PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uygulama Sorunları remote ile itunes e nasıl baglanılıyor yardım edin

alphera
18-10-2008, 14:16
arkadaslar elımde
1. nesil ipod touch jailbreakli 2.1 cihaz var
itunes 8 yuklu
ipod touch a romote yukledım fakat nasıl birbirine baglayacam onu cözmüş değilim
bilen biri varsa yardım etsin
şimdiden tsk ederim

tskl ederim ama benim sorunum ipod cihazımın hemen altında remote nin cıkmaması bunu nasıl cıkarıcaz bunun ıcınde bı yardım ederseniz sevinirim

touan
18-10-2008, 16:39
Şimdi yükledim gerçekten çok güzelmiş. Şimdi remote u ipodda açtıktan sonra size bir kod veriyor. Bilgisayardan itunes u açıp Devices kısmında görününen ipodun altında remote görünmesi lazım. Oraya tıklayıp verilen kodu giriyoruz. Daha sonra bağlanmasını bekliyoruz. Bir müzik seçip çaldırmasını istiyoruz. Wi-fi bağlantı sayesinde itunes müzik çalmaya başlıyor : )

fantazi
18-10-2008, 18:49
cihazı usb kabloyla bağlamadan nasıl itunes ta devices kısmı çıktı

cagren
18-10-2008, 22:42
bende de aynı sorun war... cihazı bağladıktan sonra devices in altında remote çıkmıyo...

fantazi
18-10-2008, 22:55
arkadaş wi-fi diyor bide usb ile bağlamıycaz nası görcek internetten video ları izledim touch tan kablosuz add library diyor itunes ta direk remote çııyor şifreyi yazıyor bende neden çıkmadı acaba sürümüde güncelledim 8.0.1 yükledim şimdi

touan
19-10-2008, 11:56
Tekrar bakma amaçlı remote u açmaya çalıştım ancak uygulama kapandı ve tekrar denediğimde aynı şey oluyor. Sorunuma çözüm bulabilirsem buradan geri bildirim yapacağım.

cagren
19-10-2008, 20:25
author=fantazi link=topic=695.msg2237#msg2237 date=1224344984]
cihazı usb kabloyla bağlamadan nasıl itunes ta devices kısmı çıktı

Harbiden bu nasıl oldu

touan
21-10-2008, 10:58
Remote uygulamasını ilk yüklediğiniz zaman itunes ile bağlayıp sekronize etmeniz gerekiyor. Remote un verdiği geçiş kodunu itunes da giriyorsunuz. Bir daha ki sefere bağlamanıza gerek kalmadan itunes u kontrol edebiliyorsunuz. Yalnız itunes açık değilse remote bilgisayarda açamıyor birde o olsa tadından yenmezmiş.

fantazi
21-10-2008, 13:36
tamamda biz daha add library kısmını yapamadık ipodun internete bağlı bilgisayar bağlı kablo bağlanmıycak gibi bilgi verirsen halletmeye çalışacağız ben wifi açık ken açıyorum remote u add library diyorum itunes ta remote kısmı çıkmıyor sync de ettim

touan
22-10-2008, 00:21
Şimdi remotu yükledikten sonra ipodu bilgisayara bağlıyoruz. Veya bağlıykende yükleyebilirsin. Ipod üzerinden Remote u açtıktan sonra, ilk önce bir kod çıkıyor.Bilgisayarda Itunes da devices kısmında ipod görünüyor, onun altında ise remote görünmesi lazım ilk seferde. Ben aynen bu şekilde yaptım. Oradan remote a tıklayıp ipod üzerindeki remote uygulamasının verdiği 4 haneli kodu bilgisayarda giriyoruz. İşlem başaralı gibisinden bir şeyler söylüyor. Bundan sonra bilgisayarda itunes açık olduğu sürece isterseniz ipodu bağlamayın hiç sorun değil. Çok kolay bağlanıyor, çok hızlı kontrol ediyor.

fantazi
22-10-2008, 14:12
cihazı kabloyla bağlıyorsun galiba ilk önce dediğin bu sırada wireless açıkmı oluyor asıl amacı wireless la kontrol etmek beceremedik valla resim eklersen belki anlarız [8D]

alphera
23-10-2008, 15:32
sorunumuz zaten itunes device kısmında ipod un hemen altında remote nin cıkmaması
remote cıksa zaten ipod ta bulunan kodu girecez ama itunes de remote gözükmüyorrrrrr
itunes edit/preferences e girip ayar mı? yapmak gerek arkadaslar
kullanan arkadaslar i tunes edit/prefences ayarlarını bize bildirirse sorun çözülür gibi geliyor

fantazi
23-10-2008, 19:18
evet bende ordaki ayarlara baktım sharing kısmı falan var ama yapamadık gitti

şoparco
13-01-2009, 12:03
ya ben de deli oldum beceremedim. nasıl zart diye çıkyo bi ayar yapmadan anlamadım. ya da bizde biye çıkmıyo

fantazi
16-01-2009, 18:38
http://img149.imageshack.us/img149/1958/ituneszt9.jpg

itunes>edit>prefences>sharing burdaki ilk 2 kutuya tik koy ok de öyle bi dene kütüphaneni paylaşıma açıyor.ben bayadır denemiyordum remote u kurıyım dedim görmedi bendede aradan baya bi zaman geçti çünkü itunes sildim kaldırdım falan.bu işlemi yapınca şak diye çıktı ipod [gl=20.gif]

pavilion
21-01-2009, 01:56
Remote itunes da gozukmuyor sorun nedir acaba ?