PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları iPod touch ile eduroam ağı üzerinden internete bağlanma

envfront
17-12-2010, 18:35
ssssssss

envfront
17-12-2010, 19:27
sssssssssssssssssss

ByWanT
18-12-2010, 06:40
Sabrederseniz illaki bilen varsa yardimci olur.

Sistem ne sekilde calisiyor VPN tunnel üzerinden mi, sertifika ile mi yoksa nete baglandiktan sonra yukarida yazdiginiz bilgileri ilk giriste safaride mi soruyor?

MrPau
18-12-2010, 10:10
emre sanırsam sertfika sistemi üzerinden giriyorlar. Safariye sertfikalar eklenmediği için sorun orda olabilir. Skyfire veya opera mini ile de denedinizmi acaba?

Özellikle skyfire'dan bağlantı türünü desktop olarak seçip bağlanmayı deneyin.

envfront
18-12-2010, 18:18
opera da da kabul etmedi, bu kez iyice kurcalayıp safariden eduroamın ayar yerine girdim , daha sonra kitlendi safari , hiç bir tuş işlemiyor , restore ediyorum şu an ipodu :S

ByWanT
18-12-2010, 18:22
emre sanırsam sertfika sistemi üzerinden giriyorlar. Safariye sertfikalar eklenmediği için sorun orda olabilir. Skyfire veya opera mini ile de denedinizmi acaba?

Özellikle skyfire'dan bağlantı türünü desktop olarak seçip bağlanmayı deneyin.

Bizdede telekom sertifikasi ve sonrasinda okul numarasi ile özel sifreyi istiyor. Sertifikayi ilk baglanmaya calismada sorunsuz bir sekilde yüklüyor ve sonra istemiyor. Sifreyide ayarlardan bir kere girine daha istemiyor artik her seferinde otomatik baglaniyor

envfront
18-12-2010, 18:40
iPhoneConfigUtility diye bir şey indirip yaptım teşekkürler genede