimiz yöntem sayesinde mevcut olan BBiniz degismemeden cihazinizi 4.3.1`e yükseltebilirsiniz.

Ihtiaciniz olan seyler:
- TinyUmbrealla 4.30.05, Indirmek icin tiklayiniz. (http://www.fileserve.com/file/5SKuTvr)
- iPhone 4 4.3.1 FW dosyasi
- 4.3.1 SHSH kaydi.
- Fix Recovery Programi, Indirmek icin tiklayiniz. (http://www.fileserve.com/file/SmwApXf)

1. Yukarida vermis oldugumuz linkten TinyUmbrellayi indiriniz ve isletim sisteminize uygun olani calistiriniz.

2. Cihazinizi bilgisayara baglayiniz ve tinyumbrella`ya bagli olan cihazinizi sectikten sonra Save SHSH butonuna basiniz.

http://dl.dropbox.com/u/12568587/Screenshots/tiny4.30.05/0.png

3. Eger asagidaki gibi bir ekran aldiysaniz 4.3.1 SHSH kaydiniz alinmis demektir.
Uyari: 4.3.1 SHSH kaydinin alindigindan emin olun! Eger kayit alinmadiysa islem sonucunda basebandiniz korunmaz, güncel BB sürümü olan 3.10.01`e yükselir!

http://dl.dropbox.com/u/12568587/Screenshots/tiny4.30.05/1.png

4. Start TSS Server butonuna basiniz,

http://dl.dropbox.com/u/12568587/Screenshots/tiny4.30.05/2.png

ve Tss Serverin calistigindan emin olunuz.

http://dl.dropbox.com/u/12568587/Screenshots/tiny4.30.05/3.png

5. iTunesi aciniz ve cihazinizi seciniz

6. Windows kullaniyorsaniz SHIFT, Mac kullaniyorsaniz ALT tusuna basili tutarak Restore butonunu tiklayiniz. Indirmis oldugunuz yada Bilgisayarinizda mevcut olan iPhone 4 4.3.1 FW yi seciniz.

Uyari: Islemi yukarida anlatildigi sekilde yapiniz. Gerekli tusa basmadan direk Restore yada Update butonuna basarsaniz BB versiyonunuz yükselir!

7. Restore islemi bir süre ilerledikten sonra iTunes 1013 numarali hata mesajini verecektir. Panik yok, bu hata mesaji dogru gittiginizi gösteriyor. Tamam diyin ve iTunes`i kapatin.

8. Cihazinizda su anda USB+iTunes isareti vardir. Bu isaret su anda cihazinizin Recovery Mod`da oldugunu gösterir.

9. Cihazi recovery moddan cikartmak icin konunun basindaki linkten indirmis oldugunuz Fix Recovery paketinden cikan "fixrecovery43" `i calistirmaniz gerekiyor. Paketi calistirdiktan sonra cihazinizin ekraninda dos ekranina benzer yazilar cikacaktir.

Islem bittiginde cihaziniz artik iOS 4.3.1 ve buna ragmen 1.59.00 BB ye sahiptir.

Not: Eger restore sirasinda 16xx hatasi aliyorsaniz cihazinizi DFU moda aliniz 4. adimdan sonrasini tekrar ediniz.

Cihazlarda oluşabilecek yazılımsal veya donanımsal sorunlardan iKaynak.com ve site yönetimi kesinlikle sorumlu değildir.

Bu rehber www.ikaynak.com kullanıcıları için hazırlanmıştır ve www.ikaynak.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz kullanılamaz.

ahmetsoul
04-01-2011, 22:49
bu muhabbet her 4,2,1 icin gecerli mi yoksa sadece ikaynaktakiler mi yukseltmiyor bb`i ?

GKTG
04-01-2011, 22:52
bu muhabbet her 4,2,1 icin gecerli mi yoksa sadece ikaynaktakiler mi yukseltmiyor bb`i ?

Nerden bulursanız bu yöntemi iPhone 4 için 4.2.1 sürümünde işe yarıyor.

hektos
06-01-2011, 01:59
benim telefonum iphone 4 4.0.2 versiyon baseband 01.59 jailbreaklı ve unlocklu yurt dışı cihaz.. bu yükseltme işleminden sonra cihaz jailbreaklı mı olucak kendiliğinden ki biz cydiayla unlock yapabileceğiz?? acil cevap verirseniz bu işlemi yapacağım... teşekkürler..

ByWanT
06-01-2011, 02:04
benim telefonum iphone 4 4.0.2 versiyon baseband 01.59 jailbreaklı ve unlocklu yurt dışı cihaz.. bu yükseltme işleminden sonra cihaz jailbreaklı mı olucak kendiliğinden ki biz cydiayla unlock yapabileceğiz?? acil cevap verirseniz bu işlemi yapacağım... teşekkürler..

Hayir yükleme isleminden sonra cihaziniz 4.2.1 FW ye sahip, 1.59.00 basebanda sahip bir cihaz olacak. Sonrasinda önce jailbreak, sonrada ultrasnow ile unlock yapmaniz gerekiyor.

hektos
06-01-2011, 02:08
jailbreak işlemini tam olarak hangisiyle yapmam lazım?? bu yapacağım jailbreak şu an sorunsuz mu yoksa bir süre daha beklememi tavsiye eder misiniz?? cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler..

ByWanT
06-01-2011, 02:11
jailbreak işlemini tam olarak hangisiyle yapmam lazım?? bu yapacağım jailbreak şu an sorunsuz mu yoksa bir süre daha beklememi tavsiye eder misiniz?? cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler..

Redsnow ile 4.2.1 jb konusu ve rehberi forumda mevcut..Fakat yapacaginiz islemden sonra cihazinz tethered-bagimli jb olacaktir.

