PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları Batarya az dayaniyor

elrohiremre
21-12-2010, 21:51
Ben 4 gun once ipod touch 4g aldim fakat aldigim yerde 32gb sadece teshir urununde vardi bende onu aldim fakat sarji az dayaniyormus gibime geldi acaba bu tur buyuk magazalarda 2 gun araliksiz sarj edilmis olabilir mi ve bu yuzden batarya suresi azalmis olabilirmi hani ilk alindiginda bataryayi tamamen bosaltip sarj etmek gerekiyorya o olay ipodda da varmi bu arada ipodu bestbuy ankaradan aldim. Bu arada urun sadece 2 gun teshirde durmus

GKTG
21-12-2010, 21:52
Ben 4 gun once ipod touch 4g aldim fakat aldigim yerde 32gb sadece teshir urununde vardi bende onu aldim fakat sarji az dayaniyormus gibime geldi acaba bu tur buyuk magazalarda 2 gun araliksiz sarj edilmis olabilir mi ve bu yuzden batarya suresi azalmis olabilirmi hani ilk alindiginda bataryayi tamamen bosaltip sarj etmek gerekiyorya o olay ipodda da varmi bu arada ipodu bestbuy ankaradan aldim

Cihaza jailbreak yapılımı birde çok oyun fln oynuyormusunuz cihazda?

elrohiremre
21-12-2010, 22:10
Cihaza daha jailbreak yapmadim evet oyun oynuyorum ve soyle bir ornek verebilirim 21:30da sarj fulldu 30dk oyun oynadim suan %85de

GKTG
21-12-2010, 22:12
Cihaza daha jailbreak yapmadim evet oyun oynuyorum ve soyle bir ornek verebilirim 21:30da sarj fulldu 30dk oyun oynadim suan %85de

Cihazın Wi-Fi si açıkmı , Konum servisleri açıkmı ağer bunlar açıksa kapatın.

elrohiremre
21-12-2010, 22:20
Konum servislerini kapattim ayrica wifi suan telden foruma girdigim icin kapatmadim. Ama aklimin bi kosesinde kaldi acaba teshir urununu almasamiydim diye belki cok fazla sarjda kalmaktan boyle olmustur birde yatarken ipodu kapatiyimi ???

aresblade
22-12-2010, 00:24
sen bilirsin kapatıp kapatmayacağını ama şarjı daha uzun gider. bir de bu teşhir ürününü herhalde sıfır ürün fiyatına almamışsındır! eğer aldıysan geri götür ve paranın fazla verdiğin kısmını iste. çünkü teşhir ürünleri satılırken yıpranma payları hesaba katılarak fiyatı düşer - sanırım %20 civarıydı ama sormak lazım yine de- ayrıca bence sen o cihazı değiştir. başına neler geldiğini bilmiyorsun :(

KaleXitus
22-12-2010, 02:29
Ben iphone'w sürekli wifi kullanıyorum ve yaklaşık 10 saat için bir %100 şarj yiyorum ve üzerine bi %60 şarj. Batery doctor diye bir program var onunla tam şarj döngüsü sağlayın. Sonra tekrar deneyim. ama ben yarım saatte %15'den daha fazla sarj yediğimde oldu. Bence genel kullanım olarak bak.

elrohiremre
22-12-2010, 14:28
Teshir urununu alirken fiziksel bir sorunu var mi diye iyice inceledim ve hic bir sorun bulamadim. Batarya ile ilgili problem yok sanirsam cunku sabah sarji %90 di bugun baya muzik dinledim ve oyun oynadim suan sarji %60da kalexin dedigi gibi genel kullanimda pek bir sorun yok gibi tabi daha jailbreak yapmadim :D acaba jb yaptiktan sonra gercekten cok buyuk bir dusus oluyor mu??

KaleXitus
22-12-2010, 14:48
JB yapınca sistemi kullanan bir çok program yüklenebiliyor. (SBsettings - Barrel - Activator...) Bunların arka planda çalıştığını, kırılmış uygulamaları yüklediğinizde de daha uzun süreli kullanım yaptığınızı düşünürsek evet :)