PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uygulama Sorunları Cydia Loading Diyor Ve Menüye Atıyor Yardımcı Olabilir Misiniz_?

Jax
28-12-2010, 17:09
Arkadaslar ben iphone 3g 3.0.1 kullanıcısıyım. Telefonu kuzenimden 1 hafta önce aldım, oyun yüklemek istedim vsvs.. en sonunda cydia'yı kullanmam gerektiğini öğrendim. Cydia kuruluydu telefonda,açtım cydia'yı,3 şık geldi useri seçtim falan, ana sayfasına geldi, ondan sonra 2 dakika kadar beklettim telefonu,reloading data dedi sonra kapandı şimdi açtığımda "Loading Data" diyor ve yaklaşık 2-3 dakika sonra menüye atıyor. Ne yapabilirim,bilgisi olan bir arkadaş bana açıklayabilir mi?

Yalnız iphone bilgim bu konularda sıfır, biraz açıklayarak anlatırsanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

MsTrK
28-12-2010, 17:40
Ilk açilista bazen sorun yapabiliyor.
Biraz bekledikten sonra tekrar deneyin.
Eger hala sorun devam ediyorsa, restore edip, tekrar jailbreak yapmaniz gerekicek.

Jax
28-12-2010, 20:30
Yaklaşık 42 defadır deniyorum, hep aynı şeyi yapıyor.
Cihazım yurt dışından gelme, burada pasaport girişiyle açtırdım. Restore edersem tekrar açtırmam gerekir mi?
Bir de son olarak şunu soracağım,jailbreak yapmayı bilmiyorum.3.0.1 versiyonu için nasıl yapıldığı hakkında bir bilginiz var mı ve bu işlem risk içeriyor mu, içeriyorsa riskleri nelerdir?

Şimdiden teşekkürler,
Saygılar.

MsTrK
28-12-2010, 20:46
Hayir tekrar açtirmaniz gerekmiyor bildigim kadariyla.

Bu yöntem ile 3.0.1'e jailbreak yapabilirsiniz; http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/4139-tum-cihazlar-icin-firmware-3-0-jailbreak-redsn0w-79.html
Eger jailbreak yaparsaniz, cihaziniz'da farkli sorunlar olusabilir.
Mesela cihazin kapanip, elma'da takilmasi gibi.
Fakat tekrar restore ederek, bu sorundan kurtulmus olursunuz.

Jax
28-12-2010, 20:50
Arkadasımdan söyle birsey duymustum kendisi de iphone kullanıyor bildigim kadarıyla yaklasık 1 senedir. Jailbreak riskli bi islem demisti, baya masraf olusturabilir falan demisti. Dogru mudur üstadım?

Birde cydia olmadan baska sekilde oyun yükleyemiyormuyuz? Kuzenim iphoneye icy'i de indirmis ama onu kullanamadım.

MsTrK
28-12-2010, 21:00
Arkadasımdan söyle birsey duymustum kendisi de iphone kullanıyor bildigim kadarıyla yaklasık 1 senedir. Jailbreak riskli bi islem demisti, baya masraf olusturabilir falan demisti. Dogru mudur üstadım?

Birde cydia olmadan baska sekilde oyun yükleyemiyormuyuz? Kuzenim iphoneye icy'i de indirmis ama onu kullanamadım.

Hayir, hiçbir masrafi olmuyor.
Yani diyelim ki cihaziniz elma'da takili kaldi, restore ederek, cihazinizi tekrar eski haline getirebilirsiniz.

Evet yükleyebilirsiniz, sadece appstore'de ücretsiz olan uygulamalari kurabilirsiniz.
Eger daha çok oyun veya program kurmak istiyorsaniz, bir iTunes card alarak, ücretli oyunlarida yükleyebilirsiniz.

Icy cydia'nin bir alternetifi.
Fakat icy'yi de Cydia'dan kurmaniz gerekiyor.
Yani cydia açilmazsa, icy'yi de kuramazsiniz.

Jax
28-12-2010, 21:09
Üstadım elinize kolunuza sağlık tekrar özür diliyorum bu saatte rahatsız ettiğim için ve son bir soru sormak istiyorum.

Restore işlemi nasıl yapılıyor,bunu açıklayan bir link verebilir misiniz bana?

Saygılar.

MsTrK
28-12-2010, 21:23
Estagfurullah, ne rahatsizligi.

Burada açiklamasi bulunuyor; http://www.ikaynak.com/forum/21-genel-konular/11-firmware-nedir-nasil-yukseltilir-dusurulur.html

Jax
29-12-2010, 16:47
Cok tesekkür ederim üstadım, elinize kolunuza saglık.

Klavyeniz dert görmesin :)

Saygılar.