Bagimli jb konusnda daha fazla bilgi ve kullanimi icin bahsettigim konuya bakabilirsiniz.

hektos
06-01-2011, 02:15
biz 4 arkadaş aynı durumdaki iphoneleri kullanıyoruz o yüzden arkadaşlarımı da yanlış yönlendirmemek için çok soru soruyorum o yüzden kusura bakmayın.. bu jailbreak'in açılıp kapanırken bağımlı olması haricinde kullanımı etkileyen başka eksi yönleri var mıdır? biraz daha beklemem daha mı iyi olur? bu jailbreakın bağımsız ve sorunsuzu ileride çıkar mı? cevaplar için tekrar teşekkürler..

ByWanT
06-01-2011, 02:24
biz 4 arkadaş aynı durumdaki iphoneleri kullanıyoruz o yüzden arkadaşlarımı da yanlış yönlendirmemek için çok soru soruyorum o yüzden kusura bakmayın.. bu jailbreak'in açılıp kapanırken bağımlı olması haricinde kullanımı etkileyen başka eksi yönleri var mıdır? biraz daha beklemem daha mı iyi olur? bu jailbreakın bağımsız ve sorunsuzu ileride çıkar mı? cevaplar için tekrar teşekkürler..

Acip kapatirken pc ye baglamak haricinde bir yan etkisi, eksigi yok..
Evet untethered olarak yakinda cikacagi söyleniyor ama kesin bir zaman yok.

Birazdaha bekleyip untethered olani cikinca da yapabilirsiniz, beklemek istemiyorsaniz hemende, ben sahsen beklerdim

hektos
06-01-2011, 02:29
tamam o zaman ben size güvenerek beklemeyi seçiyorum.. son bir soru.. benim telefonum eskiden facetime çalışıyordu ve 3G ile nete bağlanıyordu ama ne olduysa şimdi bağlanmıyor artık ve facetime de gitti.. bi ara operatör logosu programı yüklemiştim ondan mı kaynaklandı acaba? birde operatör bölümünde yok yazıyor bunun için bir çözüm var mı? iyi geceler ve çok teşekkürler..

ByWanT
06-01-2011, 02:32
tamam o zaman ben size güvenerek beklemeyi seçiyorum.. son bir soru.. benim telefonum eskiden facetime çalışıyordu ve 3G ile nete bağlanıyordu ama ne olduysa şimdi bağlanmıyor artık ve facetime de gitti.. bi ara operatör logosu programı yüklemiştim ondan mı kaynaklandı acaba? birde operatör bölümünde yok yazıyor bunun için bir çözüm var mı? iyi geceler ve çok teşekkürler..

Yok yazmasina ragmen mesaj atarken yada gorusme yaparken telefon calisiyor mu?

hektos
06-01-2011, 16:18
son sorduğum soruyla ilgili bilgisi olan kimse yok mu acaba??

hektos
06-01-2011, 16:20
Yok yazmasina ragmen mesaj atarken yada gorusme yaparken telefon calisiyor mu?

operatör bölümünde yok yazıyor dediğim ana ekrandaki operatör bölümü değil ayarlar-hakkında kısmındaki operatör bölümünde yok yazıyor.. telefon görüşme yapıyor ve msj atıyor..

emrahegrek
06-01-2011, 17:51
eğer operator logosu yukledıyseniz hata oluşmuş olabilir bende de oldu restore ettim.
bir hatırlatma : ardarda mesaj yazmak yerine mesajı düzenle deyin

emrahegrek
06-01-2011, 18:08
pardon linkler karıştı.

cihazın sol üst kısmında yer alan operatör isminin yanına marka logosu geliyor bu..

hektos
08-01-2011, 15:26
ben bu konuda anlatılanları aynen yaptım hosts dosyasını değiştirip firmware dosyasını indirme merkezinden indirdim.. restore yaparken hata verdi ve ekran itunes + kabloda kaldı buraya kadar herşey normal yanlız tiny umbrella ile exit recovery mode diyorum elma çıkıyor ve sonra aynı itunes+ kablo olan ekrana geri dönüp itunes açılıyor bilgisayarda ve restore yap diyor.. ne yapmalıyım?? acil cevap verirseniz sevinirim zira şu anda telefonum kapalı!!!

hektos
08-01-2011, 18:01
arkadaşlar neden kimse cevap vermiyor?? 1013 hatasını aldıktan sonra recovery modda kaldım ve çıkamıyorum tinnyumbrella ve ireb denedim ama elma çıkıyor sonra tekrar recovery moda giriyor ne yapmalıyım?? itunes ile recovery yaparsam baseband yükselir mi?? telefonum kapalı kaç saattir lütfen bi yardım!!!

ByWanT
08-01-2011, 19:28
Ayip be ayip! Diger sorduklariniza o kadar cevap verilmis, hala tutmus, bilmiyorsaniz niye forum var gibi seyler dile getiriyorsunuz. Kimse burada sizin 7/24 isciniz degil! Kimse bilmek zorundada degil. Sabretseydiniz alirdiniz cevabinizi! Buyrun simdi hangi "bilenlerden" istiyorsaniz ögrenin

SaTuSa
08-01-2011, 21:24
Dün gece ikide cevap verilmiş ya ondan doyumsuz olmuş arkadas. Yuuuh diye mesaj yazana kadar adam akıllı yazsaydın bakılırdı yine ama ne ala memleket, saygı diye bir şey kalmamış artık. Yazıklar olsun burada sizlere verilen emeklere, gece 2-3 demeden verilen cevaplara.

Sent from my iPhone using Tapatalk

hektos
08-01-2011, 21:30
vay be ne kadar da bana yüklenmeye meraklıymışsınız... burda yazan birşeyi uyguladım ve telefonum şu an hiç açılmıyor ve kaç saattir ne ben kimseye ulaşabiliyorum ne kimse bana.. sadece madem bu konuyu yazdınız kaç saattir neden kimse cevap yazmıyor yuhh dedim bunda bu kadar kızılıcak ne var söyleyin de bende bileyim arkadaşlar??

