PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları iPhone 4 - Ekranda çatlak - Genpa Garantili

onaymaili
17-12-2010, 01:15
Arkadaşlar merhaba,

Geçen hafta Turkcell'den kontratsız olarak 1650tl ye aldığım iPhone 4 cihazım bugün yere düşmesi sonucu ekranda çatlak oluştu.
çizik ön camda oldu, sağ üst köşede kurşun izi gibi bi çatlama var, aşağıdaki resime benziyor ama ön camda olduğunu düşünün.
http://www.chip.com.tr/images/content/20101008145752.jpg

bunun yanında birde boydan boya giden bir çizik var.

dokunmatikte hiçbir sorun yok, etrafındaki siyah plastiktede biraz aşınma var.

Genpa'ya sordum, 690tl ye sıfırını teklif ettiler, başkada yapabileceğin birşey yok dediler.
Ayrıca birde telefoncuya sordum, Adam 70tl ekrana 50tl de işçilik istedi, 120 tl ye yaparız dedi, garanti dışı kalacağını söyleyince vazgeçtim gibi.. Zira alırken 400-500tl düşük rakama kaçakta alabilirdik..

Sizce ne yapabilirim? ne yapmalıyım?

teşekkürler

TETEDEMORT
17-12-2010, 01:34
690 liraya, yeni cihaz veriyorlar bence yeni cihaz al derim, Apple harici sıradan bir telefoncuda değiştirtme sakın, kesinlikle garanti dışı kalır, ve taktıkları cam yan sanayi olduğu için daha dayanıksızdır(işçilik kalitesizliğini ve içine toz kaçma durumunu söylemiyorum bile). Eğer iphone 3G yada 3Gs in olsaydı yan sanayi taktrmanı önerebilirdim hatta sana İstanbuldaki en iyi yeri söylerdim ama 4 ten bahsediyorsun, 1 ay sonra başka bir sorunla karşılaştın diyelim ? Telefon çöp...

onaymaili
19-12-2010, 12:43
690tl sıfır telefon için çok büyük rakam :S

gungormegu
19-12-2010, 12:53
Kardes complesi ekranın 75$

umutarslan
19-12-2010, 14:31
garanti dışı kalsın boşver.Zaten garantiye ne giriyorsa :D boşa 690 verme totalde 2 milyarı geçmiş olcak o cihaza verdigin para.satamaya kalksan 1lira etmicek.

onaymaili
19-12-2010, 23:53
satmak için değil kullanmak için aldım ama.. hem 2 sene sonra iphone 5 çıktığı zamanda bunu yine garantiye verip 690tl karşılığı sıfırını alırım, elbet bi kullanan olur çevrede : )
bunu almadan önce iphone3g vardı, onuda aynı sekilde yaptım, simdi kardesim kullanıyor çokta sevindi..

ama 690tl gerçekten büyük rakam :S

eScape
20-12-2010, 07:34
Apple in total care paketini almadan garanti hangi urunde olursa olsun 1 senedir. Siz bu telefonu arkadaslarin dedigi gibi 75 dolarlik ekranla degistirseniz ve 1 sene boyunca duzgun, ozenli bir sekilde kullandiginiz taktirde zaten cok daha karli olucaksiniz. 690 lira vermenin luzmu yok. Diyorsunuz ki dokunmatik calisiyor vs. vs. O zaman kullanin 1 sene o sekilde (rahatsiz olmazsaniz) garanti bitimine kadar daha buyuk sorun cikmazsa, garanti bittiginde degistirirsiniz. Parca fiyatlarida dusmus olur o zamana kadar. Daha buyuk sorun cikarsada telefon cop yerine garantiye gider, sizde sifir bir telefon alirsiniz.

onaymaili
20-12-2010, 21:50
Apple in total care paketini almadan garanti hangi urunde olursa olsun 1 senedir. Siz bu telefonu arkadaslarin dedigi gibi 75 dolarlik ekranla degistirseniz ve 1 sene boyunca duzgun, ozenli bir sekilde kullandiginiz taktirde zaten cok daha karli olucaksiniz. 690 lira vermenin luzmu yok. Diyorsunuz ki dokunmatik calisiyor vs. vs. O zaman kullanin 1 sene o sekilde (rahatsiz olmazsaniz) garanti bitimine kadar daha buyuk sorun cikmazsa, garanti bittiginde degistirirsiniz. Parca fiyatlarida dusmus olur o zamana kadar. Daha buyuk sorun cikarsada telefon cop yerine garantiye gider, sizde sifir bir telefon alirsiniz.
hocam haklısınız ama garanti içi açılan telefonu 690tl ye takasa almaz. o yüzden vermeyi düşünüyorum..

kartalilyas
25-12-2010, 14:29
Genpaya git, cebimde kırık oluştu de. Çirkeflik yap biraz yeni telefon alırsın...