PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iTunes - Multimedia Sorunları iPhone 4 için en iyi mkv-video converter

erjunt
25-12-2010, 23:05
Arkadaşlar bildiğiniz gibi iPhone 4'ün muhteşem güzel bir ekranı var. Bu ekrana uygun en iyi çözünürlükte en kaliteli çeviri yapan program hangisi??? Altyazı gömme özelliği ve MKV desteğinin de olması şartıyla tabi.. Çünkü sadece MKV formatlı 720p veya 1080p videoları convertleyeceğim. Konuyu yanlış yere açtıysam veya böyle bir konu forumda varsa(ki aradığım kadarıyla yok) şimdiden özür diliyorum...

Denediklerim
Xilisoft Video Converter Ultimate 6: Kalite oldukça iyi fakat bazı MKV filmlerde ses convert sorunu var. .
Total Video Converter: Convert'i en kaliteliye ve forumda anlatılan ayarlara göre ayarlamama rağmen çok kaliteli bir görüntü elde edemiyorum..
Handbrake: Altyazı eklediğim zaman finished yazıyor ve birşey çevirmiyor. Altyazı eklemediğim zaman ise %lik olarak çevirme %sini gösteriyor fakat bittiği zaman yine ortada bir video yok..

Ayrıca daha henüz convert programlarına iPhone 4 desteği eklenmemiş sanırım? Var mı bildiğiniz direk output format olarak iPhone 4 seçerek video çevirebileceğim bir program???

Şimdiden teşekkürler..

MrPau
25-12-2010, 23:08
output olarak iphone 4 seçeneği yok fakat handbreake diye bir program var. Seçeneklerden Apple TV yi seçersen çok güzel görüntü çıkıyor ortaya. Tavsiye ederim :)

yalnız programı kullanacaksanız altyazı gömerken char code yi iso-8859-9 seçmelisiniz. Kolay gelsin.

erjunt
25-12-2010, 23:11
Hocam iyi hatırlattın... Ilk mesajı düzenledim =)

MrPau
25-12-2010, 23:25
Ben .avi dosyalarını convertliyorum. Avirecomptan altyazı gömüp sonra handbreake ile m4v ye çeviriyorum. Biraz uzun ve zahmetli oluyor ama problem değil benim için.

erjunt
25-12-2010, 23:29
Benim için problem =) bilgisayarın işlemcisi çok iyi değil. O yüzden bir filmi convert etmek bile çok üzün sürüyor ki 2 kez convert yapmamım imkanı yok maalesef =(

MrPau
25-12-2010, 23:32
mkv convertlemek 2 defa convert yapmaktan daha az yorar işlemciyi. Eğer minimum çift çekirdek bir işlemciniz yoksa hiç bulaşmayın derim.

erjunt
25-12-2010, 23:39
mkv convertlemek 2 defa convert yapmaktan daha az yorar işlemciyi.

İşte ben de o yüzden mkv convertlemek istiyorum. 2 kez convert yapmak istemiyorum...

Eğer minimum çift çekirdek bir işlemciniz yoksa hiç bulaşmayın derim.

Çift çekirdek işlemcim var..