SaTuSa
08-01-2011, 21:33
Sadece sen uygulamiyorsun daha bir cok kisi uyguluyor ve sorunsuz sekilde yapanlarda oluyor. Burada kimseye yuuh demeye hakkın yok. Kimse kimseye de yüklenmeye meraklı değil. Saygı sınırlarını zorlarsan o zaman geceleri o saatlerde cevap alacağın başka forumlardan faydalanman herkes açısından en hayırlı olacaktır.

hektos
08-01-2011, 21:36
ben son sorduğum soruyu gece sormadım gündüz sordum ve bu saatte bana bunları söylüyorsunuz cevap vermek yerine..

hektos
08-01-2011, 21:49
hala kimse cevap vermiycek mi bana?

SaTuSa
08-01-2011, 22:26
Sormasını bilene veriliyor cevaplar bu forumda. Yuuh dedikten sonra ne var ki bunda diyene değil.

ByWanT
07-02-2011, 00:51
Konu yeni yöntem dahilinde tekrar düzenlenmistir.

hmoz
16-02-2011, 15:33
hocam recovery moddan kurtaramıyorum her yöntemi denedim ne yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirim

ByWanT
16-02-2011, 16:30
Greenpois0n konusunda söyle bir adimimiz var;

8. Cihazinizda su anda USB+iTunes isareti vardir. Bu isaret su anda cihazinizin Recovery Mod`da oldugunu gösterir. Yapmaniz gereken sey cihazinizi DFU moda alarak yukaridaki rehberimizde aciklandigi sekilde Jailbreak yapmaktir. Bu islemin sonucunda hem cihaz recovery moddan cikar, hemde jailbreak yapilmis olur. Yani söyle devam ediyorsunuz;

Cihazinizi DFU Mod`a almak icin:
- Cihazinizin ekrani kararana kadar Home+Power tuslarina basili tutunuz
- Cihazinizin ekrani karardiktan sonra 4-5 saniye kadar daha Power tusunu birakarak sadece Home tusuna basili tutunuz.
- Cihaz DFU moda girdigine ekranda herhangi bir degisiklik olmaz, siyah ekran gösterilmeye devam eder. Ama eger zamanlamayi dogru yaptiysaniz cihaziniz artik DFU modda demektir.
- Eger zamanlama konusunda basarili olamaz ve dolayisiyla DFU moda giremezseniz ekranda yine Recovery Mod`da oldugunuzu gösteren USB+iTunes isaret cikar. Bu durumda cihazi DFU moda almayi tekrar deneyiniz.

9. Artik Greenpois0n`u acarak Jailbreak butonuna basabiliriz. Islemler yukaridaki rehberimizdeki 4. adimdan sonrasi olarak devam edecektir. Yani bu sekilde zaten ilk adimlari gerceklestirmis oluyorsunuz.

Eger islemler sonrasinda cihazinizi etkinlestirmek icin gerekli olan cihazinizin bagli oldugu operatörün orjinal sim kartina sahip degilseniz, EK_4 de anllattigimiz sekilde cihazinizi etkinlestirebilirsiniz.

Bu sekilde bir deneyin isterseniz.

GP RC6 Rehber Linki;
http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/24013-greenpois0n-rc6-4-2-1-untethered-jailbreak.html

hmoz
16-02-2011, 17:05
tamamdır hocam orayı kacırmışım şimdi halloldu teşekkür ederim kolay gelsin

Satx
25-03-2011, 20:34
Arkadaşlar sormak istediğim birşey var, ben ios 4.0.2 , BB 1.59.00 ip4 sahibiyim. eğer ben bu konuda anlatılan şekilde bb yükseltmeden ios versiyonunu yükselttiğim takdirde iPad BaseBandına yükseltilerek yapılan unlocklar gibi geri dönüşü olmayan yükseltme mi olacak ? Daha sonra restore fln gerektiğinde orjinal ipsw kullanabilecek miyim ?

biri bu konuda bi açıklama yaparsa memnun olurum , çok bilgim yok.

ByWanT
25-03-2011, 20:43
Hayir bu islemde ipad basebandina benzer bir durum yok, hatta bu islemi gerceklestiriken bile orjinanl FW ile yükleme yapiyorsunuz.

Geri dönüsü olmayan bir sey yok, istediginiz zaman güncel yada SHSH kaydiniz oldugu diger firmwareler ile yükleme yapabilirsiniz fakat tabiki daha yüksek bir FW islemi ile bu islemdeki gibi baseband korumasi olusturmadan yükleme yaptiginizda yüklediginiz FW ait olan baseband sürümüde cihaza yüklenir.

Bu islemi gerceklestirebilmek icin 4.2.1 SHSH kaydinizin da olmasi gerekiyor, zira 4.2.1 artik güncel sürüm degil, bunu da hatirlatmis olayim

Satx
26-03-2011, 22:38
hocam p.m gönderdim bakabilirseniz sevinirm.

Satx
28-03-2011, 18:37
arkadaşlar bunu yaparken orjinal fw mi kullanacağız ?

ByWanT
28-03-2011, 21:17
Evet orjinal kullaniliyor fakat 4.2.1 artik güncel sürüm degil, imzalamasi durduruldugu icin yuklemek icin SHSH kaydi gerekiyor, bu da var.

kenanaksoy
31-03-2011, 14:25
Merhabalar Bu yöntemle iphone 4 4.1 ve bb 02.10.04 olan iphone u mu jailbreak ve ardından unlock yapabilir miyim acaba ? Teşekkürler

DeMo
31-03-2011, 14:44
Merhabalar Bu yöntemle iphone 4 4.1 ve bb 02.10.04 olan iphone u mu jailbreak ve ardından unlock yapabilir miyim acaba ? Teşekkürler

