PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları Ipod Touch 2G 16GB Beyaz ekran sorunu

techeng
29-12-2010, 00:47
Dün sabah ipod'da 20 dk kadar müzik dinledim daha sonra ipod'u cebimden çıkarırken beyaz ekran gördüm.müzik dinlenebiliyor, dokunmatiğide çalışıyor fakat ekran beyaz.. Cihaz herhangi bir darbe almadı internette biraz araştırma yaptım. Restore ettim. Power tuşuyla home tuşuna aynı anda bastım defalarca fakat ne yaptıysam olmadı. Bu sorun hakkında bir bilgisi olan varsa yardım edebilir mi?

XANTHE
29-12-2010, 08:38
Dün sabah ipod'da 20 dk kadar müzik dinledim daha sonra ipod'u cebimden çıkarırken beyaz ekran gördüm.müzik dinlenebiliyor, dokunmatiğide çalışıyor fakat ekran beyaz.. Cihaz herhangi bir darbe almadı internette biraz araştırma yaptım. Restore ettim. Power tuşuyla home tuşuna aynı anda bastım defalarca fakat ne yaptıysam olmadı. Bu sorun hakkında bir bilgisi olan varsa yardım edebilir mi?

Restore işlemini gerçekleştirebildiniz mi peki ? Restore ettikten sonrada aynı hatayı verdiyse cihaza teknik servis yolu gözükür.

techeng
29-12-2010, 17:55
Restore yaptım ama düzelme olmadı. Dediğin gibi teknik servis yolu gözüktü.

KsK.TeaM
29-12-2010, 18:10
Bendede Touch 2G var. Aynı şey banada olmuştu. Kullanırken bir anda beyaz ekranda kaldı. Restore etmemiştim. Dokunmatik,müzik vb. çalılışıyordu.Tam herşey bitti elveda ipod derken 2 gün içinde kendiliğinden düzeldi.

iPod'u uzun zaman kapatmayınca oluyor diye biliyorum.
İstersen iPodu kapatma tuşuna basılı tut. Elini ekranın üzerinde normal kapatır gibi kapat. Daha sonra aç.

techeng
06-01-2011, 23:15
Sorun belki donanımsadır diye bir video paylaşım sitesinden cihazın açlıma videosunu izledim. Home tuşunu altında ekranın anakarta giriş soketi var. Belki bir uyuşmazlık vardır diye tam oraya bastırdım cihaz kendine geldi..
Şimdi de çok nadirde olsa çalışma esnasında cihazın ekran ışığı sönüyor ama birkaç saniye sonra kendine geliyor. Sanırım sorun soket de ama beni idare ediyor..