PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları iPhone 4 şarj sırasında dokunmatik sorunu

demente
15-12-2010, 01:29
İyi geceler arkadaslar.
Baslikta da yazdigim gibi, telefonumu prizden sarj ederken dokunmadik ekran kafayi yedi. Dokundugum yeri yanlis algiliyor, ben sayfasi asagi sürüklerken sayfa yukari cikiyor, dokunmatik tamamen hatali calisiyor yani. Ama telefonu şarjdan cikardigimda hiç bir sorun kalmıyor.

Ben bu güne kadar telefonu sürekli bilgisayara bagladigim icin, bu sorunu hic yasamamistim. Fakat simdi sehir disinda oldugum icin mecbur sarj cihaziyla sarj edeyim dedim ve bu sorunu öğrenmiş oldum.

Bunun bir çaresi var mı acaba? Yazilimsal mı yoksa donanimsal bi sorun mu bu?

Telefon iPhone 4, iOS 4.1 jb.

Yardimlariniz için şimdiden teşekkürler.

seentr
15-12-2010, 04:08
Aynı sorun dün bana arkadasın şarj cihaziyla oldu. Telefon 3gs 4.0.1 jailbroken. Normalde hiç yaşamamıştım kendi şarj aletimle.

XANTHE
15-12-2010, 09:10
Muhtemelen şarj cihazlarınızdan kaynaklanıyor. Şarj aletleri orjinal değilse sorun yaşarsınız, eğer orjinalse ve cihazlarınız garantiliyse teknik servise danışmakta fayda var.

demente
15-12-2010, 19:35
Kendi şarj aletim orjinal, arkadasin ipod'u şarj ederken kullandigi yan sayayi şarj aletinde de ayni sorunu verdi. Telefonu servise de yollamak istemiyorum, çünkü KVK beni 1 ay telefonsuz birakir yine. Evime döndügümde iOS 4.2.1 kurarak deneyecegim bir de, sorun devam ederse mecbur servis yolu gözükecek. Bir de bulabilirsem başka bir iPhone 3Gs şarj aletiyle denerim.
Yardimlariniz için teşekkürler.

mogu42
22-07-2011, 07:25
aynı sorunu bende yaşıyorum nasıl halletin telefonu yeni aldım sıfır

kemalx45
22-07-2011, 23:14
Aynı sorunu bende orjinalmis gibi görünen yan sanayi aletle yasadım aman uzak durun telden olmayın

Saygılar,