Maalesef yaklaşık 7 aydır baseband 02.10.04 için unlock mevcut değil. Dolayısıyla bu yöntemle soruna çözüm bulamazsınız. Diğer konuları takip ettiyseniz gevey turbosim denilen bir aparatla bu sorun çözülebiliyor. Bakınız;

http://www.ikaynak.com/forum/20-icihaz-apple-haberleri/25679-iphone4-02-10-03-10-baseband-turbosim-unlock-4.html

http://www.ikaynak.com/forum/32-alim-satim-ilanlari/26118-gevey-turbo-sim-55-dolar-3.html#post225815

http://www.ikaynak.com/forum/32-alim-satim-ilanlari/26020-gevey-unlock-iphone-4-icin-100-orijinal.html

kenanaksoy
31-03-2011, 15:12
[QUOTE=demobil;225817]Maalesef yaklaşık 7 aydır baseband 02.10.04 için unlock mevcut değil. Dolayısıyla bu yöntemle soruna çözüm bulamazsınız. Diğer konuları takip ettiyseniz gevey turbosim denilen bir aparatla bu sorun çözülebiliyor. Bakınız;

Çok çok teşekkür ederim sayın demobil amerikadan eylül ayında aldığım telefonu yavaş yavaş yerinden çıkarmıştım belki unlocked çıkmıştır diye ama nafile beklemeye devam edeceğiz başka çaremiz yok sanırım nokia 1100 bana daha epey arkadaş olacağa benziyor.

kenanaksoy
31-03-2011, 15:14
Peki Jb için Bu bb de tavsiyeleriniz nelerdir?Hangi yol tercih edilmeli sizce?
tekrar teşekkürler

DeMo
31-03-2011, 15:52
Unlock ha çıktı ha çıkacak derken 7 ay geçti.
4.3.1 bağımsız jb ile beraber unlock'unda çıkacağı söyleniyor ama 7 aydır söylenenleri düşününce kimse pek umutlanmıyor bu defa :)
Aceleniz yoksa turbosimin Türkiye'de daha kolay ulaşılabilir ve daha ucuz olmasını bekleyebilirsiniz. (hem bu arada yazılımsal olarak da unlock çıkabilir kim bilir)
İsterseniz de ben çin'den 55 $'a getirtebilirim de diyebilirsiniz. Tamamen size kalmış

kenanaksoy
31-03-2011, 16:19
Şu an için iphone 4 4.1 ve 02.10.04bb için jailbreak de mi mümkün değil yani?,ben var diye yorumlamıştım forumdan...

DeMo
31-03-2011, 16:53
Her ne kadar unlock olmasa da 4.1 içinde 4.2.1 için de Jb bağımsız Jb bulunmaktadır.

4.1 için : http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/19481-greenpois0n-ios-4-1-jailbreak-iphone-ipod-ipad.html

4.2.1'e geçmek için shsh kaydınız bulunmalı. Kaldı ki 4.2.1'e geçmek basebandınız yükseltecektir.
Lakin baseband yükseltmeden custom fw ile de 4.2.1 e geçebilirsiniz ama dediğim gibi mutlaka shsh kaydınız bulunmalı. Buradan inceleyebilirsiniz. http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/24580-ios-4-2-1-jailbreak-pwnagetool-4-2-ve-4-2-1-cfw-linkler.html
Bu arada shsh kaydıyla ilgili burayı da incelemenizi öneririm. http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/17517-tinyumbrella-shsh-kayitlari-icin-guncel-surumleriyle-ve-bilgilendirmelerle.html

ALEXLEON
01-04-2011, 16:01
Denilenleri harfiyen yaptım
2. Cihazinizi bilgisayara baglayiniz ve tinyumbrella`ya bagli olan cihazinizi sectikten sonra Save SHSH butonuna basiniz. ok
3. Eger asagidaki gibi bir ekran aldiysaniz 4.2.1 SHSH kaydiniz alinmis demektir. ok
4. Start TSS Server butonuna basiniz, ok
ve Tss Serverin calistigindan emin olunuz. ok
5. iTunesi aciniz ve cihazinizi seciniz ok
6. Windows kullaniyorsaniz SHIFT, Mac kullaniyorsaniz ALT tusuna basili tutarak Restore butonunu tiklayiniz. Indirmis oldugunuz yada Bilgisayarinizda mevcut olan iPhone 4 4.2.1 FW yi seciniz. ok
7. Restore islemi bir süre ilerledikten sonra iTunes 1013 numarali hata mesajini verecektir. Panik yok, bu hata mesaji dogru gittiginizi gösteriyor. Tamam diyin ve iTunes`i kapatin. ok
8. Cihazinizda su anda USB+iTunes isareti vardir. Bu isaret su anda cihazinizin Recovery Mod`da oldugunu gösterir. ok
9. TinyUmbrella`da sag üstteki exit recovery butonuna basarak cihazinizi recovery mod dan cikarabilirsiniz. sorun
ama recovery moddan bir türlü çıkamıyorum
enteresan olan dfu moda almaya çalışiim dedim oda olmuyor acaba nerde hata yapıyorum yada çözümü bilen varmı

EDİT: çözüm altta arkadaşın dedği gibi 4.1 geri dönmek ! yani 4.2.1 olmuyor enteresan...

emrahegrek
01-04-2011, 16:11
Var olmuyor denemeyin bende yapamamıştım çıkmaz recovery moddan 4.1 den 4.2.1 e yükseltmeye çalıştiysaniz ve 4.1 shsh kaydınızı varsa aynı yöntemi kullanarak geri dönün tiny ile yapin ve start tss server demeyi unutmayın

Sent from my Desire HD using Tapatalk

ALEXLEON
01-04-2011, 16:13
Var olmuyor denemeyin bende yapamamıştım çıkmaz recovery moddan 4.1 den 4.2.1 e yükseltmeye çalıştiysaniz ve 4.1 shsh kaydınızı varsa aynı yöntemi kullanarak geri dönün tiny ile yapin ve start tss server demeyi unutmayın

o işlemi nasıl yapıyoruz anlatabilirmisiniz?

emrahegrek
01-04-2011, 16:51
Basit konunun aynısı yalnız 4.2.1 değilde 4.1 yukleyeceksiniz

