PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları Operatör Logo Silme !

avarnet
28-12-2010, 20:30
merhaba arkadaşlar iphone 3g jb'li telefonuma make it mine programı ile operatör logosu yükledim. ama sorun şu genel-ağ sekmesinden internet ayarları kısmına girmek istiyorum ama olmadığını gördüm. hakkında kısmına baktığımda operatör kısmında YOK yazıyor ! restore yapmadan eski haline geri çevirebilir miyim peki ? ya da internet ayarları kısmına nasıl girebilirim? şimdiden teşekkürler

avarnet
28-12-2010, 23:46
hücresel veri ağı kısmına girmek istiyorum kısaca, yardımcı olacak kimse yok mu ?

SaTuSa
29-12-2010, 00:37
Makeitmine ile yaptığınız yüklemeyi geri alın, kutu boşken carrier seçeneğini seçince orjinalin gelmesi gerek.. daha sonra ağ ayarlarını sıfırlayıp bakın düzelme var mı? Yoksa kesin farklı işlemlerde yapmışsınızdır ve restore edilmesi kaçınılmaz olabilir... tabii restoreden önce cihaz özelliklerini gözönünde bulundurup kilitli kalma, unlock gibi vaziyetleri düşünerek restore etmekte fayda var.. ben baştan uyarayım sonra restore lafı geçtiği anda hemen işlem yapıp siz yapın dediniz diye itham ediliyoruz çünkü....

avarnet
29-12-2010, 11:24
cihazı turkcellden almıştım yani sim kilitsiz restore sonucu düzelme olmaz mı diyorsunuz yani ? dediklerinizi aynen yaptım hatta avea yı arayıp reset bile attırdım ama hala hakkında kısmında operatör kısmı YOK yazıyor

XANTHE
29-12-2010, 11:30
cihazı turkcellden almıştım yani sim kilitsiz restore sonucu düzelme olmaz mı diyorsunuz yani ? dediklerinizi aynen yaptım hatta avea yı arayıp reset bile attırdım ama hala hakkında kısmında operatör kısmı YOK yazıyor

Cihazınız Turkcellden alınma ise simkilit gibi bir sorununuz olmaz, restore işleminden sonra düzelecektir. Fakat restoreden önce cihaz açıkken simkartı çıkarıp geri takmayı veya uçakmoduna alıp 5 saniye sonra normal moda dönmeyi deneyebilirsiniz.