PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları 1.1.4den 2.0a geçiş sorunu

kelrapunzel
18-10-2008, 03:24
arkadaşlar iyi akşamlar
öncelikle şunu belirteyim yazılımcı falan değilim o yüzden bu işlerden pek fazla anlamıyorum.
durumu şöyle özetliyim
6 ay kadar önce doğubank dan aldığım 2.jenerasyon telefonu(3g olmayan)artık cihaz yavaşladı diye 2 hafta kadar önce versiyon 2.1 e yükselttim sonra enigmo oyununu kurmak için 2.0a geri yükledim telefonu.sonra bugün telefonuma mesaj geldi telefonunuz kayıt dışıdır diye bende trcellin çağrı merkezini aradım.arayınca trcell bayisinden kaydını yaptırabilirsiniz dediler bayiiye gidince bayiideki adam sizin telefonu kara listeye almışlar pasaportu olan biri kayıt yaptırması gerekiyo dedi.doğubanka gittim aldığım yere beni pasaj da 3. katta bi servise yönlendirdiler beni servisde telefonu 1.1.4e geri çevirmişler ve eğer 2.0 ve üstünü yüklenirseniz tekrardan kilitlenir telefonunuz dedi bayan.sonra forumlarda araştırırken telefonu kırdığım zaman imei numarasının değiştiğini farkettim.kutusunda yazan orjinal numaraya geri dönmüştü.forumlarda birileri imei numarasını değiştirmeden jailbreak yapman lazım dedi fakat nasıl yapılacağını söylemedi ben bi yerde bi hatamı yaptım çünkü çevremde başka versiyon yükselten arkadaşlarda var hiç sorun yaşamıyolar ben normal quick pawn kullanarak yükseltmiştim telefonu oysa
şimdiden teşekkürler

Evolution
18-10-2008, 03:34
Normalde fake IMEI kullandığınız için cihazınızı update ettiğinizde IMEI numaranız orjinale döner.Orjinal IMEI numaranızda kayıtlı olmadığı için cihazınız kapanır.Sizin gibi fake IMEI kullanan iPhone sahipleri baseband dosyasını etkilemeyen özel yapılmış .ipsw dosyaları ile cihazlarının sürümünü yükseltmeliler.Bu özel dosya baseband'te değişiklik yapmadığı için kullandığınız fake IMEI değişmeyecektir.Yarın özel .ipsw dosyasını sitemizde yayınlayacağız burdan indirebilirsiniz.