ALEXLEON
01-04-2011, 17:40
Birde bunu deneyelim bakalım olacakmı sen bunu denedin dimi müdür

emrahegrek
01-04-2011, 17:45
Birde bunu deneyelim bakalım olacakmı sen bunu denedin dimi müdür

Illa ki ama 4.2.1 e yukselmedi bende tekrar 4.1 e döndüm cihaz sürekli recovery modda kalıyor ve cikmiyor

ALEXLEON
01-04-2011, 17:59
Illa ki ama 4.2.1 e yukselmedi bende tekrar 4.1 e döndüm cihaz sürekli recovery modda kalıyor ve cikmiyor

ok arkadaşım dediğin gibi yaptım oldu teşekkürler yardım için

emrahegrek
01-04-2011, 22:52
Ne demek artık kullanmıyorum ve de tavsiye etmiyorum ama neyse sende sağol

ByWanT
04-04-2011, 14:45
Yöntem 4.3.1 icin yeniden düzenlenmistir.

keteor1
04-04-2011, 17:24
Arkadaşlar benim bir sorum olacak. Şu anda 4.1 versiyonlu 02.10.04 baseband'e sahip cihazım var. Telefon AT&T kilitli ve gevey ile kullanıyorum.

Herhangi bir versiyonda shsh kaydım yok, baseband'ı yükseltmeden 4.3.1'e geçmem mümkün müdür ?

ByWanT
04-04-2011, 17:35
2.10.04 üde koruyor diye biliyorum

keteor1
04-04-2011, 19:16
4.3.1 için shsh kaydını aldım ancak aşağıdaki resimdeki gibi kaldı

http://i1104.hizliresim.com/2011/4/4/8487.gif

SalihBxl
04-04-2011, 19:24
4.3.1 için shsh kaydını aldım ancak aşağıdaki resimdeki gibi kaldı

http://i1104.hizliresim.com/2011/4/4/8487.gif

Evet kaydi almissiniz. Programdan cikabilirsiniz.

Tapatalk ile iPhone'dan gonderilmistir.

keteor1
04-04-2011, 19:33
@SalihBxl

Kayıt alındı da Start TSS Server'a tıklamam lazım ama resimden de görüldüğü gibi tıklamama izin vermiyor.

Program başlarken Cannot Start TSS Service and Do NOT Restore your device, Tiny Umbrella yönetici olarak çalıştırılmadı diyor (yönetici olarak aç dememe rağmen)

SalihBxl
04-04-2011, 19:36
@SalihBxl

Kayıt alındı da Start TSS Server'a tıklamam lazım ama resimden de görüldüğü gibi tıklamama izin vermiyor.

Program başlarken Cannot Start TSS Service and Do NOT Restore your device, Tiny Umbrella yönetici olarak çalıştırılmadı diyor (yönetici olarak aç dememe rağmen)

Resimde cihaziniz bagli gorunmuyor.

Tapatalk ile iPhone'dan gonderilmistir.

keteor1
04-04-2011, 20:41
Sorunu hallettim bu seferde cihaz "Recovery Mod" da kaldı.

ByWanT
04-04-2011, 20:42
Cihazin recovery modda kalacagi, ve nasil cikaracaginiz konunun sonuda yer aliyor, dikkatli okuyunuz

Tapatalk ile gönderilmistir.

keteor1
04-04-2011, 20:45
Cihazin recovery modda kalacagi, ve nasil cikaracaginiz konunun sonuda yer aliyor, dikkatli okuyunuz

Tapatalk ile gönderilmistir.

Fixrecovery43'ü çalıştırdıktan sonra açılan dos pencerisi böyle kalıyor. Recovery moddaki telefonu DFU moda almanızı istiyor, yapacak arkadaşların haberi olsun.

Rehber için teşekkürler.

fikriungor
09-04-2011, 15:47
telefon normal açıkken sim kartını çıkar ve tak. hem 3g nin hem de facetime ın geldiğini göreceksin. bu işin tek çözümü budur en azından benim bildiğim. bunu benim gibi her versiyon yükseltim jailbreak ve unlock yaptıktan sonra yapman gerekir 3g ve facetime ı kullanabilmek için.
(http://www.KacirmaBunlari.com)

DeMo
09-04-2011, 15:52
iyi de bu reklam da neyin nesi ?

[JW]
09-04-2011, 15:58
iyi de bu reklam da neyin nesi ?

Arkadaşa gerekli bilgilendirme yapıldı. Bu sitede yönetici yok zannediyor sanırım.

msalism23
11-04-2011, 19:13
Vallaha kardeşim sizi tebrik ediyorum onca bütün forum sitelerine baktım sadece ikaynak ta bu kadar detaylı anlatılıyor.4.2.1 jb mide sizin anlatımınızla yaptım bugun 4.3.1 de sizin ki ile yapacagım allah razı olsun teşekkürler

msalism23
11-04-2011, 20:47
Kolay Gelsin suan fw i yukledim fakat 21 kodlu hata verdi yardımcı olurmusunuz nedir acaba bu

msalism23
11-04-2011, 21:36
arkadaşlar acil yardım fw i yukledim herşey tamam ama fix recovery i yapamıyorum onu yapmadan jb yapayım dedim activation budgle de kaldı şimdi tekrar fw i yükliycem ama fix recovery açmıyor acil yardım lütfen

msalism23
11-04-2011, 22:13
arkadaslar biri yardım etsin fix recovery i kullanamıyorum telefon itunes ve kablo da kaldı fixrecovery hata veriyor zlib1.dll bulunamadı diyor acil yardım lütfen

ahmetsoul
23-04-2011, 00:42
4.3.2 icin bi gelisme var mi tiny ile baseband yukselmeden yapabiliyor muyuz ?

ByWanT
23-04-2011, 01:00
4.3.2 icin bi gelisme var mi tiny ile baseband yukselmeden yapabiliyor muyuz ?

