PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları Telefon açılmıyor, Restore etmek zorunda kalıyorum!

cassano18
02-01-2011, 01:02
iPhone 3gs'de iOS 4.2 kullanıyorum. Jailbreak yaptım, sorun yok ama bazen bir program yükledikten sonra iPhone açılmama sorunu yaşıyotum. Mecburen iTunes'tan restore ediyorum düzeltmek için. Düzeliyor ama jailbreak işlemi de iptal oluyor tabii. Ne yapıcaz? Jailbreak yapsak böyle oluyor, yapmasak telefonu kullanmanın anlamı kalmıyor.

cem tanriover
02-01-2011, 01:14
Detaylı bilgi verirseniz daha iyi olurdu. Eğer jailbreak için redsnow 6.xx kullandıysanız bağımlı jb olup rebootta veya kapadıktan sonra açmak için redsnow yardımıyla bilgisayar üzerinden açabilirsiniz sadece.

cassano18
02-01-2011, 12:03
Detaylı bilgi verirseniz daha iyi olurdu. Eğer jailbreak için redsnow 6.xx kullandıysanız bağımlı jb olup rebootta veya kapadıktan sonra açmak için redsnow yardımıyla bilgisayar üzerinden açabilirsiniz sadece.

Jailbreak için RedSn0w 0.9.6b4 kullandım. Her seferinde reboot etmek ve normal açmak için Redsnow'u mu kullanmam gerekiyor?

GKTG
02-01-2011, 12:08
Siz cihazı Redsnow 0.9.6b4 ile JB yaptığınız için bu yöntem bağımlı JB yontemidir. bir program yüklediniz bunun için cihazı tenkit etmeniz gerekiyor ve yaptınız. Bu durumda cihaz açılmaz. Açılabilmesi için tekrar JB yapmanız gereklidir.

cassano18
02-01-2011, 12:18
Siz cihazı Redsnow 0.9.6b4 ile JB yaptığınız için bu yöntem bağımlı JB yontemidir. bir program yüklediniz bunun için cihazı tenkit etmeniz gerekiyor ve yaptınız. Bu durumda cihaz açılmaz. Açılabilmesi için tekrar JB yapmanız gereklidir.

Teşekkürler, anlıyorum. Yani her program yüklemesi ve reboot sonrası tekrar mı jailbreak yapacağım en baştan?

GKTG
02-01-2011, 13:01
Teşekkürler, anlıyorum. Yani her program yüklemesi ve reboot sonrası tekrar mı jailbreak yapacağım en baştan?

Her program yüklerken değil. Mesela afc2add yamasını yüklediniz ve cihazı reboot etmenizi istiyor. Sizde reboot yaptınız ve cihazı açamadınız. Tekrar açabilmek için jb işlemini tekrarlamanız gerekiyor. Şu konuya bir bakınız:
http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/21369-ios-4-2-1-jailbreak-redsn0w-0-9-6b4-iphone-43gs3g-ipad-ipod-touch-4g3g2g.html

cassano18
02-01-2011, 13:15
Peki bunu engellemek için ne yapmalıyım? Yani her açıp kapattığımda tekrar jailbreak yapmak zorunda kalmamak için?

GKTG
02-01-2011, 13:16
Peki bunu engellemek için ne yapmalıyım? Yani her açıp kapattığımda tekrar jailbreak yapmak zorunda kalmamak için?

Verdiğim linkteki jb yöntemini yaparsanız engeleme olayı diye bir olay söz konusu olamaz. Ama pcniz MAC OS X sistemine sahipse bağımsız jb yapabilirsiniz. Eğer sistem MAC OS X değilse tek çareniz windows için bağımsız jbyi çıkartmalarını beklemek olacaktır

cassano18
02-01-2011, 13:43
Verdiğim linkteki jb yöntemini yaparsanız engeleme olayı diye bir olay söz konusu olamaz. Ama pcniz MAC OS X sistemine sahipse bağımsız jb yapabilirsiniz. Eğer sistem MAC OS X değilse tek çareniz windows için bağımsız jbyi çıkartmalarını beklemek olacaktır

Kusura bakmayın, rahatsızlık verdim, yeni bir iPhone'cuyum da. Teşekkür ederim.

Son olarak: Yani şu birkaç gün içinde çıkması beklenen "untethered" Redsn0w 0.9.7b4'ü bekleyeceğim, değil mi?

GKTG
02-01-2011, 13:52
Kusura bakmayın, rahatsızlık verdim, yeni bir iPhone'cuyum da. Teşekkür ederim.

Son olarak: Yani şu birkaç gün içinde çıkması beklenen "untethered" Redsn0w 0.9.7b4'ü bekleyeceğim, değil mi?

Redsn0w 0.9.7b4 windows u desteklermi bilmiyorum ama GeoHot yeni yöntem çıkaracakmış Rubyra1n diye.