Evet yapilabiliyor, tiny umbrellanin en guncel surumunu yukleyin ve ardindan yukaridaki anlatimda oldug gibi islemleri aynen yapin.

salihsener8
23-04-2011, 17:09
Selamlar

Arkadaşlar fixrecovery hata veriyor zlib1.dll bulunamadı tarzında bir hata ile karşılaşıyorum bu sorun karşısında ne yapmam gerekir ?

Kolay gelsin...

Matriarch
28-04-2011, 01:40
Dediklerinizi yaptım problemsiz 4.3.2 update oldu herşey için teşekkür ederim :))

Matriarch
28-04-2011, 01:41
Selamlar

Arkadaşlar fixrecovery hata veriyor zlib1.dll bulunamadı tarzında bir hata ile karşılaşıyorum bu sorun karşısında ne yapmam gerekir ?

Kolay gelsin...

Bendede aynı hatayı verdi aşağıdaki adresten indirdiğim dosyayı C:\Windows\system altına kopyala

https://rapidshare.com/files/459508323/zlib1.zip

kenanaksoy
30-04-2011, 21:29
Her ne kadar unlock olmasa da 4.1 içinde 4.2.1 için de Jb bağımsız Jb bulunmaktadır.

4.1 için : http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/19481-greenpois0n-ios-4-1-jailbreak-iphone-ipod-ipad.html

4.2.1'e geçmek için shsh kaydınız bulunmalı. Kaldı ki 4.2.1'e geçmek basebandınız yükseltecektir.
Lakin baseband yükseltmeden custom fw ile de 4.2.1 e geçebilirsiniz ama dediğim gibi mutlaka shsh kaydınız bulunmalı. Buradan inceleyebilirsiniz. http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/24580-ios-4-2-1-jailbreak-pwnagetool-4-2-ve-4-2-1-cfw-linkler.html
Bu arada shsh kaydıyla ilgili burayı da incelemenizi öneririm. http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/17517-tinyumbrella-shsh-kayitlari-icin-guncel-surumleriyle-ve-bilgilendirmelerle.html

Sayın demobil tam 1 ay sonra tekrar yazıyorum :) unlock için geveyden başka çözüm yolları halen üretilemedi sanırım.benim shsh kayıtlarına gelince iphone 4 için kayıt almıştım ama hangileri olduğunu inanın şuan başka bir pc den bağlandığım için bilemiyorum.Ama bu unlock u beklemek epey canımı sıkmaya başladı sanırım 8.aydı doldurup 9. ayın içerisindeyiz :)

DeMo
30-04-2011, 23:44
Sizin gibi sabırlısınıda ilk defa görüyorum...

6-7 aydır bekleyipde şuan gevey kullanmayan ilk kişi sizsiniz sanırım :)

SHSH Kayıtlarında Cydia ana menüde üstte görebilirsiniz. Şöyle bir ifade olması gerekiyor.

SHSH: İOS 4.0, 4.0.1, 4.2.1+

hvkk
20-05-2011, 18:02
arkadaslar oncelıkle ılgınızden dolayı tesekkur ederım.elımde ıphone 4 g var yurtdısı 4.0.1 1.59 bb sahıptı elmada kalınca 4.2.1 custom yukledım tethered oldu kurtaramıyorum 4.0.1 shsh kaydı var 4.3.1 custom yukledım yıne aynı tethered acıyor ama wıfı yok sebeke yok acıl yardım beklıyorum tesekkur ederım

DeDeLi
20-05-2011, 18:07
4.2.1 CFW yükledim tethered oldu ne demek anlamadım ? unlock mu oldu? yoksa tethered JB mi yaptınız?umarım yanlışlıkla basebandınızı değiştirmemişinizdir

hvkk
20-05-2011, 18:12
şöyle söyleyeyim yanı redsnowdan işlem yapmadan cihaz açmıyor ve wifi şebeke yok menüye girebiliyorum cıhaz kapanırsa bıdaha acmıyor

DeDeLi
20-05-2011, 18:15
CFW yi kendiniz mi oluşturdunuz? Ayrıca tethered CFW ilk defa sizden duydum..Şu anda versiyonunuz kaç ve basebandınız kaç? dedigim gibi umarım baseband yükseltmemişsinizdir

hvkk
20-05-2011, 18:20
en son sb ıle cfw olusturup yukledım 4.3.1 yuklu suan (ben olusturdum sb ıle) tethered suan bende anlayamadım omnun ıcın yardım ıstıyorum redsnow yapmadan acmıyor acsada sebeke yok wıfı yok

DeDeLi
20-05-2011, 18:22
http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/27577-ios-4-3-3-untethered-jailbreak-sn0wbreeze-2-7-3-|-windows.html buradaki konudan bence birkez daha CFW hazırlayıp yükleyin 4.3.3 e hem daha stabil hem güncel..Sizin durum ilginç biraz

GKTG
20-05-2011, 18:23
Bende Tethered CFW i ilk defa sizden duydum. 2007 den bu yana hiç tethered cfw diye bir şey duymadım.

hvkk
20-05-2011, 18:25
tmm bıde bunu deneyeyım bende cok şaşırdım onun için sizden yardım almak istedim tesekkur ederım ılgınıze sonucu buraya yazarım

hvkk
20-05-2011, 18:42
yanlız burda sım kılıtlı olanlar yapmasın dıyo bb yukselıyo galıba yardımcı olursnız sevınırım

DeMo
20-05-2011, 18:47
Oradaki uyarı genel bir uyarı. Direkt olarak orjinal sürümü yüklememeniz için yapılmış bir uyarı. Sn0wbreeze ile korkusuz yapabilirsiniz.

DeDeLi
20-05-2011, 19:01
Cihazınız simkilitli galiba ben size SB ile CFW yapma olayını kısaca anlatayım kafanızda şekillensin.
Expert Mode>General(Sag tarafta Hactivated kısmını onaylayın)>Next dedikten sonra build ipws diyerek oluşturabilirsiniz.Kolay gelsin..Hactivated işaretlemezseniz acil arama ekranında kalırsınız

darkness89
16-06-2011, 04:52
bunu yüklerken 16xx li hata verince dfu moduna alıyorum ama yine aynı hatayı veriyo nasıl yapıcaz

sebuhi_09
05-07-2011, 21:59
MEraba arkadaslar ben su an yapmaya calisiyorum ama yukleme islemi yariyi biraz gectikten sonra tinyumbrelldan kopuyor ve islem devm etmiyor neyapa bilirim? yardimlariniz icin tesekkurler.

DeMo
05-07-2011, 23:01
4.3.1 yerine daha stabil çalışan 4.3.3 yukleyebilirsiniz. Tabi ki baseband yükseltmeden custom surum yuklemelisiniz. Link: http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/27577-ios-4-3-3-untethered-jailbreak-sn0wbreeze-2-7-3-%7C-windows.html

Aktivasyon için Ugur kardesimizin notuna dikkat edınız.

Cihazınız simkilitli galiba ben size SB ile CFW yapma olayını kısaca anlatayım kafanızda şekillensin.
Expert Mode>General(Sag tarafta Hactivated kısmını onaylayın)>Next dedikten sonra build ipws diyerek oluşturabilirsiniz.Kolay gelsin..Hactivated işaretlemezseniz acil arama ekranında kalırsınız

sebuhi_09
06-07-2011, 13:36
Arkadaslar yardim ede bilecek kimse yok mu? bu islemleri yaparlken ekranda islemin devam ettiyini gosteren cizgi durdu devam etmedi bekledim yine devam etmedi ve bende yarim cikardim kabloyu. Tel recovery moda dustu konudaki programla cikarmaya calistim recovery moddan oda cikarmadi. Islemi bastan yaptim 2-3 kere yine aynisi oluyor acaba sorun ne?

DeMo
06-07-2011, 13:55
Arkadaslar yardim ede bilecek kimse yok mu? bu islemleri yaparlken ekranda islemin devam ettiyini gosteren cizgi durdu devam etmedi bekledim yine devam etmedi ve bende yarim cikardim kabloyu. Tel recovery moda dustu konudaki programla cikarmaya calistim recovery moddan oda cikarmadi. Islemi bastan yaptim 2-3 kere yine aynisi oluyor acaba sorun ne?

Bir önceki mesajda size bir link verdim, o yöntemi neden denemiyorsunuz ?

sebuhi_09
06-07-2011, 14:04
O konuya baktim orda untethered jb diyor. ben iphone 4 kullaniyorum baseband 01.59 ben tethered yapa biliyorum sadece onun icin baseband yukseltmeden surumu yukseltmeye calisiyorum oda yarim kala tinyumbrella atiyor cihazi gozukmuyor bagli bu olduktan sorada islem duruyor zaten. Soylediyiniz konu benim isime yararmi?

Bir önceki mesajda size bir link verdim, o yöntemi neden denemiyorsunuz ?

DeMo
06-07-2011, 14:17
Sanırım terimlerde bir anlaşmazlık var.

tethered jb : Bilgisayara bağımlı jailbreak işlemidir. Tethered jailbreak yaparsanız cihazınızı her açıp kapattığınızda bilgisayara bağlayıp bir işleme tabi tutmak zorundasınız.

untethered jb bunun tam tam tersi yani bağımsız.

Şuan içinde bulunduğunuz konuda basebandı yükseltmeden 4.3.1 sürümüne geçebiliyorsunuz.
Ben de size diyorum ki eğer bu yöntemi yapamıyorsanız daha stabil çalışan 4.3.3 sürümüne geçebilirsiniz. 4.3.3 sürümüne geçerken buradaki yöntemden farklı olarak custom sürüm oluşturuyorsunuz ve cihaza onu yüklüyorsunuz. Bu custom sürümü sizin basebandı 01.59'da sabit tutuyor. Cihazın IOS sürümü de 4.3.3 oluyor.

sebuhi_09
06-07-2011, 14:37
Kusura bakma ben anlamamisim. ve custom surumun ne oldugunu bilmiyordum simdi oyrenmis oldum tesekkurler. Simdi o konudaki gibi custom firmware hazirlayip telefona kurucam boylelikle 4.3.3 surumu olucak ve baseband 01.59 olucak boylelikle hic bi sorun yasamiycam ve kapatip acarkende bilgisayara baglamak zorunda kalmiycam dogru anlamismiyim?

Sanırım terimlerde bir anlaşmazlık var.

tethered jb : Bilgisayara bağımlı jailbreak işlemidir. Tethered jailbreak yaparsanız cihazınızı her açıp kapattığınızda bilgisayara bağlayıp bir işleme tabi tutmak zorundasınız.

untethered jb bunun tam tam tersi yani bağımsız.

Şuan içinde bulunduğunuz konuda basebandı yükseltmeden 4.3.1 sürümüne geçebiliyorsunuz.
Ben de size diyorum ki eğer bu yöntemi yapamıyorsanız daha stabil çalışan 4.3.3 sürümüne geçebilirsiniz. 4.3.3 sürümüne geçerken buradaki yöntemden farklı olarak custom sürüm oluşturuyorsunuz ve cihaza onu yüklüyorsunuz. Bu custom sürümü sizin basebandı 01.59'da sabit tutuyor. Cihazın IOS sürümü de 4.3.3 oluyor.

DeMo
06-07-2011, 14:41
Evet aynen öyle.
Restore sonrası iTunes'den aktivasyon işlemi için orjinal sim kartınız varsa iyi olur. Orjinal sim karttan kastım cihaz üzerinde hangi GSM operatörünün kilidi varsa onun sim kartı. Örneğin amerikadan gelen cihazlar için At&t'nin sim kartı. Eğer yoksa benden bir önceki mesajdaki DeDeLi'nin uyarısını dikkate alın.

sebuhi_09
06-07-2011, 14:50
original sim kart yok bende cihaz amerika. Tam anliyamadim ne demek istediyini galiba hactivated diye bi yer varmis custom hazirlarken oraya tiklamam gerekiyor oylemi?

DeMo
06-07-2011, 14:52
Evet. O işlemi yapmazsanız cihaz acil arama ekranında kalır.

sebuhi_09
06-07-2011, 15:00
o islemi nasl yapacagim nerde anlatiliyor tam olarak? konu varmi?

Evet. O işlemi yapmazsanız cihaz acil arama ekranında kalır.

DeMo
06-07-2011, 15:03

sebuhi_09
06-07-2011, 15:13
Eyvallah yapiyorum simdi. tesekkurler yardiminiz icin. :)

sebuhi_09
06-07-2011, 17:05
Basebandi yukseltmeden jail brake yaptim simdi nasl unlock edicem ultrasn0w hangi kaynakta var?

DeMo
06-07-2011, 17:18
repo666.ultransn0w.com kaynağında vardır ama eklemenize gerek yok zaten kendiliğinden gelmiştir. Siz sadece Cydia'dan ultrasn0w arayıp kuracaksınız.

sebuhi_09
06-07-2011, 17:44
Repo666 kaynagina tikliyorum hic bi program gozukmuyor baska kaynakta oluyor mu?

DeMo
06-07-2011, 18:01
repo.insanelyi.com kaynağından da bulabilirsiniz.

repo666'da bir şey görememenizin sebebi bazen ilk kurulumdan sonra kaynakta bulunan paketler gelmiyor. Bunun için Changes bölümüne girip sol üst köşede bulunan Refresh butonuna basarsanız paketlerin yüklendiğini görebilirsiniz.

Bu arada şuan repo666'dan yükledim ve nedense çalışmadı :) insanelyi kaynağından yüklediğim çalıştı.

sebuhi_09
06-07-2011, 18:02
Hallettim tesekkurler. :)

scropionnn
14-08-2011, 13:19
baseband yükseltmeden ios 5 betaya geçebilir miyiz?

DeMo
14-08-2011, 14:24
iOS 5 Beta 3'e kadar ki sürümleri Sn0wbreeze 2.8.b4 ile baseband yükseltmeden yükleyebiliyorsunuz. Fakat beta 4 ve beta 5 için sn0wbreeze nin yeni sürümü çıkmadı diye biliyorum. Bunun dışında udid kaydına ihtiyacınız var. Ayrıca sim kilitli bir cihaz için bence iOS 5 beta sürümleri kullanmayın kendinizi riske atmayın Final sürümünü beklemenizi öneririm.

ALEXLEON
16-08-2011, 10:09
4.3.1 SHSH kaydi için "too late" (çok geç) dedi sanırım olmuyor benimki ama 4.3 4.3.3 4.3.4 4.3.5 shsh var cydia dan görüyorum
yapacak bişeyim varmı 4.2.1 de kalıcammı

gezgin38
13-11-2011, 00:33
arkadaşlar teyit açısından ve hata yapmıyayım diye yeniden soruyorum. emanet cihaz çünki..
cihaz şu anda iphone4 ve 4.1 ve basebandı 1.59.00.. amerikadan gelme ve a&tt sim kartı mevcut. cihazı basebandı koruyarak 4.3.3 yapmak ve ardındanda jb yapmak istiyorum unlocket edebilmek için.
bu konu başlığına göre ilk sayfadakini yapabilirim doğrumudur acaba?

DeDeLi
13-11-2011, 00:38
arkadaşlar teyit açısından ve hata yapmıyayım diye yeniden soruyorum. emanet cihaz çünki..
cihaz şu anda iphone4 ve 4.1 ve basebandı 1.59.00.. amerikadan gelme ve a&tt sim kartı mevcut. cihazı basebandı koruyarak 4.3.3 yapmak ve ardındanda jb yapmak istiyorum unlocket edebilmek için.
bu konu başlığına göre ilk sayfadakini yapabilirim doğrumudur acaba?

SHSH kaydı var mı cihazın ? Varsa hangi versiyonlar için var ona göre yardımcı olalım

gezgin38
13-11-2011, 00:51
cihazın 4.3.3 shsh kaydı var. yöntemi yaparken kablo işaretinde kaldı fixrecovery43.exe yi çalıştırmak istedim ancak zlib1.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan başlayamıyor diyor.

DeDeLi
13-11-2011, 00:54
http://www.ikaynak.com/forum/52-sorunlar-%7C-cozumler-iphone-soru-cevap-destek-yardim/29391-ios-4-3-4-ve-4-3-5den-4-3-3e-surum-dusurme-downgrade-cozum-onerileri.html

buyrun

gezgin38
13-11-2011, 01:00
dostum çok tşk ederim cihazı basebandı koruyarak yani 1.59.00 olarak 4.3.3 sürüme yükselttim şimdi... şimdi jb yapmak ve unlokck yapmak için nereyi kullanmam gerekir acaba?

gezgin38
13-11-2011, 04:30
şu anda jb yaptım ve iphone4 4.3.3 versiyon ve 1.59.00 baseband la unlock jb yapılmıştır ...
yardımcı olan kardeşlerime ve foruma tşk ediyorum...

yigit123
28-05-2012, 18:34
arkdaslar bende save ssh yaptgm zaman log kisminda hepsine NOT NOT diyor neden acaba

DeMo
28-05-2012, 18:45
SHSH kaydı ancak o sürüm güncel iken alınabilir. Yani bu zaman kadar hiç SHSH kaydı almadıysanız o kayıtları şimdi alamazsınız. Şuan alabileceğiniz tek kayıt 5.1.1'dir. TinyUmrella'nın son sürümünü yükleyin ve Advanced sekmesi altındaki Request SHSH From Cydia seçeneğini seçin. Sonra tekrar Save SHSH butonuna basın. Eğer daha önce alınmış olup Cydia server'da saklanan kayıtlarınız varsa bilgisayarınıza gelir. Log bölümündeki ayrıntılara takılmayın. Save SHSH dedikten sonra General sekmesine bakarsanız hangi sürümler için kayıt olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz.